Je, Unaishi Maisha Bora?

Mapema mwaka huu nilikwenda kwenye ziara na kitabu yangu mpya, Maisha Bora. kila usiku, Nilitoa hotuba kwamba alijaribu kujibu swali, "Ina maana gani kuishi maisha mema?” katika Chattanooga, TN, sisi kumbukumbu ujumbe na Nimekuwa posted juu. kitabu iliyotolewa Oktoba 1, 2012 na unaweza kununua ni hapa. Kujifunza zaidi juu ya kitabu unaweza bonyeza hapa. Unaweza kununua Good Life albamu hapa. Je, wewe kuishi maisha mema?

HISA

4 comments

  1. sonjjJibu

    this message is so inspiring!!! Thank you Trip Lee!!! kama 45 year young mother of 3 children in their twenties and an eighteen year old I’m always searching for examples of young people that areliving the good lifethrough Christ!!! I will share your message with my children but I will continue to follow you myself because I loved it and I love your music!!!

  2. CherishJesusLuvJibu

    I am living and He has put His Good Life within me :) And I look forward to living with my King forever in the Goodness of eternal Life with Jesus Christ the one to whom All Honor is due.

  3. SashaJibu

    The video is a Blessing! I enjoyed watching it. Thank GOD for HIS WORD! safari, I do love that you give scripture to back up what you are saying. Very pleasant message and I was definitely laughing at your jokes. So true about that chicken joint!!!