Се вчитува
svg
Отвори

Archive for ноември, 2011

 • ноември 30, 2011Од страна на Пат Ли

  Еве некои видео од проповед го проповедав почетокот на оваа година во Сан Диего. Темата на конференцијата беше "Управувано”, па го одбрав да го проповеда на Римјаните 12:1-2. Што значи тоа изгледа за да верникот да биде "управувано?” Мојата главна поени беа дека верникот треба да ... 1. Биде управувано од страна Милоста 2. Be

 • ноември 28, 2011Од страна на Пат Ли

  Јас само сакам да им се заблагодарам на сите кои се молеа за нас додека бевме на турнеја во голем континент на Африка. Господ милостиво одговори на многу од овие молитви, и ќе се користи заедно со нас да се направи влијание во шест различни земји. The tour has now come to an end and

 • ноември 15, 2011Од страна на Пат Ли

  Токму сега тоа е 12:34 сум во Боцвана. Тоа е нашата прва цел ден во Африка и на Господ е на дело!. Целиот домет екипаж слета во Јоханесбург синоќа и замина за Боцвана утрово. We got to meet tons of supporters this afternoon at a signing we did at a local Christian bookstore

 • ноември 12, 2011Од страна на Пат Ли

  Од септември оваа година ние објави краток филм и албум наречен “човекот До” да го предизвика младите мажи да се мажи. Еве еден музички спот за “Човекот До химна.” Можете да ги купите на краток филм и албум тука

 • ноември 9, 2011Од страна на роуч

  Има некои луѓе кои се добри во некои работи. Постојат кошаркари кои играат во лигата за години и години и тие да ја завршат својата кариера богати и среќни. Тие сакаа да се игра играта тие сакаше и тие сакаа да се направи кариера го прави тоа. Тие тоа го правеше и тие се добри. потоа

 • ноември 9, 2011Од страна на Пат Ли

  Еве на аудио од седница Јас се предава на почетокот на оваа година, за верните евангелизам. Верен евангелист од BragOnMyLord За оние кои се кратки на време, тука е резиме на поени: 5 Карактеристики на верните евангелист ... 1. Прифаќа и разбирам Евангелието 2. Сигурни и без трошка срам на Евангелието 3. Сака Заборавена

 • ноември 8, 2011Од страна на Пат Ли

  За оние од вас кои никогаш не сум видел спотот за мојата песна "инвазијата (херој)” Еве го. Уживајте! Се надевам дека тоа ви помага да ги задржи очите на Христос.

svg