video video video video video video video video video video video video video video

Çfarë është Rise Book Rreth?

Njerëzit kanë pyetur Trip çfarë libri i tij i ri ka të bëjë me. Këtu ai është duke folur në lidhje me atë kohë të shkurtër. Ju mund të mësoni më shumë për librin në Risebook.tv

A Ju Living Good Life?

Në fillim të këtij viti unë shkova në turne me librin tim të ri, Jeta e mire. çdo natë, I mbajti një fjalim që u përpoq për t'iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë do të thotë për të jetuar një jetë të mirë?” në Chattanooga, TN, ne regjistruar mesazhin dhe e kam postuar më lart. Libri lëshuar në tetor 1, 2012 dhe ju mund të blini atë këtu. Për të mësuar më shumë në lidhje me librin ju mund të klikoni këtu. Ju mund të blini albumin Good Life këtu. A jetoni jetë të mirë?

Dokumentar Good Life Mini

Hidhni një sy prapa skenave me Trip Lee si ai diskuton arrijë dhe lows në procesin e bërjes së albumin e tij të fundit “Jeta e mire.”

Jetët e bukur e palindur

Trip Lee në "Jeta Bukur” nga Duke dëshiruar Zotivimeo.

Kënga e parë që kam shkruar për albumin tim më të fundit, “Jeta e mire” ishte një këngë të quajtur "Beautiful Life.” Duke dëshiruar Zoti më pyeti për këtë këngë dhe zemrën time pas saj. Këtu-at tërë blog post.

Dhe këtu janë teksti për këngën, e cila përmban V. Rose:

fiksohem:
Beautiful Life Inside
Living frymëmarrje Moving
Pra, le Hope Çohu
Perëndia e dinte se çfarë ai ishte duke bërë
Kur Ai i dha
Beautiful Beautiful Life

varg 1:
motra e dashur, I dëgjoj vendin që ju në
Unë e di se nuk është gjë e lehtë periudhë që po kalon
Ka një fëmijë në barkun tuaj, por nuk ishte duke u përpjekur ta bëjë këtë
Ju do të marrë atë të gjithë përsëri në qoftë se ju e dinte se, por ju nuk keni një çelës që
Kjo kohë me të dashurin tuaj, atë natë vonë
Kur keni menduar ju ishte duke bërë dashuri, që do të bëjë jetën
Dhe tani ajo është ndjenjë e padrejtë, njeriu nuk është si
Ju nuk është marrë një jetë, gjuaj, koha me të vërtetë nuk është e drejtë
nuk mund të mjaft të ju them se unë e kuptoj dhimbjen tuaj
Por unë e di që ju nuk duhet të ndiheni të dekurajuar dhe të turpëruar
Dhe unë e di se fëmija në barkun tuaj nuk është një lojë
Ai ka një zemër mundi, ai është periudhë të rritet…

Zot i Demons

Dua të filloj duke menduar në lidhje me tregime. Që nga fillimi i kohës ka pasur disa tema të përbashkëta që të kandidojë përmes tregimeve tona. Ne kemi histori dashurie, komeditë, dhe tragjedi - ose përzierja e të gjithë ata që në një të njohur si komedi romantike. Por të gjithë të gjitha ato llojet e filmave, ka dy tema të cilat pothuajse gjithmonë të shfaqen: mira dhe e keqja.

Mendoni për filmat tuaj të preferuar. në Braveheart, Skoci dhe William Wallace janë të mira, ndërsa England dhe King Edward janë të këqija. Në Kronikave të Narnia fëmijët dhe Aslan janë të mira, dhe magjistare është e keqe. Edhe në filmat e Disney, kjo eshte e vertetë. në Aladdin, Aladdin dhe xhind janë të mira, por Jafar është e keqe. A nuk të veprojë si ju nuk e dini në lidhje me Aladdin.

Ju gjithmonë dëshironi anën e mirë për të fituar dhe shumicën e kohës ata do.

Pra, kur ne fillojmë të flasim për Jezusin dhe kur ne fillojmë të flasim për Perëndinë njerëzit shpesh mendojnë në të njëjtën kategori. Ata mendojnë e universit si një betejë kozmik midis Perëndisë dhe Djallit. Dhe si të gjitha historitë tona të preferuara, ne jemi duke parashikuar fundin për të parë kush fiton. Është Jezusi vetëm një…

Zot i Demons

Ja video nga predikimit tim të fundit në Samitin e Kishës në Raleigh, NC. Kam predikuar për Mark 5:1-20 për fuqinë, autoritet, dhe mëshira e Jezusit. Unë shpresoj se është një inkurajim për ju

The Invasion Video

Për ata prej jush që kurrë nuk kam parë videon për këngën time "The Invasion (hero)” Ja ku eshte. gëzojnë! Unë shpresoj se kjo ju ndihmon për të mbajtur sytë tuaj në Krishtin.

Gospel Koalicioni Video

I fundit Video Gospel Koalicioni i Eric Mason, Lecrae, dhe me diskutimin e folks të zeza dhe “i reformuar” teologji