живот живот живот живот живот живот живот живот живот живот живот живот живот живот

песна 8: Убав живот 2 (рудникот)

Вовед:
О, Те сакам, Да
Како ниедна друга, Да
Кога ќе видам насмевка ќе блесне како на летото, Да

стих 1:
Вие знаете дека чувството кога ги зборовите не успеваат
Тешко е да се каже како што јас сакам да кажам
Да ми мини, моето мало човек
Се зборува бебе разговор, Јас не знам што да се рече
Но, тоа е музика за моите уши иако
Бум БАП на вашиот татко, кога сум во близина иако
Мама се стави во нив polos и skinnies
Кадрава натам диви, ќе биде флаер од тегне иако
Имаш мешани дете грабеж на нив
Гледајќи како мајка ти и татко ти на нив
Директно од утробата ви беше вистински свеж
Плачев толку тешко додека не не му останат солзи
Од тогаш се задржи насмевката на моето лице
Борење и танцување, диви во место
Еве, јас знам дека добив името
Но јас сакам да носат за живот за неговата слава, Те сакам

кука:
О, Те сакам
Како ниедна друга
Кога ќе видам насмевка ќе блесне како на летото
Мојата визија не може да биде појасна не не не
Причина ти си убава, Не е ни чудо што те сакам

Не можам да верувам дека сте мои, Не можам да верувам дека сте мои
Ти си секогаш во мојот ум, Не можам да верувам дека сте сите мои (2X)

пост кука:
Не можам…

Зошто јас се оженил со бела девојка

Секогаш кога ќе ја објавите слики од моето семејство на социјалните медиуми, одговорите се секогаш забавно. Најчести се, "Вашиот син е толку згоден!"Или" Што убава семејство!"Но, една од другите заеднички одговори е, "Дали вашата жена бело?"Луѓето ме прашуваат во емисии понекогаш премногу. Одговорот е да. Мојата сопруга е мешавина на унгарскиот, италијански, и полски-што за повеќето луѓе едноставно значи да, таа е бела. Ова не е поврзано со некои, но шокантно или дури и разочарувачки за другите. Јас не верувам дека некој треба да бидат шокирани и разочарани од мешани бракови, но се 'уште сака да зборува за тоа зошто се омажив надвор од мојата "трка.

Одлуката да се омажи за некој од различна етничка припадност не беше тешко за мене. Јас никогаш не седна и напиша на добрите и лошите страни на листа на. Иако ако сум го правела, фактот дека жена ми никогаш не видел една епизода на "Мартин" ќе биде во категоријата един. но, искрено, Јас не agonize над него, или бараат совети за тоа дали тоа е во ред. Бев убеден дека таа е жената за мене да се омажи, иако таа не беше црно.

Some would never consider marrying someone who wasn’t the same ethnicity as

Треба да се движи?

Јас сум во чекор со Trayvon Мартин сага од почетокот. Како и многумина од вас го гледав покриеност на вести, читање на статии, и зборуваше за тоа со пријатели. Тоа доминираше јавен разговор и предизвика многу потребни дискусија за трка во Америка. Грдата реалност на расизмот беше одложено пред нашите лица, па дури и оние кои сакаат да се преправаме дека не постои беа принудени да се зборува за тоа.

Повеќе од една година подоцна, убиец Trayvon е се испробани и прогласен за невин. Дали тоа значи дека ние треба да се оди од прашањата? Тие го најде невин, па овие "раса прашања” не мора да биде исто толку реално колку што мислевме дека тие беа, право? Тоа не може да биде подалеку од вистината. Јас немам намера да расправаат за фактите, карактер Trayvon е, или пресудата само во оваа трагична ситуација, Но, јас мислам некои дискусија треба да продолжи. Судењето е завршена, но разговорот не треба да биде.

Зошто за камати?

Знам дека има многу кои се прашуваат зошто овој судски процес го привлече вниманието на многу. Други, пак, се прашувам зошто некои црни луѓе се толку брзо да сочувствуваат со Trayvon Мартин, и покрај фактот дека тој имал проблеми на свој. После се,…

Дали сте живеат добар живот?

Претходно оваа година бев на турнеја со мојата нова книга, Добар живот. секоја вечер, Дадов се зборува што се обиде да одговори на прашањето, "Што значи тоа да живеат добар живот?” во Чатануга, TN, снимивме пораката и јас сум испратени над. Во книгата се објавени во октомври 1, 2012 and you can purchase it овде. To learn more about the book you can click овде. Можете да ги купите добар живот албум овде. Дали сте живеат добар живот?

Што е тоа добар живот?

Ако има било кој жанр на музика која секогаш зборува за и во потера по добар живот, тоа е хип-хоп. Јас многу го сакам хип-хоп. Јас ги сакав хип-хоп за целиот мој живот. Има само нешто во врска со тапани, и рими, и енергијата која секогаш ме подготвени во. Кога бев тинејџер, кога не бев во класа или во сон - или спијат во класа - јас бев слушање на моите омилени рапери. Јас се користат да се откажам од секој нивен збор, и имале многу да се каже. Знам дека повеќето рапери не се обидуваат да бидат учители, но тоа не значи дека јас не учев. Слушав внимателно на нивните идеи за добар живот - и ми се допадна она што го слушнав.

Имав омилени песни како "Парите не е нешто,"А јас бев слушање на албумите со наслови како" Get Rich или ќе умрат. "Значи, тоа навистина не е чудно што мојата идеја на добриот живот е немањето на паричник толку полнети дека нема да ни блиску. Тоа не беше за сите пари, иако. Научив за хедонизам, секс, материјализам, неодговорност, мрзеливост, лекови, и добивање почит - сите како парчиња од сложувалката која е…

Иднината на патување Ли

Повеќето од вас ме знаат како рапер и изведувач, но вистината е, во срцето Јас отсекогаш сум бил проповедник.

Онолку долго колку што јас сум бил правење музика, мојата најдлабока желба е на проповед на Евангелието и се изјасни за добрината и слава на Исус Христос. По Божја благодат сум имал можност да ги користат музика да се направи тоа на јавна сцена. Јас сакав секоја секунда од него и јас сум се обидел да го направи тоа со совршеност. Преку годините, Јас сум почувствувал Бог ме повикува и опремување на мене, не само за да се направи музика, но исто така и да го проповеда и да се напише.

Тоа е причината зошто минатата година напишав Добар живот, книга во која нурка подлабоко во пораката зад моите рекорд со ист наслов. Тоа е и причината што најави минатата есен дека јас не би се движел толку колку што сум бил. Сакам да научат како да се биде верен свештеник, и тоа само може да навистина се случи во контекст на локалната црква. Па јас сум преземање на време да се инвестира во учењето од побожно пастири во црквата ми во Вашингтон, DC. Господ сака, како што им служи на вработените во мојата црква, I’ll

Документарната добар живот Mini

Погледнете зад сцената со патување Ли тој дискутира издигнувања и падови во процесот на донесување на неговиот најнов албум “Добар живот.”

Одраз на конвенциите

Гледав поголемиот дел од политички конвенции Последните две недели. На оратор во мене не може да им помогне, но над-анализира пораките и ораторство вештините на кандидатите и нивните поддржувачи. Секој човек на таа фаза се обиде да ги убеди со лични приказни и / или големи ветувања.

Јас ќе признаам, некои од нивните желби се благородни, но повеќето од говорите се чувствува пресметува, празна, и чисто политички- за мене барем. Некои од поентите беа директно до погрешно премногу. Но дебатираат платформи не е поентата на овој пост.

Една од работите што сфатив беше дека додека партиите се обидуваат да ви продадат своите кандидати, тие, исто така, се обидуваат да ви продадат своите погледи на светот. Според нив, материјал propserity е Ветената земја, и неговата партија сака да биде вашиот Мојсеј. Според нив, добар живот е добивање на богат кога ќе работат напорно, и нивниот кандидат е спасител кој може да ве однесе таму.

Сега нема ништо грешен за богатство. И да бидат наградени за напорна работа е добра работа, но тоа не може да биде, каде што нашите надеж лежи. Богатството не треба да биде нашата крајна цел, тоа треба да биде средство за поголема крајот. We also can’t afford to

Убави Животот на нероденото

Пат Ли на "поубав живот” од Со желба Бог на Vimeo.

Првата песна ја напишав за најновиот албум, “Добар живот” беше една песна наречена "прекрасен живот.” Со желба Бог ме праша за оваа песна и моето срце зад неа. Еве нивните целиот блог пост.

И тука се стиховите на песната, која има V. Роуз:

кука:
Убава живот внатре
Живеење Преселба дишење
Значи, да се надевам Стани
Бог знае што прави
Тој ни ја дал
Убава поубав живот

стих 1:
сестро, Слушам се сместува
Знам дека не е ништо лесно рунда поминувате низ тој
Има бебе во матката, но вие не се обидува да го направи тоа
Ќе земе сето тоа назад, ако се знае дека, но не се поим дека
Тоа време со вашиот дечко, дека доцна во ноќта
Кога сте размислувале што е водење љубов, дека ќе го направи животот
И сега тоа е чувство нефер, човек не е како
Вие не се доби доживотна, пука, времето навистина не е во ред
не сосема може да ви кажам дека јас ги разбирам вашата болка
Но, знам дека не треба да се чувствуваат обесхрабрени и срам
И знам дека бебето во стомакот не е игра
Тој доби срцев ритам, he’s bout to grow

Добар живот на книгата

Како и многумина од вас знаат, Сум бил работи на книга за да одат заедно со својот најнов албум, Добар живот. Па оваа книга ќе биде ослободување со Мудис издавачи во октомври 1, 2012. Прочитајте повеќе за тоа во соопштението подолу. И да одат TheGoodLifeTheBook.com to be notified when it releases.

HIP HOP ARTIST TRIP LEE TO RELEASE DEBUT BOOK Добар живот ON OCTOBER 1, 2012 ПРЕКУ MOODY ОБЈАВИТЕЛИ

Претстојниот проект се базира на тековната порака албум и редефинира "добар живот", предизвикувајќи луѓето да веќе не живеат во светлината на лаги, но се качат на нови и пославна патување.

ЛОС АНЏЕЛЕС, Калифорнија. (мај 17, 2012) -Billboard Шема врвот хип хоп артист Пат Ли се подготвува за негово ослободување дебитантска книга, Добар живот (Мудис издавачи). Продолжување на неговиот последен албум што ги објави во април 10, 2012 преку домет рекорди, Добар живот will hit stores nationwide on October 1, 2012.

"Со години, Сум бил прават музика која предизвикува нашите погледи на светот и укажува на Христос – но секогаш имало ограничувања музика, бидејќи има само толку ќе може да комуницира со песна,", Вели Пат. “The

Искуство на добар живот живо

Турнејата на добар живот почнува оваа недела! Дознаете кој датум ќе биде најблиску до вас. Ние ќе бидеме во Минеаполис, Мичиген, Вирџинија Бич, Нешвил, Орландо, и Далас. Повеќе датуми наскоро ќе бидат додадени, како и! Click on the links for tickets or go to ReachRecords.com/events.

Добар живот е тука!

Мојата четвртиот соло албум, "Добриот живот” официјално е пуштен на слобода! Размислете за купување на албум од iTunes овде. Можете исто така да изберете албумот во продавници во Lifeway, семејство Кристијан, Mardel, и Целна & Вол-Март (изберете продавници).

исто така,, може да се види новиот спот за "Јас сум добро” кој Lecrae овде. Ние соработува со Гласот на маченици на ова да се подигне свеста за прогон и охрабри верниците да застане цврсто.

Придружете ми се молат дека Бог ќе го користи овој проект да се предизвик и ги охрабри многу!

Јас сум добар Објаснување

"Добро сум” беше една од последните песни да бидат запишани за мојот нов албум, Добар живот. Lecrae и јас, всушност, напиша и сними една сосема поинаква песна, и ние се допадна на прв. Но, на крајот решивме дека е само прилично добра; и сакавме да се стави нешто големо. Па јас одигра неколку удари за него дека не сум го напишал текстот за уште, и двајцата сме во љубов со овој. Тоа беше еп, агресивен, и препреки.

Му реков дека сакам да пишувам химна што ги доставила нашата безбедност во Христа. Сакав да ги охрабри христијаните да престанат да живеат во страв и почне да живее во Римјаните 8. Решивме на "Јас сум добро” тема, побаравме Господа за помош, и почнал да пишува спротивни агли на Атланта студио домет е. Снимивме повеќето од нашите вокали кои ноќ, и кога сето тоа беше направено Ние тоа го сакаше.

Се надеваме дека ова објаснување на текстот ќе ни помогне да се вари на содржина ...

стих 1:
Слушам проблеми доаѓаат за мене, смртта е мојот начин врата /
Стравот вели дека јас сум загинат брат, но тоа не е она што го велат мојот Господ е /
Тој рече…

Добар живот

За првата половина на 2011, Јас не направија песни, без карактеристики, нема емисии, Нема ништо. Се преселив во Вашингтон и беше околу 5 месеци во период од една пастирска стажирање. Иако не беше патува низ светот и стои во предниот дел на морето на луѓе секоја вечер, тоа беше еден од најплодните сезони на мојот живот. Кога стажирање заврши почнав повторно патуваат и полека почна да работи на нова музика. Околу падне, започна во целосна опрема работат на мојата четврта соло албум. И по неколку месеци напорна работа, албумот е доста направено.

Јас дури и не може да се изрази како возбудена сум за да го ослободи. Јас сум секогаш во потрага да им даде на луѓето нешто што не им го дадовме пред. Не сакам да ја преправите албум што веќе сте направиле. Сакам да ви даде нов албум, со нова музика, и нови начини на одбележување на истиот, стар вистината.

во 2006 на мојот прв албум, Ако тие само знаеше, Сакав да се каже на луѓето за славна Бог кој сакав да знам. во 2008, "20/20″ излезе и јас сакав да ги охрабри луѓето да Го види Господа со вистинска визија. 2 години подоцна, “Between Two

Еден живот: Сподели

А пред неколку недели, Зборував на Националната конференција на глобално ниво за односи со јавност во врска со одговорноста на секој верник е да evangelize. Мојот текст е 2 Коринтијанс 5:18-21. Тука е видео од таа седница.

Еден живот | Сподели – Пат Ли од Студии врз за студентски односи со јавност на Vimeo.

Ако сте заинтересирани, тука е видео од панел дискусија бев дел од, како и. Дискусијата беше за Министерството кампусот, локалната црква, Големата комисија, итн:

пастири панел од Студии врз за студентски односи со јавност на Vimeo.

Плус, Јас Ви препорачуваме да проверете сите други медиуми from the conference. Имаше тони на големи настава што мислам дека ќе најдете дека се поучни.