jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë jetë

udhë 8: Jetë e bukur 2 (imja)

Intro:
oh, Unë të dua, vërtet
Si asnjë tjetër, vërtet
Kur unë shoh ju buzëqeshje të shkëlqejë vetëm si verë, vërtet

varg 1:
Ju e dini se ndjenja kur atyre fjalë të dështojë
Është e vështirë të shpreh me fjalë atë që unë dua të them
Për mini time mua, njeriu im i vogël
Të flasim fëmija flasim, Unë nuk e di se çfarë të thoshte
Por kjo është muzikë për veshët e mi edhe pse
Boom bap për babë tuaj kur jam afër edhe pse
Mommy ju vë në to polos dhe skinnies
Curly fro egër, të jetë sprovë se një njihuni pse
Ju mori atë ryshfet përzier kec mbi ta
Duke kërkuar si mama tuaj dhe baba tuaj mbi ta
Drejt nga barku i nënës, që ishte i freskët i vërtetë
I bërtiti aq shumë deri sa unë nuk kanë lënë lot
Që atëherë ju mbani një buzëqeshje në fytyrën time
Wrestling dhe vallëzimi, egër në vend
Ja, unë e di se ju mori emrin tim
Por unë dua të veshur me jetesën e tij për famën e tij, Unë të dua

fiksohem:
oh, Unë të dua
Si asnjë tjetër
Kur unë shoh ju buzëqeshje të shkëlqejë vetëm si verë
Vizioni im nuk mund të jetë më e qartë jo jo jo
Shkak ju jeni e bukur, Nuk është çudi unë të dua

Unë nuk mund të besoj se ju jeni të minave, Unë nuk mund të besoj se ju jeni të minave
Ju jeni gjithmonë në mendjen time, Unë nuk mund të besoj se ju jeni të gjithë të miat (2X)

Post goditje:
Unë nuk mund të…

Pse I Martuar një vajzë e Bardhë

Sa herë që unë të postoni fotot e familjes sime në mediat sociale, përgjigjet janë gjithmonë kënaqësi. Më të zakonshme janë, "Djali juaj është aq i bukur!"Ose" Ajo që një familje të bukur!"Por një nga përgjigjet e tjera të zakonshme është, "A është gruaja juaj bardhë?"Njerëzit më pyesin në shfaqje ndonjëherë shumë. Përgjigja është po. Gruaja ime është një përzierje e hungareze, italian, dhe polake-i cili për shumicën e njerëzve thjesht do të thotë po, ajo është e bardhë. Kjo është e parëndësishme për disa, por tronditëse apo edhe zhgënjyese për të tjerët. Unë nuk mendoj se dikush duhet të tronditur apo të zhgënjyer nga martesat interracial, por unë ende të kërkuar për të folur për pse u martova jashtë "racën time.

Vendimi për t'u martuar me dikë nga një prejardhje të ndryshme etnike nuk ishte e vështirë për mua. Unë kurrë nuk u ul dhe shkroi një listë mirat dhe të këqijat. Edhe pse në qoftë se kam bërë, fakti që gruaja ime kurrë nuk ka parë një episod të "Martin" do të jetë në kategorinë con. por sinqerisht, Unë nuk agonize mbi të ose të kërkoni këshillë në lidhje me nëse ajo ishte në rregull. Unë kam qenë i bindur se ajo ishte gruaja për mua që të martohet, edhe pse ajo nuk ishte e zezë.

Disa nuk do ta konsideronte martuar me dikë që nuk ishte e njëjtë si etnia…

A duhet të Move On?

Unë e kam mbajtur deri me sagë Trayvon Martin nga fillimi. Ashtu si shumë prej jush unë pashë e raportimit të lajmeve, lexoni artikujt, dhe bisedoi për këtë me miqtë. Ajo dominuar bisedë publik dhe ka provokuar një diskutim shumë të nevojshme në lidhje me garën në Amerikë. Realiteti shëmtuar e racizmit u shtyrë përpara fytyrat tona, dhe madje edhe ata që duan të pretendojë se nuk ekziston ishin të detyruar për të folur në lidhje me të.

Mbi një vit më vonë, killer Trayvon ka qenë provuar dhe shpallën të pafajshëm. A do të thotë që ne duhet të lëvizin nga çështjet? Ata gjetën atë të pafajshëm, kështu që këto "çështje garë” nuk duhet të jetë aq reale sa kemi menduar se ata ishin, e drejtë? Kjo nuk mund të mëtejshme nga e vërteta. Unë nuk kam ndërmend të argumentuar në lidhje me faktet, Karakteri Trayvon-së, ose aktgjykimi në këtë situatë tragjike, por unë mendoj se disa diskutime duhet të vazhdojë. Gjyqi është e gjatë, por biseda nuk duhet të jetë.

Pse interesit?

Unë e di se ka shumë njerëz që pyes veten pse ky gjykim të veçantë ka kapur vëmendjen e kaq shumë. Të tjerët pyes veten pse disa folks të zeza janë kaq të shpejtë për të simpatizojnë me Trayvon Martin, pavarësisht nga fakti se ai kishte probleme të tij. Pas te gjithave,…

A Ju Living Good Life?

Në fillim të këtij viti unë shkova në turne me librin tim të ri, Jeta e mire. çdo natë, I mbajti një fjalim që u përpoq për t'iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë do të thotë për të jetuar një jetë të mirë?” në Chattanooga, TN, ne regjistruar mesazhin dhe e kam postuar më lart. Libri lëshuar në tetor 1, 2012 dhe ju mund të blini atë këtu. Për të mësuar më shumë në lidhje me librin ju mund të klikoni këtu. Ju mund të blini albumin Good Life këtu. A jetoni jetë të mirë?

Çfarë është Good Life?

Nëse ka ndonjë zhanër të muzikës që është gjithmonë duke folur rreth dhe përpjekje për të kapur pas jetë të mirë, kjo është hip-hop. Unë e dua hip-hop. I kam dashur hip-hop për të gjithë jetën time. Nuk është vetëm diçka në lidhje me bateri, dhe Rhymes, dhe energjia që ka tërhequr gjithmonë mua në. Kur isha adoleshent, kur unë nuk ishte në klasë apo në gjumë - apo në gjumë në klasë - Unë kam qenë duke dëgjuar Rappers mia të preferuara. I përdorur për të ul receptorin e telefonit në fjalën e tyre çdo, dhe ata kishin shumë për të thënë. Unë e di se shumica e Rappers nuk janë duke u përpjekur të jenë mësues, por kjo nuk do të thotë unë nuk isha mësuar. I dëgjonin me vëmendje idetë e tyre për jetë të mirë - dhe unë i pëlqente ajo që kam dëgjuar.

Unë kisha këngë të preferuara si "Paraja nuk është një gjë e,"Dhe unë isha duke dëgjuar albumet me tituj si" Get Rich or Die Trying. "Pra, me të vërtetë nuk është për t'u habitur që ideja ime e jetës së mirë është të paturit e një portofol në mënyrë mbushur që ajo nuk do të edhe më afër. Ajo nuk ishte e gjitha në lidhje me paratë, megjithëse. Kam mësuar në lidhje hedonizmit, seksi i rastësishëm, materializëm, papërgjegjshmëri, përtesë, droga, dhe marrjen e respekt - të gjitha si pjesë të enigmës që është…

E ardhmja e Trip Lee

Shumica nga ju e dini mua si një rapper dhe interpretues, por e vërteta është, në zemër Unë kam qenë gjithmonë një predikues.

Për sa kohë që unë kam qenë duke bërë muzikë, dëshira ime më e thellë ka qenë për të shpallur Ungjillin dhe të deklarojë mirësinë dhe lavdinë e Jezu Krishtit. Me anë të hirit të Zotit unë kam pasur mundësi për të përdorur muzikë për të bërë këtë në një fazë publik. Unë e kam dashur çdo sekondë të saj dhe unë kam provuar për të bërë atë me përsosmëri. Gjate viteve, Unë e kam ndier Perëndia nuk më ka telefonuar dhe pajisjen më vetëm për të bërë muzikë, por edhe për të predikuar dhe për të shkruar.

Kjo është arsyeja pse vitin e kaluar kam shkruar Jeta e mire, një libër që zhytet më thellë në mesazhin prapa my rekord të njëjtin titull. Kjo është edhe arsyeja pse unë njoftoi vjeshtën e kaluar se nuk do të udhëtojnë mjaft aq sa kam qenë. Unë dua të mësojnë se si të jetë një pastor besnik, dhe që mund të vërtetë të ndodhë vetëm në kontekstin e një kishe lokale. Kështu që unë jam duke marrë kohë për të investuar në të mësuarit nga pastorë të perëndishëm në kishën time në Uashington, DC. Lord gatshëm, si unë shërbejnë në personelin në kishën time, unë do të…

Dokumentar Good Life Mini

Hidhni një sy prapa skenave me Trip Lee si ai diskuton arrijë dhe lows në procesin e bërjes së albumin e tij të fundit “Jeta e mire.”

Reflektimi mbi Konventat

I shikuar shumicën e konventat politike Këto dy javët e fundit. Folësi publike tek unë nuk mund të ndihmojnë, por mbi-analizuar mesazhet dhe aftësitë oratori e kandidatëve dhe përkrahësit e tyre. Çdo person në këtë fazë u përpoq të bindë ju me histori personale dhe / ose premtime të mëdha.

Unë do të pranoj, disa nga dëshirat e tyre ishin fisnike, por shumica e fjalimeve ndjerë llogaritur, bosh, dhe thjesht politik- për mua të paktën. Disa nga pikat që flasin ishin drejt deri gabim shumë. Por debatuar platforma nuk është pika e këtë post.

Një nga gjërat e kuptova ishte se ndërsa palët ishin duke u përpjekur për të shitur ju kandidatët e tyre, ata ishin gjithashtu duke u përpjekur për të shitur ju worldviews tyre. Sipas tyre, propserity material është toka e premtuar, dhe partia e tyre do të jetë Moisiu tuaj. Sipas pikëpamjes së tyre, jeta e mirë është duke pasur kur të punojë shumë, dhe kandidati i tyre është shpëtimtari i cili mund të ju atje.

Tani nuk ka asgjë në lidhje me pasurinë mëkatare. Dhe duke u shpërblyer për punën e madhe është një gjë e mirë, por kjo nuk mund të jetë ku gënjeshtrat tona shpresë. Pasuria nuk duhet të jetë qëllimi ynë përfundimtar, ajo duhet të jetë një mjet për një qëllim më të madh. Ne gjithashtu nuk mund të përballojë për të…

Jetët e bukur e palindur

Trip Lee në "Jeta Bukur” nga Duke dëshiruar Zotivimeo.

Kënga e parë që kam shkruar për albumin tim më të fundit, “Jeta e mire” ishte një këngë të quajtur "Beautiful Life.” Duke dëshiruar Zoti më pyeti për këtë këngë dhe zemrën time pas saj. Këtu-at tërë blog post.

Dhe këtu janë teksti për këngën, e cila përmban V. Rose:

fiksohem:
Beautiful Life Inside
Living frymëmarrje Moving
Pra, le Hope Çohu
Perëndia e dinte se çfarë ai ishte duke bërë
Kur Ai i dha
Beautiful Beautiful Life

varg 1:
motra e dashur, I dëgjoj vendin që ju në
Unë e di se nuk është gjë e lehtë periudhë që po kalon
Ka një fëmijë në barkun tuaj, por nuk ishte duke u përpjekur ta bëjë këtë
Ju do të marrë atë të gjithë përsëri në qoftë se ju e dinte se, por ju nuk keni një çelës që
Kjo kohë me të dashurin tuaj, atë natë vonë
Kur keni menduar ju ishte duke bërë dashuri, që do të bëjë jetën
Dhe tani ajo është ndjenjë e padrejtë, njeriu nuk është si
Ju nuk është marrë një jetë, gjuaj, koha me të vërtetë nuk është e drejtë
nuk mund të mjaft të ju them se unë e kuptoj dhimbjen tuaj
Por unë e di që ju nuk duhet të ndiheni të dekurajuar dhe të turpëruar
Dhe unë e di se fëmija në barkun tuaj nuk është një lojë
Ai ka një zemër mundi, ai është periudhë të rritet…

Jeta Good Libri

Si shumë nga ju e dini, Unë kam qenë duke punuar në një libër për të shkuar së bashku me albumin tim të ri, Jeta e mire. Edhe ky libër do të jetë lëshimi me Moody Botuesve në tetor 1, 2012. Lexoni më shumë për këtë në deklaratën për shtyp poshtë. Dhe të shkojnë në TheGoodLifeTheBook.com që të njoftohet kur ajo lëshon.

HIP HOP ARTIST Trip Lee për lirimin debutimin LIBRI JETA E MIRE Në tetor 1, 2012 PËRMES Moody BOTUESVE

projektit të ardhshëm të bazohet në lirimin e tanishme album dhe ridefinon "jetë të mirë", duke sfiduar njerëzit që të jetojnë më në dritën e gënjeshtra but nisë për një udhëtim të re dhe më të lavdishme.

LOS ANGELES, kalif. (Mund 17, 2012) -Billboard Chart-klasës së parë hip hop artist Trip Lee është duke u përgatitur për lirimin e tij të librit debutues, Jeta e mire (Moody Publishers). Një vazhdim në albumin e tij të fundit e cila lëshuar në prill 10, 2012 me të arritur Records, Jeta e mire do të goditur dyqane në mbarë vendin në tetor 1, 2012.

"Për vite, Unë kam qenë duke bërë muzikë që sfidojnë pikëpamjet tona botërore dhe pika për Krishtin – por nuk kanë qenë gjithmonë kufizime në muzikë, sepse nuk ka vetëm kaq shumë ju mund të komunikojnë në një këngë,"Thotë Trip. "The…

The Good Life është këtu!

My album katërt solo, "Jeta e mire” ka qenë zyrtarisht liruar! Blej albumin nga iTunes këtu. Ju gjithashtu mund të marr album deri në dyqane në Lifeway, e krishterë, Mardel, dhe synuar & Wal-Mart (zgjidhni dyqane).

Gjithashtu, ju mund të shikojnë video të re për "Jam mirë” duke shfaqur Lecrae këtu. Ne partneritet me Zërin e Dëshmorëve në këtë një të tillë për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me persekutimin dhe për të inkurajuar besimtarët që të qëndrojë e vendosur.

Bashkohu me mua në duke u lutur që Zoti do të përdorë këtë projekt për të sfiduar dhe inkurajuar shumë!

Unë jam mirë shpjegoi

"Jam mirë” ishte një nga të fundit këngëve që do të regjistrohen për albumin tim të ri, Jeta e mire. Lecrae dhe unë në fakt ka shkruar dhe regjistruar një këngë krejtësisht të ndryshme, dhe ne e pëlqente në fillim. Por në fund ne kemi vendosur ajo ishte vetëm shumë e mirë; dhe ne të kërkuar për të vënë diçka të madhe. Kështu që unë luajtur një rreh pak për atë që unë nuk e kishte shkruar tekst kënge për akoma, dhe ne ishim të dy në dashuri me këtë një të tillë. Ajo ishte epike, agresive, dhe të mbetet në mendje.

Unë i thashë atij Unë të kërkuar për të shkruar një himn që komunikuar sigurinë tonë në Krishtin. Doja të inkurajojë të krishterët për të ndaluar që jetojnë në frikë dhe të fillojnë të jetojnë në Romakëve 8. Ne vendosëm në "Jam mirë” temë, kemi kërkuar Zotin për ndihmë, dhe kemi filluar shkrim në qoshet e kundërta të studios Atlanta arrijnë të. Ne regjistruar shumica e vokal tanë atë natë, dhe kur ajo është bërë të gjithë ne e kemi dashur atë.

Shpresojmë se ky shpjegim i shkruajtur do të na ndihmojë të tretet përmbajtjen ...

varg 1:
Unë dëgjoj probleme që vijnë për mua, Vdekja është në rrugën derën time /
Frika thotë Unë jam humbasë bro, por kjo nuk është ajo që thonë se Zoti im është i /
ai tha se…

Jeta e mire

Për gjysmën e parë të 2011, I bëri asnjë këngë, nuk ka karakteristika të, nuk tregon, nuk ka asgjë. Unë u zhvendos në Uashington DC dhe mori rreth 5 muaj jashtë për një stazh baritore. Edhe pse unë nuk ishte duke udhëtuar nëpër botë dhe duke qëndruar në frontin e një deti të njerëzve çdo natë, ajo ishte një nga sezonet më të frytshme të jetës sime. Kur stazhi përfundoi kam filluar të udhëtojnë përsëri dhe ngadalë ka filluar punën në muzikë të re. Rreth bien I nisur në fuqi të plotë duke punuar në albumin tim të katërt solo. Dhe pas disa muajsh të punës së vështirë, albumi është bërë shumë e shumë.

Unë nuk mund ta shpreh edhe sa qef unë jam për lirimin e tij. Unë jam gjithmonë në kërkim për t'i dhënë popullit diçka që unë nuk i kam dhënë ato para. Unë nuk dua për të ribërë një album unë kam bërë tashmë. Unë dua të ju jap një album të ri, me muzikë të re, dhe mënyra të reja të festimit të njëjtën të vërtetë të vjetër.

Në 2006 në albumin tim të parë, Në qoftë se ata e dinin Only, Unë të kërkuar për të treguar njerëzve për një Perëndi të lavdishme që kam kërkuar që ata të dinë. Në 2008, "20/20″ doli dhe kam kërkuar për të inkurajuar njerëzit që të shohin Zotin me vizion të vërtetë. 2 vite më vonë, "Në mes të dy…

Nje jete: Shperndaje

Nja dy javë më parë, I foli në Konferencën Kombëtare Campus Outreach për përgjegjësinë e çdo besimtari për të ungjillizuar. Teksti im ishte 2 Corinthians 5:18-21. Ja video nga kjo seancë.

Nje jete | Shperndaje – Trip Lee nga Campus Outreachvimeo.

Nëse jeni të interesuar, këtu është video nga një panel diskutimi isha pjesë e po ashtu. Diskutimi ishte rreth ministrisë kampus, kisha lokale, Porosia e Madhe, etj:

pastorët Panel nga Campus Outreachvimeo.

Plus, Unë ju rekomandojmë që të shikoni të gjitha mediat e tjera nga konferenca. Nuk kishte ton e mësimdhënies së madhe që unë mendoj se ju do të gjeni të jetë ndërtuese.