добар добар добар добар добар добар добар добар добар добар добар добар добар добар

Дали сте живеат добар живот?

Претходно оваа година бев на турнеја со мојата нова книга, Добар живот. секоја вечер, Дадов се зборува што се обиде да одговори на прашањето, "Што значи тоа да живеат добар живот?” во Чатануга, TN, снимивме пораката и јас сум испратени над. Во книгата се објавени во октомври 1, 2012 and you can purchase it овде. To learn more about the book you can click овде. Можете да ги купите добар живот албум овде. Дали сте живеат добар живот?

Што е тоа добар живот?

Ако има било кој жанр на музика која секогаш зборува за и во потера по добар живот, тоа е хип-хоп. Јас многу го сакам хип-хоп. Јас ги сакав хип-хоп за целиот мој живот. Има само нешто во врска со тапани, и рими, и енергијата која секогаш ме подготвени во. Кога бев тинејџер, кога не бев во класа или во сон - или спијат во класа - јас бев слушање на моите омилени рапери. Јас се користат да се откажам од секој нивен збор, и имале многу да се каже. Знам дека повеќето рапери не се обидуваат да бидат учители, но тоа не значи дека јас не учев. Слушав внимателно на нивните идеи за добар живот - и ми се допадна она што го слушнав.

Имав омилени песни како "Парите не е нешто,"А јас бев слушање на албумите со наслови како" Get Rich или ќе умрат. "Значи, тоа навистина не е чудно што мојата идеја на добриот живот е немањето на паричник толку полнети дека нема да ни блиску. Тоа не беше за сите пари, иако. Научив за хедонизам, секс, материјализам, неодговорност, мрзеливост, лекови, и добивање почит - сите како парчиња од сложувалката која е…

Документарната добар живот Mini

Погледнете зад сцената со патување Ли тој дискутира издигнувања и падови во процесот на донесување на неговиот најнов албум “Добар живот.”

Господарот на Демони

Сакам да почнеме да размислуваме за приказни. Од почетокот на времето имало некои општи теми кои работат преку нашите приказни. Имаме љубовни приказни, комедии, и трагедии - или мешавина на сите оние кои се во еден познат како романтична комедија. Но, во сите овие видови на филмови, постојат две теми кои речиси секогаш се појави: доброто и злото.

Размислете за вашите омилени филмови. во Храбро срце, Шкотска и Вилијам Валас се добри, додека Англија и кралот Едвард се лоши. Во Хрониките на Нарнија децата и Аслан се добри, и на вештерката е лошо. Дури и во Дизни филмови, ова е точно. во Aladdin, Аладин и џинот се добри, но Џафар е лошо. Не однесуваме како да не знаат за Аладин.

Вие секогаш сакате добрата страна да победи и поголемиот дел од времето тие ќе.

Значи, кога ќе почнат да се зборува за Исус и кога ќе почнат да се зборува за Бог, луѓето понекогаш мислат дека во истите категории. Тие мислат на универзумот како космичка борба меѓу Бог и ѓаволот. И како и сите од нашите омилени приказни, ние сме предвидување на крајот да се види кој ќе победи. Дали Исус е само еден…

Добар живот на книгата

Како и многумина од вас знаат, Сум бил работи на книга за да одат заедно со својот најнов албум, Добар живот. Па оваа книга ќе биде ослободување со Мудис издавачи во октомври 1, 2012. Прочитајте повеќе за тоа во соопштението подолу. И да одат TheGoodLifeTheBook.com to be notified when it releases.

HIP HOP ARTIST TRIP LEE TO RELEASE DEBUT BOOK Добар живот ON OCTOBER 1, 2012 ПРЕКУ MOODY ОБЈАВИТЕЛИ

Претстојниот проект се базира на тековната порака албум и редефинира "добар живот", предизвикувајќи луѓето да веќе не живеат во светлината на лаги, но се качат на нови и пославна патување.

ЛОС АНЏЕЛЕС, Калифорнија. (мај 17, 2012) -Billboard Шема врвот хип хоп артист Пат Ли се подготвува за негово ослободување дебитантска книга, Добар живот (Мудис издавачи). Продолжување на неговиот последен албум што ги објави во април 10, 2012 преку домет рекорди, Добар живот will hit stores nationwide on October 1, 2012.

"Со години, Сум бил прават музика која предизвикува нашите погледи на светот и укажува на Христос – но секогаш имало ограничувања музика, бидејќи има само толку ќе може да комуницира со песна,", Вели Пат. “The

Искуство на добар живот живо

Турнејата на добар живот почнува оваа недела! Дознаете кој датум ќе биде најблиску до вас. Ние ќе бидеме во Минеаполис, Мичиген, Вирџинија Бич, Нешвил, Орландо, и Далас. Повеќе датуми наскоро ќе бидат додадени, како и! Click on the links for tickets or go to ReachRecords.com/events.

Добар живот е тука!

Мојата четвртиот соло албум, "Добриот живот” официјално е пуштен на слобода! Размислете за купување на албум од iTunes овде. Можете исто така да изберете албумот во продавници во Lifeway, семејство Кристијан, Mardel, и Целна & Вол-Март (изберете продавници).

исто така,, може да се види новиот спот за "Јас сум добро” кој Lecrae овде. Ние соработува со Гласот на маченици на ова да се подигне свеста за прогон и охрабри верниците да застане цврсто.

Придружете ми се молат дека Бог ќе го користи овој проект да се предизвик и ги охрабри многу!

Што е толку добар за Велики петок?

Тоа е нормално да се сеќавам на денот на нечие умирање. Секој што изгубиле некој близок знае дека никогаш нема да го заборави денот што помина на. Тоа е крајот на животот, и тоа е скучен.

Секако, како човечката раса, ние не само се сеќавам сакани. Кога важни јавни личности умираат прерано, ние се сетивме и жали на ден тие биле земени од нас, како и. Нашиот народ се сеќава на денот на Мартин Лутер Кинг Џуниор. беше убиен, и денот Џон Ф. Кенеди беше убиен. Но, токму тие денови не се наведени како добра. Тоа беа ужасни дена, каде сакана луѓе беа убиени од страна на злонамерен атентатори.

Сепак,, Пред две илјади години Исус од Назарет бил убиен од своите сопствени малициозен атентатори, и се сеќавам на тој ден како "добар” петок. Што е толку добро во врска со денот кога најмногу зборуваше за човек во историјата на човештвото беше брутално тепани и убиени од страна на неговите непријатели?

Фактот дека злите луѓе би заговор за убиство на Синот Божји е трагична и тоа е несомнено најголемиот грев некогаш направен. Но, неговата смрт е за разлика од било кој друг смрт пред ни после . Можеме да го наречеме тој ден "Добро" Петок многу причини. Тој се две.

1….

Јас сум добар Објаснување

"Добро сум” беше една од последните песни да бидат запишани за мојот нов албум, Добар живот. Lecrae и јас, всушност, напиша и сними една сосема поинаква песна, и ние се допадна на прв. Но, на крајот решивме дека е само прилично добра; и сакавме да се стави нешто големо. Па јас одигра неколку удари за него дека не сум го напишал текстот за уште, и двајцата сме во љубов со овој. Тоа беше еп, агресивен, и препреки.

Му реков дека сакам да пишувам химна што ги доставила нашата безбедност во Христа. Сакав да ги охрабри христијаните да престанат да живеат во страв и почне да живее во Римјаните 8. Решивме на "Јас сум добро” тема, побаравме Господа за помош, и почнал да пишува спротивни агли на Атланта студио домет е. Снимивме повеќето од нашите вокали кои ноќ, и кога сето тоа беше направено Ние тоа го сакаше.

Се надеваме дека ова објаснување на текстот ќе ни помогне да се вари на содржина ...

стих 1:
Слушам проблеми доаѓаат за мене, смртта е мојот начин врата /
Стравот вели дека јас сум загинат брат, но тоа не е она што го велат мојот Господ е /
Тој рече…

Добар живот

За првата половина на 2011, Јас не направија песни, без карактеристики, нема емисии, Нема ништо. Се преселив во Вашингтон и беше околу 5 месеци во период од една пастирска стажирање. Иако не беше патува низ светот и стои во предниот дел на морето на луѓе секоја вечер, тоа беше еден од најплодните сезони на мојот живот. Кога стажирање заврши почнав повторно патуваат и полека почна да работи на нова музика. Околу падне, започна во целосна опрема работат на мојата четврта соло албум. И по неколку месеци напорна работа, албумот е доста направено.

Јас дури и не може да се изрази како возбудена сум за да го ослободи. Јас сум секогаш во потрага да им даде на луѓето нешто што не им го дадовме пред. Не сакам да ја преправите албум што веќе сте направиле. Сакам да ви даде нов албум, со нова музика, и нови начини на одбележување на истиот, стар вистината.

во 2006 на мојот прв албум, Ако тие само знаеше, Сакав да се каже на луѓето за славна Бог кој сакав да знам. во 2008, "20/20″ излезе и јас сакав да ги охрабри луѓето да Го види Господа со вистинска визија. 2 години подоцна, “Between Two