mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë mirë

A Ju Living Good Life?

Në fillim të këtij viti unë shkova në turne me librin tim të ri, Jeta e mire. çdo natë, I mbajti një fjalim që u përpoq për t'iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë do të thotë për të jetuar një jetë të mirë?” në Chattanooga, TN, ne regjistruar mesazhin dhe e kam postuar më lart. Libri lëshuar në tetor 1, 2012 dhe ju mund të blini atë këtu. Për të mësuar më shumë në lidhje me librin ju mund të klikoni këtu. Ju mund të blini albumin Good Life këtu. A jetoni jetë të mirë?

Çfarë është Good Life?

Nëse ka ndonjë zhanër të muzikës që është gjithmonë duke folur rreth dhe përpjekje për të kapur pas jetë të mirë, kjo është hip-hop. Unë e dua hip-hop. I kam dashur hip-hop për të gjithë jetën time. Nuk është vetëm diçka në lidhje me bateri, dhe Rhymes, dhe energjia që ka tërhequr gjithmonë mua në. Kur isha adoleshent, kur unë nuk ishte në klasë apo në gjumë - apo në gjumë në klasë - Unë kam qenë duke dëgjuar Rappers mia të preferuara. I përdorur për të ul receptorin e telefonit në fjalën e tyre çdo, dhe ata kishin shumë për të thënë. Unë e di se shumica e Rappers nuk janë duke u përpjekur të jenë mësues, por kjo nuk do të thotë unë nuk isha mësuar. I dëgjonin me vëmendje idetë e tyre për jetë të mirë - dhe unë i pëlqente ajo që kam dëgjuar.

Unë kisha këngë të preferuara si "Paraja nuk është një gjë e,"Dhe unë isha duke dëgjuar albumet me tituj si" Get Rich or Die Trying. "Pra, me të vërtetë nuk është për t'u habitur që ideja ime e jetës së mirë është të paturit e një portofol në mënyrë mbushur që ajo nuk do të edhe më afër. Ajo nuk ishte e gjitha në lidhje me paratë, megjithëse. Kam mësuar në lidhje hedonizmit, seksi i rastësishëm, materializëm, papërgjegjshmëri, përtesë, droga, dhe marrjen e respekt - të gjitha si pjesë të enigmës që është…

Dokumentar Good Life Mini

Hidhni një sy prapa skenave me Trip Lee si ai diskuton arrijë dhe lows në procesin e bërjes së albumin e tij të fundit “Jeta e mire.”

Zot i Demons

Dua të filloj duke menduar në lidhje me tregime. Që nga fillimi i kohës ka pasur disa tema të përbashkëta që të kandidojë përmes tregimeve tona. Ne kemi histori dashurie, komeditë, dhe tragjedi - ose përzierja e të gjithë ata që në një të njohur si komedi romantike. Por të gjithë të gjitha ato llojet e filmave, ka dy tema të cilat pothuajse gjithmonë të shfaqen: mira dhe e keqja.

Mendoni për filmat tuaj të preferuar. në Braveheart, Skoci dhe William Wallace janë të mira, ndërsa England dhe King Edward janë të këqija. Në Kronikave të Narnia fëmijët dhe Aslan janë të mira, dhe magjistare është e keqe. Edhe në filmat e Disney, kjo eshte e vertetë. në Aladdin, Aladdin dhe xhind janë të mira, por Jafar është e keqe. A nuk të veprojë si ju nuk e dini në lidhje me Aladdin.

Ju gjithmonë dëshironi anën e mirë për të fituar dhe shumicën e kohës ata do.

Pra, kur ne fillojmë të flasim për Jezusin dhe kur ne fillojmë të flasim për Perëndinë njerëzit shpesh mendojnë në të njëjtën kategori. Ata mendojnë e universit si një betejë kozmik midis Perëndisë dhe Djallit. Dhe si të gjitha historitë tona të preferuara, ne jemi duke parashikuar fundin për të parë kush fiton. Është Jezusi vetëm një…

Jeta Good Libri

Si shumë nga ju e dini, Unë kam qenë duke punuar në një libër për të shkuar së bashku me albumin tim të ri, Jeta e mire. Edhe ky libër do të jetë lëshimi me Moody Botuesve në tetor 1, 2012. Lexoni më shumë për këtë në deklaratën për shtyp poshtë. Dhe të shkojnë në TheGoodLifeTheBook.com që të njoftohet kur ajo lëshon.

HIP HOP ARTIST Trip Lee për lirimin debutimin LIBRI JETA E MIRE Në tetor 1, 2012 PËRMES Moody BOTUESVE

projektit të ardhshëm të bazohet në lirimin e tanishme album dhe ridefinon "jetë të mirë", duke sfiduar njerëzit që të jetojnë më në dritën e gënjeshtra but nisë për një udhëtim të re dhe më të lavdishme.

LOS ANGELES, kalif. (Mund 17, 2012) -Billboard Chart-klasës së parë hip hop artist Trip Lee është duke u përgatitur për lirimin e tij të librit debutues, Jeta e mire (Moody Publishers). Një vazhdim në albumin e tij të fundit e cila lëshuar në prill 10, 2012 me të arritur Records, Jeta e mire do të goditur dyqane në mbarë vendin në tetor 1, 2012.

"Për vite, Unë kam qenë duke bërë muzikë që sfidojnë pikëpamjet tona botërore dhe pika për Krishtin – por nuk kanë qenë gjithmonë kufizime në muzikë, sepse nuk ka vetëm kaq shumë ju mund të komunikojnë në një këngë,"Thotë Trip. "The…

The Good Life është këtu!

My album katërt solo, "Jeta e mire” ka qenë zyrtarisht liruar! Blej albumin nga iTunes këtu. Ju gjithashtu mund të marr album deri në dyqane në Lifeway, e krishterë, Mardel, dhe synuar & Wal-Mart (zgjidhni dyqane).

Gjithashtu, ju mund të shikojnë video të re për "Jam mirë” duke shfaqur Lecrae këtu. Ne partneritet me Zërin e Dëshmorëve në këtë një të tillë për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me persekutimin dhe për të inkurajuar besimtarët që të qëndrojë e vendosur.

Bashkohu me mua në duke u lutur që Zoti do të përdorë këtë projekt për të sfiduar dhe inkurajuar shumë!

Çfarë është So Good Rreth premten e mirë?

Është normale për të kujtuar ditën e vdekjes së dikujt. Çdokush që ka humbur një të dashur e di se ju nuk do të harrojmë ditën shkuan tutje. Është fundi i një jete, dhe është e copëton zemrën.

Sigurisht, si një racës njerëzore, ne nuk vetëm të kujtuar të dashurit e tyre. Kur figura të rëndësishme publike të vdesin para kohe, ne mend dhe do të vajtojnë ditën ata janë marrë prej nesh, si dhe. Kombi ynë kujton ditën e Martin Luther King Jr e. u qëllua, dhe ditën John F Kennedy ishte e vrarë. Por ato ditë të veçanta nuk janë të referuara si të mirë. Këto ishin ditë të tmerrshme, ku burrat dashur u vranë nga vrasësit me qëllim të keq.

Ende, Dy mijë vjet më parë Jezusi i Nazaretit u vra nga vrasësit veta me qëllim të keq, dhe ne e kujtojmë atë ditë si "e mirë” e premte. Çfarë është aq i mirë për ditën kur më foli për njeri në historinë njerëzore është rrahur dhunshëm dhe u vra nga armiqtë e tij?

Fakti që njerëzit e këqij do të komplot për të vrarë Birin e Perëndisë është tragjike dhe kjo është padyshim mëkati më i madh kryer ndonjëherë. Por vdekja e tij është ndryshe nga çdo vdekje tjetër para saj ose pas saj . Ne mund të telefononi atë ditë "Mirë", të premten për shumë arsye. Ai janë dy.

1….

Unë jam mirë shpjegoi

"Jam mirë” ishte një nga të fundit këngëve që do të regjistrohen për albumin tim të ri, Jeta e mire. Lecrae dhe unë në fakt ka shkruar dhe regjistruar një këngë krejtësisht të ndryshme, dhe ne e pëlqente në fillim. Por në fund ne kemi vendosur ajo ishte vetëm shumë e mirë; dhe ne të kërkuar për të vënë diçka të madhe. Kështu që unë luajtur një rreh pak për atë që unë nuk e kishte shkruar tekst kënge për akoma, dhe ne ishim të dy në dashuri me këtë një të tillë. Ajo ishte epike, agresive, dhe të mbetet në mendje.

Unë i thashë atij Unë të kërkuar për të shkruar një himn që komunikuar sigurinë tonë në Krishtin. Doja të inkurajojë të krishterët për të ndaluar që jetojnë në frikë dhe të fillojnë të jetojnë në Romakëve 8. Ne vendosëm në "Jam mirë” temë, kemi kërkuar Zotin për ndihmë, dhe kemi filluar shkrim në qoshet e kundërta të studios Atlanta arrijnë të. Ne regjistruar shumica e vokal tanë atë natë, dhe kur ajo është bërë të gjithë ne e kemi dashur atë.

Shpresojmë se ky shpjegim i shkruajtur do të na ndihmojë të tretet përmbajtjen ...

varg 1:
Unë dëgjoj probleme që vijnë për mua, Vdekja është në rrugën derën time /
Frika thotë Unë jam humbasë bro, por kjo nuk është ajo që thonë se Zoti im është i /
ai tha se…

Jeta e mire

Për gjysmën e parë të 2011, I bëri asnjë këngë, nuk ka karakteristika të, nuk tregon, nuk ka asgjë. Unë u zhvendos në Uashington DC dhe mori rreth 5 muaj jashtë për një stazh baritore. Edhe pse unë nuk ishte duke udhëtuar nëpër botë dhe duke qëndruar në frontin e një deti të njerëzve çdo natë, ajo ishte një nga sezonet më të frytshme të jetës sime. Kur stazhi përfundoi kam filluar të udhëtojnë përsëri dhe ngadalë ka filluar punën në muzikë të re. Rreth bien I nisur në fuqi të plotë duke punuar në albumin tim të katërt solo. Dhe pas disa muajsh të punës së vështirë, albumi është bërë shumë e shumë.

Unë nuk mund ta shpreh edhe sa qef unë jam për lirimin e tij. Unë jam gjithmonë në kërkim për t'i dhënë popullit diçka që unë nuk i kam dhënë ato para. Unë nuk dua për të ribërë një album unë kam bërë tashmë. Unë dua të ju jap një album të ri, me muzikë të re, dhe mënyra të reja të festimit të njëjtën të vërtetë të vjetër.

Në 2006 në albumin tim të parë, Në qoftë se ata e dinin Only, Unë të kërkuar për të treguar njerëzve për një Perëndi të lavdishme që kam kërkuar që ata të dinë. Në 2008, "20/20″ doli dhe kam kërkuar për të inkurajuar njerëzit që të shohin Zotin me vizion të vërtetë. 2 vite më vonë, "Në mes të dy…