5 Прашања за Бијонсе

Музика е голем дел од мојот живот, па јас сум секогаш размислува за тоа како најдобро да го користите. Тоа е тешко за мене да уживаат во уметноста без анализа, земање белешки, и поставување на прашања. Бијонсе има вниманието на нашата земја во моментов и таа е очигледно еден од нашите најомилените поп-ѕвезди. Првата дама дури кажа ако таа може да биде некој друг, таа ќе сакаат да бидат Бијонсе.

Бијонсе е повеќе популарна отколку што некогаш биле, па не можете да го вклучите телевизорот или да добиете на интернет без да се види нешто за неа, од коментарите на нејзиниот нов албум да се слики од неа шетаат по улица со својата ќерка. Јас сум импресиониран од нејзиниот талент и инспириран од нејзиниот диск, но јас сум исто така, збунет од некои работи Гледам.

Бијонсе и имам неколку заеднички нешта. Ние сме и од Тексас, и имаат многу семејство во Хјустон. Двајцата сме уметници кои го објави околу ист број на соло албуми (иако таа е само малку повеќе добро познати од мене). и на крај, двајцата сме грешници кои имаат потреба од Божјата благодат.

Со тоа на ум, ако имав можност да се сретне со неа овие се некои од прашањата може да побара, некои од нив сум уште работат преку себе.

1. Колку е влијателен мислите дека вашата музика е во животот и вредностите на младите луѓе?

2. Музиката е една убава форма на само изразување, каде што имаме можност да се излее нашите чувства, мисли, и страсти. Но, за милиони луѓе музика исто така, служи како саундтрак за нивните животи, и го обликува своите погледи на светот. Како балансирате самоизразување и одговорноста што треба како Influencer?

3. Дали мислите дека вниманието ви се подготви за својата убавина и сексуалноста (кои често го одвлекува вниманието од вашата уметност) спротивно на порака во песните како, "прилично боли?” Во таа песна, ви се чини дека да се поттикнување на младите жени да не се убиваат бараат совршенство, и да се фокусира на нивните души, отколку нивните насмевки. Но, дали мислите дека постојаното покачување на стандардот на beauty- кои јасно средба дела против таа порака?

4. Дали постои начин да го прослават во брак секс без јавно Одважно сопствената сексуалност и примамливо другите во страст?

5. Зошто Џеј-Зи четириесетгодишен но се уште покул од мене?

Овие се само неколку од прашањата што ми падна на памет минатата ноќ. Дали ви момци имате било какви мисли?

АКЦИИ

97 коментари

 1. КрисОдговори

  Благодарам брате што сте доволно одговорни за да не извршите напад. Толку многу објави што ги видов од христијаните беа толку лути и погрешни.

  • TransformNotConformОдговори

   Ова е убаво да се види. Христијаните кои не ги игнорираат само проблемите или сите напаѓаат луѓе кои викаат “ВАШИТЕ ВО ПЕКОЛОТ.” Само испровоцирајте ги да погледнат добро што проповедаат и како постапуваат. #Ви благодариме на патувањето

 2. IaулијаОдговори

  Сакам како се формулирани твоите прашања. Таа е многу влијателна за сите девојки не само за младите и е многу талентирана. Но, јас се согласувам, понекогаш нејзиниот талент е засенчен од нејзиното танцување или недостаток на облека.

 3. Ендру ХаХа РосОдговори

  Еј Пат,
  Ми се допадна како во рамки на lovingубезен, но конструктивен начин, врамивте сè што рековте. Бијонсе & други забавувачи се во совршена позиција да бидат примери за нашата младина, но мнозинството не го исполнува нивниот целосен потенцијал. Ние мора да продолжиме да се молиме за нив. Се надевам дека сè е добро човеку. Продолжете да ја правите својата работа за Царството!

 4. ЈасминАрогундадаОдговори

  Мислам дека тоа беше одличен начин да се изразат овие прашања. Мојата верзија за нив можеби беше малку навредлива лол. Ви благодариме што бевте пример & исто така, работи секојдневно за да се отворат народи’ ум на Христос / убедувања

 5. ФахинаОдговори

  СМЕЕЊЕ НА ГЛАС @ #5. Но инаку, легитимни прашања за скоро сите и сите во музичката индустрија или кои се стремат кон.

 6. JonонРиганОдговори

  Мислев дека тие се добри и можеби размислуваа, но запомнете дека тоа е моќта на Бога кон спасението. Јас би сакал да и биде претставено чистото Евангелие и да му дозволи на Светиот Дух да и ја покаже грешката во нејзините начини како што тоа се случи за сите нас. Во спротивно,, Не знам зошто би се грижела да се смени. Патем, вие сте многу поладни од JayZ. Пат за ладење!

 7. JesезилијаРоузОдговори

  Ова се ОДЛИЧНИ прашања Трип Ли. Размислете дека е време да престанеме да ја оправдуваме нејзината музика, особено христијаните кои ги слушаат нејзините работи. Ова е супер!

  P.S. Мојот вереник рече “не, поладен си од ayеј Зи.” :) Бог да те благослови Бро.

 8. МишелОдговори

  Отсекогаш сум ја сакал Бијонсе. Таа е убава и талентирана. Јас сум исто така длабоко во мојот однос со Бог. Иако ја сакам оваа дама, Повеќе не ја слушам нејзината музика затоа што имам ист тип на чувства што ги покажуваат твоите прашања. Се надевам дека ќе ја добиеш шансата да ги прашаш овие затоа што би сакал да ги слушнам нејзините одговори и да видам како таа го оценува својот живот. Јас немам пресуда; Само се прашувам што се случува во нејзиниот живот. Ви благодариме за оваа.

 9. ЏастинОдговори

  Ги сакам овие прашања. Завршувате одлична работа, артикулирајќи сериозни прашања што многумина од нас ги имаат за неа во многу добро осмислено, и грижлив начин. Вие сте инспирација за мене и за многу други. Се надевам дека вашиот блог допре некого (Знам дека ќе). Кој знае, можеби тоа ќе и биде министер на Бијонсе!

  На здравје!
  Џастин

 10. ЗаеријаОдговори

  Јас би сакал да знам, кои или ако се поставени лични граници за ваша одговорност за влијание врз денешната генерација. Ако така, како се справуваш? Ако не, Зошто? (каков вид свинче грб на прашањето #2)

 11. ОливијаОдговори

  Ви благодариме за објавата. Неодамна наидов на видео кое објаснува многу за неа, со “неа” кажувајќи за нејзиното владение (Саша ierестока) и начинот на кој таа танцува на сцената. Почнав да ги гледам Греми со моите деца и кога таа почна да танцува, ме молеше да ја сменам станицата. Кога ги објавив овие информации на друга страница, едноставно наведувајќи дека треба да бидеме внимателни што гледаат нашите деца и на кого му се восхитуваат, Јас измешав многу пердуви. Толку ме повредува суптилниот начин на кој непријателот ги користи луѓето, места и работи додека понекогаш не излезам суров. Не сакам и учам уште. Ова е МНОГУ добро ставено брат.

 12. Тимоти БраунОдговори

  Изјавивте дека сте христијанин во многу прилики, дали чувствувате дека музиката што ја произведувате е претстава на Христос во вас.

 13. ТихеашаОдговори

  Амин!, ти благодарам за ова! Мене ме прогонуваат моите “семејство” што значи сестри и браќа во Христа… за поставување на истите прашања и проблеми во мојот неодамнешен напис за Бијонсе. Како и да е, јас само се молам Бог да се слави без оглед на се.

  Амин!

 14. РутиОдговори

  Сакајте ги предизвикувачките прашања. Те видов и тебе и ayеј Зи, и молам да се разликувам. Продолжете да бидете примерот. Не гледај назад! Продолжете да гледате нагоре! Нека твојот живот го фали Бога! Вие и Крсто движењето помагате во воспитувањето на моите деца. Јас засекогаш ќе бидам благодарен.

 15. АленОдговори

  Верувам дека на овие прашања ќе одговори самата Бијонсе еден ден. Го сакам начинот на кој се формулирани и длабочината на влегувањето во срцето на мотивот “Зошто”

 16. АлексисОдговори

  ГОЛЕМИ ПРАШАА.

  Бијонсе може или не може да наиде на овој пост, овие прашања, или вие во текот на вашиот живот. Јас многу се сомневам дека таа би одговорила на овие прашања или би се грижела. Фактот дека треба да се постават прашањата може да биде некакво сигнализирање на противречноста на која таа може или не се чувствува како да се обраќа.

  Можеби се смета за висока уметност, но мислам дека доаѓа со голема одговорност. Едно лице со нејзино реноме ја градеше својата кариера врз овие противречности, и тие продолжуваат да ја водат. Мислам дека има надеж во прашањата, дека таа може да одлучи да размисли за нив. Се надеваме дека таа ќе биде позиција во одреден момент од нејзиниот живот да ги разгледа. Мило ми е што беа прашани.

 17. НикиОдговори

  LMBO @ #5
  Ми се допаѓаат твоите прашања. Тие не застрашуваат и не предизвикуваат размислување. Сфаќам дека е тешко да се биде забавувач и дека тие имаат свои животи надвор од центарот на вниманието. Се прашувам дали сфаќаат дека поради нивната позиција секогаш се во центарот на вниманието. Многу уметници ја оправдуваат својата работа велејќи дека е “само забава.” Јас би сакал да знам од неа каде “тоа е само забава” крај? исто така,, дека со тоа што е пример за пример, дали сфаќа дека одговара за штетата што ја прави нејзината музика(таа активно ја прифати таа позиција со посета на училишта и разговор со деца)?

 18. ОфицијалноСмилезОдговори

  Овие прашања се збир на многу мисли на верниците; верниците кои остануваат неискажани за сомнителните на оние во центарот на вниманието. Мислам премногу често, ние сме бргу да привлечеме внимание на погрешностите на другите уметници или луѓето воопшто, за кои знаеме дека не само што се осудуваат, туку и се осудуваат… За тоа кои сме ние???. Но, овие прашања го прават токму спротивното. Ако Бијонсе одговори на овие прашања, таа, самата, дали ќе верувам без сомнение, почнаа да гледаат што сме виделе цело време; едноставно со одговарање на прашањата.
  Прекрасно и смешно (прашањето за Ј.З.) :)

 19. КимОдговори

  не се согласувам. Вие сте посвеж од ayеј Зи …ги учите и инспирирате младите момци кои ја слушаат вашата музика да бидат подобри…живеј подобро…сакај го Исус….го сакаат своето семејство и стануваат мажи со стандард…сега ТОА е кул. Бијонсе е убава и има талент, сепак нејзината песна што оди….”Можеби сум млад, но подготвен сум”….ги охрабрува младите девојки да се предаваат на страст и да имаат секс надвор или да стапат во брак… мојата 13 внуката го пееше..smh. Зошто да се поттикнува гревот??

 20. chim chaleraОдговори

  Леле ова е одлично, се надевам дека ќе добиете шанса за патување на уметници кои им требаат на уметници како вас да ги обликуваат нивните насоки, иако сметам дека навистина би биле поставени сите тие прашања, таа би била среќна во спротивно, дали мисли дека сите тие прашања им прилегаат на сите уметници таму слично на.

 21. Михаил IIIОдговори

  Го сакав ова патување. #5 ме натера да се тркалам. Но, ова се одлични прашања што предизвикуваат размислување. И уметниците, и секуларните и библиските, треба да ги прашаат своите таблети секој пат кога ќе стават завршни зборови на некоја патека.
  Можеби таа ќе го види ова и ќе одговори на нив за вас :)

 22. Они К.Одговори

  патување – Прекрасни прашања, и совршено врамени, Бро! За малку ќе морав да станам и да ја напуштам својата дневна соба, како што направи Натали Грант на шоуто. Ја гледав емисијата само затоа што моето 13 годишниот син сакаше, и сакав да видам што се случува во секуларниот свет на музиката, како што го местев во најголем дел 10 Пред години. Имаше 2 настапи за кои тој тврдеше, “О, тоа е мојот џем!” – Робин Тик, а потоа и Фарел. Морав да го прашам мојот син дали знаеше за што се работеше тие песни, тој рече дека знае, но нема да ми каже (секс и објективизирање на жени.) Значи, има жестока страна на женските песни. Бијонсе и некои жени уметнички’ песните доведуваат до тоа жените да ја изразат својата сексуалност и потоа да се објективизираат. Тоа е ужасен циклус на грев што доведува до толку многу деца со родители кои не се грижат едни за други, бидејќи нивната врска била една заснована на страста… Како и да е, Јас доволно проповедав, добра работа, сакај ја твојата музика! – J

 23. МајклОдговори

  Би сакал да ја прашам зошто се реши да биде пејачка со светска музика. Знам дека таа имаше христијанско потекло, но тоа не прави да се чувствувам подобро. Таа, како и многу други, се во позиција да бидат одлични улоги, но наместо тоа, тие само се популарни. Го мразам стандардот што денес го поставивме како Американци, особено за младите.

  На полесна нота, сакај ја твојата музика. Треба да направите друга песна со Jimими Недум…..или како и да се вика. Смеење на глас! Добри прашања.

 24. НиколОдговори

  Затоа, само морав да кажам дека го прочитав ова во мојот најдобар глас Трип Ли….Како и да е, ова се неколку страшни прашања! Би сакал да го видам ова интервју!!

  Бог да те благослови!!

 25. ХуанбОдговори

  Пат Ли! Знам дека веројатно привлекувате еден тон луѓе кај вас, но само сакам да кажам дека вашиот живот и музика беа огромно охрабрување и благослов за мојата прошетка со Исус. На вашата дискусија, Навистина уживав во сите прашања. #4 ми се залепи. (и ова се само мои мислења, разбирам дека имам мал глас) Верувам дека постои начин да се прослави брачниот живот. И како следбеник на Исус, мојата грижа би била верниците да не ја истакнуваат сопствената сексуалност. Тешко ми е да го видам срцето на Исус’ во нечија музика / живот, кога поголемиот дел од времето ги гледате како се пофалуваат со нивната сексуалност. Нема loveубов во тоа. Само можност за искушение. Треба да се разгледа како тоа му оддава чест на Господ и на нивните браќа и сестри, но повторно, тој вид на loveубов преку разгледување доаѓа од христијанска перспектива.

 26. КеишаОдговори

  Добро кажано….имам 1 син и 3 девојки и многу ми е драго што ги воспитав да гледаат уметник според плодовите на нивните дела. Ако она што тие го создаваат не може да се реди со словото Божјо. Дали сакате тоа да го храни вашиот дух? Мислам дека си ПОСТАПЕН ОД ayеј Ло.

 27. НикиОдговори

  Вие сте WAY поладен од ayеј Зи! Интересно е што го објавивте ова денес. Наидов на видеото на Б., “Најдоброто нешто што никогаш го немав,” минатата вечер на youtube додека минувавте песни од околу 80-тите. (??!!) Започна со неа во бела долна облека, ако можам дури и да го наречам така. Срцето ме болеше додека го гледав! Толку е болно да ја видиш & толку многу други убави & неверојатни уметници се продаваат со секс & ја истакнуваат нивната сексуалност. Сепак, Морам да прашам, каде се МАENИТЕ во нивните животи? Каде се нивните татковци & сопрузи? Нели треба да биде таткото на Б и ayеј Зи “борба” за неа со се што се? Зарем не треба да ја штитат & почестувајќи ја со сè што има во нив? Јас ќе бидам првиот што ќе кажам дека жените треба да престанат да се истакнуваат, но, исто така, ќе ги предизвикам мажите да се искачат до чинијата & започнете да ги почитувате жените. Да создадеме општество каде што се слават жените & почестени за нивната ВИСТИНСКА УБАВИНА & каде што мажите се почитуваат. Сега ќе се симнам од кутијата за сапуница. :)

 28. ПамелаОдговори

  Добро кажано…Тие прашања морав да си ги поставам и тие важат за сите нас без разлика дали си музичар или не, само живеејќи го својот живот, некој постојано гледа, а некој исто така вели дека сакам да бидам таков кога ќе пораснам. Затоа, проверете дали навистина се нарекувате Христос, правиш работи што го претставуваат Христос, затоа верувам дека многу млади се збунети, по кого ќе следат. Се надевам дека е само Исус Христос и Него, во спротивно ќе продолжиме да ги насочуваме кон јамата. Сите сме одговорни за своите постапки, затоа што постапките зборуваат погласно од зборовите. Повеќето музичари кои започнале во црква одат во светот затоа што ние не ја поддржуваме нашата колешка христијанска музика. – Би сакал да ги слушне нејзините одговори, но што е уште поважно, би сакала да се врати кај Исус.

 29. ЧелбијаОдговори

  Се надевам дека еден ден таа ќе го искористи својот талент што Бог и го дал на прво место….да го фалат и да го слават само Него. Таа треба да му служи на Бога и да се користи за Неговото Царство. Theаволот ја украл. Господ да биде благодатн кон неа.

 30. ТроицаОдговори

  Како прво, го сакам твојот глас Пат!!! Да, твојот глас ло и ти хаха! За прашањата што ги сакам прашање 4 и 5 е смешен, нема патување поладно.. Мислам дека прашавте со толку многу loveубов и благодат и мудрост.. Добра работа.. И, нека Исус помогне не само да се обедини, туку и на многумина од нас како верници.. Повеќе не ја слушам нејзината музика..

 31. ТониОдговори

  Прво што ја вози? Едно лице ќе ги предаде своите тела на правда или на неправедност. Нема потреба да се премачкува ништо. Постои начин што на човекот му изгледа како исправен, но неговиот крај е смрт. Да, ние сме грешници и ни треба Спасител, но колку долго продолжуваме да испуштаме пораки?? Зарем не е слично на црквата во Коринт што Пол ја поправил? Вистината треба да се изговори.

 32. МередитОдговори

  Вашите прашања ги повторуваат оние што сакав да и ги поставам. Би сакал да ги слушнам нејзините одговори на овие искрено искрени прашања. Јас исто така ќе додадам “Како вашите експлицитни текстови ви одразуваат лични вредности?” и “Повеќето од вашите нови песни го возвишуваат сексот, вашето тело и вашата сексуалност. Дали размислувавте да напишете песна што го слави Бог кој ве благослови со вашиот дар да пеете и забавувате?” И ДА!..ти си дефинитивно посвежо, многу подобар текстописец, и вистински пример за “Добар живот”! Апсолутно сакајте ја вашата музика!

 33. КрузеафиксОдговори

  Јо патување! Добро речено / прашано и мислам дека неговиот совршен тајминг е затоа што проблемите со уметниците што влијаат врз животот на тинејџерите и младите возрасни никогаш не биле во потреба. Денови наназад, Слушнав коментар од тенок насилник кој рече “секое дете што постапува според она што го рече во неговата песна не беше воспитано како што треба” и јас бев како ваааа?! Тој тврдеше дека тој е само забавувач и дека на децата им останува каков ќе научат и јас, “наставник исто така може да каже,моја работа е да предавам, но моите студенти се одговорни за она што го учат?.” Тоа е само луд фам. Го сакав секое прашање, бидејќи имам меко место за Беј и копнеам да ја видам и спасена. Thisе се обратам на ова на мојот следен пост за да можете да го проверите на kruseaphix.wordpress.com

 34. Johnон МансарајОдговори

  Ова е добра материја; отворањето кон нас на вашите следбеници е многу необично. Обично, водачите имаат тенденција да одржуваат стандард на гордост и супериорност над своите следбеници. Но, овој пост изгледа толку длабок што нè охрабрува дека христијанската вера е поврзана со истрајност. Би сакал да можам да ги кажам моите вистински чувства за овој пост на зборови, но ова’ колку што можам да се приближам. Ти благодарам.

 35. GteqnixОдговори

  Јо патување, добри прашања. Навистина не значи ништо ако таа одговара или не е поентата. Кој некогаш е нејзин обожавател треба да се грижи доволно за да it укаже…анит трипин бух патување, Уре начин исто така HЕШКО да бидеме кул ayеј не е на лига…

 36. АлисонОдговори

  Мислам дека прашањата се валидни, јас често се прашувам сега дека таа е мајка дека ќе има некои несогласувања. Таа има ќерка која ја гледа исто како и нашата ако ги оставиме. Видов некои каде што на Интернет рече дека се прослави за да присуствува во црква. Јас навистина ја ценам 1.1.Six и Reach Records затоа што ќе имаме што да слушаме. Бог да благослови

 37. ЏонОдговори

  Needs е потребен Исус. Но, за да го стори тоа, треба да му го даде својот живот. Големо сомневање дека таа би била подготвена да се откаже од сопствената слава за него. Но, ако таа леле какво влијание може да има за кралството.
  Prayе се молам да го направи тоа. Сите треба.

 38. Г-ѓа eиОдговори

  Пат Ли, иако мислев дека прашањата се релативни во однос на уметничката форма на музика, но можеби сум донекаде цврст. Тези прашања, според мое мислење, не вози дома професијата што таа ја прави за да биде христијанка (барем мислам дека ова е нејзината професија заснована врз нејзините припадности кон Св. Johnон УМЦ).
  Поконкретно…Колку мислите дека е влијателна вашата музика во животот и вредностите на младите девојки и жени?

 39. ЈСокОдговори

  Добар збор Пат. Ценам многу од коментарите. Охрабрувачки е да се гледаат сериозни христијани како размислуваат и комуницираат со она што им го претставува популарната култура. Сакајте ја страницата Бро, молејќи се за Бог да продолжи да ја благословува вашата служба.

 40. Отија КолОдговори

  јас велам, тоа е тоа што е. Имате право на свое мислење. Како што рече ти,”и двајцата сте грешници и имате потреба од благодат Божја”. Разликата е во тоа, знаете што вели Зборот, а Бијонсе не. Молете се за изгубените да се покајат и да се свртат од нивните зли патишта. Трипп, продолжете со добрата работа и бидете послушни на Исус Христос

 41. НАДВОРОдговори

  Добри прашања! Додека ја гледав нејзината неодамнешна изведба на Греми, Бев разочаран, и тажен. Додека размислував за тоа, Почнав да ја жалам, затоа што сфатив дека нејзиниот сопруг не ја покрива. Вистински Realубовни навлаки, не дозволува голотијата на вашата жена да биде изложена на светот.

 42. ЧепеОдговори

  Прашањата се феноменални, се надевам дека таа слушнала за тоа. Тие се респектабилни и искрени прашања што ги имаат многу луѓе кои уживаат во нејзината уметност.

 43. кимекаОдговори

  Па нели сте најскромната личност за која прочитав во врска со Бег цел месец. Ви благодариме што го дадовте овој одличен пример.

 44. ЧелбијаОдговори

  Порано ја слушав, бцз многу го сакам нејзиниот глас! но сега целата нејзина музика излезе во мојата куќа, таа го охрабрува сексуалното однесување, манипулација, и бунтовно однесување. Постојат зли духови кои работат преку неа за да влијаат на многу млади девојки уште од самиот почеток. Sadално е од што треба да ја заштитам ќерка ми 5 години од многу убави и надарени жени кои биле и требало да бидат жени Божји, но сега се користат за царството на темнината. Некогаш се прашувам дали е свесна за ова или не? Можеби и веројатно во неа таа многу добро знае дека го изгубила… но чувствувам дека е како затвореник..нема лесен излез… Само Исус! Да се ​​молиме за чудо! Бог да биде милостив кон неа!

 45. РејчелОдговори

  Се согласувам со Трип Ли, ОСВЕН…. Дека е многу поладен од ayеј Зи… исто така, во смисла тој ќе биде во студената сенка на Семоќниот од врелиот пекол ;)
  ОХХ.

 46. Нејзините семе од треваОдговори

  Ја ценам желбата да се започне овој дијалог со Loveубовта во надеж дека ќе добијам убедување и вистина од некогаш самопрогласената христијанка Бијонсе. Овој разговор треба да продолжи , со нас самите , Христијани и сите . не мора да ја присилуваме вистината , едноставно засади го . Семе од семе од трева од Силвија Фанали, на Фејсбук и Инстаграм

 47. П.Ј.Одговори

  Леле! Ова е одлично! Директно до точка, но сепак сепак почитуван. Знам дека многумина сме збунети што се случи со Бијонсе, ние, христијаните, се чинеше дека сме секогаш да имаме пропусница поради неа “вера”.

 48. ТаникуаОдговори

  Здраво патување,

  Вашите прашања ме натераа да размислувам за тоа како гледам на Бијонсе. Мислам дека таа е исклучително талентирана. Јас го почитувам нејзиниот занает. Се прашувам како таа би одговорила на овие прашања. Би било интересно. Одлична точка за прилично болната песна. Таа им кажува на девојките да не се убиваат за да бидат совршени, сепак таа ги исполнува светските стандарди на совршенство….. Хммм размислува.

  Го сакам!!

 49. копаницаОдговори

  ми се допаѓаат твоите прашања.но прашање 5 претпоставува дека откако ќе поминете 40 не можете да изгледате кул или да бидете кул. Не мислам дека тоа е разумна претпоставка…јасно

 50. РичиБејдлОдговори

  Одлични прашања, патување! А, случајно го читав ова, бидејќи некои музички мелодии се најдоа на плејлистата за слушалки!

  Вашите прашања покажуваат длабочина, вистинска грижа и чувствителност, и се чини дека доаѓаат од место кое се грижи. Но, зошто оваа Мега-суперarвезда треба дури и да ги прочита вашите прашања, уште помалку одговори на нив? Па – од моја перспектива – таа треба, затоа што не ја прашуваш ништо, не се прашуваш себе си!

  Кој е доказот? Па, Сега го слушам…”Време е за самоиспитување, ни треба самопреглед, време е за самопреглед, ни треба самоиспитување можеби!”

  Проверете ја Бијонсе! И ти исто, Џеј зи! (Се вика Самоиспитување) :-)

 51. ЦинтОдговори

  Еј патување, твоите прашања се едноставни, сепак предизвикувајќи размислување. Тоа му дава на читателот чувство за самоанализа и исто така, чувство на одговорност да ги живееме нашите животи достојни за евангелието што го примаме и го прифаќаме секојдневно, но никогаш надвор од место на ароганција, но секогаш на понизност и loveубов. љубов. љубов. љубов. чистата loveубов е посилна од гробот. Не знам зошто или што го прави слаткиот сјај да ги прави работите што таа ги прави. но ние сме повикани да сакаме и да предизвикуваме .убов, и служат. и мислам дека поставувањето прашања што се однесуваат на работите на срцето е добро за срцето. и добро е да се предизвика ;)
  ти благодарам што сакаше

  p.s ayеј з е премногу кул за школски човек

 52. ВитанијаОдговори

  Морам да кажам,добра работа за овој напис. Јас сум толку навикнат да ги слушам луѓето како ја тресат,но те слушам како вистински поставуваш вистински прашања за кои понекогаш размислувам кога ќе ја видам. Јас всушност немаше да ја прочитам статијата затоа што бев уморна од луѓето што напаѓаа. Добри мисли.

 53. асаниОдговори

  Морам да кажам дека сите прашања беа одлични со исклучок на бројот 5( Гледам од каде доаѓаш, но ayеј Зи не е кул и не е покул посвеж од некој што живее за Господ.). Се чини дека несомнено се грижите за жената. Не сакам да донесувам заклучоци, како да не би го споделиле Евангелието со неа откако ќе ги презентирате 4 прво предизвикувајќи прашања. Сепак, Се согласувам со некој друг коментатор(ONОНРЕГАН) на овој блог. Евангелието е единственото менување на срцето / умот. Би било одлично ако го слушне тоа од некого(како тебе) кој исто така се занимава со музика(иако и двајцата сте на различни патеки) и да ја знаат длабочината на нејзиното влијание. Ви благодариме на Патот за подготвеноста да му служите на нашиот Господ, охрабрувачки е за некој како мене кој е многу плашлив кога станува збор за градење односи со луѓе и споделување на Евангелието. Бог да те благослови и вашето семејство!

 54. асаниОдговори

  Извини, Заборавив да го додадам прашањето што би сакал да го поставите вие. Би било одлично ако можете да ја прашате: Од кој тип на музика / текст верувате дека родителот треба да ги штити своите деца?

 55. МишелОдговори

  Тоа е добар начин да се развие разговорот. Јас лично сум нејзин фан, но навистина ми е тешко во вокалното живеење, поучување и промовирање на побожни атрибути додека (тајно) заглавувајќи се на нејзините траки. Тоа е борба за една минута, особено затоа што сум колега Хустонијан и алумна од нејзиното одделение. Опкружен сум, Јас ти велам!

  Благодат и мир fam!

  • АсаниОдговори

   Здраво МишелЈ, многу е добро и здраво духовно мудро што чувствувате убедување во вашиот живот кога станува збор за противречноста. Јас ве охрабрувам да се молите жестоко, Господ да и ја одземе желбата да ја слушате нејзината музика, која очигледно е антихристова на многу начини, добро, не сакам да го ставам шеќерниот слој, најголемиот дел од нејзината музика е сатанска, но е привлечна. Знам дека не ти кажувам ништо што веќе не знаеш за нејзината музика дека е антихристова, но те молам, слушни ме. исто така,, набави некого(соверник секако) кому може да му верувате за да ве повика на одговорност и да му ја објасните / признаете вашата борба. Сите ние имаме страшни борби и Господ нека ни ја даде Својата Благодат за да ги надминеме нашите борби.

   P.S. Да не ве оправдувам дека ја слушате нејзината музика, но размислувавте да не му донесете срам на Господ и отворено да го слушате пред луѓето што ве гледаат како пример на Христос. Господ нека биде со тебе.

 56. LibbОдговори

  Дефинитивно имам слични прашања. Многу од моите пријатели гледаат на Бијонсе, што всушност многу ме загрижува. Тажно е што се секси се она кон што тие се стремат како резултат на нејзиното влијание. Таа исто така е поставена на пиедестал, па за некои луѓе е како таа да е толку талентирана, таа не може да згреши… тие не размислуваат критички за тоа што таа зборува и прави и како тоа влијае врз нив… штом ја слушнат Бијонсе сето тоа е добро, без оглед на пораката, што е многу тажно. така да, Јас сум многу среќен што Трип ги поставува овие прашања – таа е човечка како и сите нас и треба да размислува за тоа што прави и врз кого влијае исто колку и претседателот на Соединетите држави… исто толку е и во медиумите, ако не и повеќе.

 57. НаталиОдговори

  еј патување знаеш #5 тоа беше нештата таму, хааа!!!
  добро, морам да кажам дека мораш да ги спомнеш илуминатите колку што носи лош печат реално, таму е само што треба да го гледате сведочењето на ДМХ за Христос и што стори илуминатите со него за да го знаете ова.
  Не велам дека j-z дефинитивно има вмешаност, но Ријана и тој не изневеруваат и не се вклучени, сето тоа е случајно..
  ја сакам бејонсе за нејзиниот дар на Бога.. тоа е плод на нејзиниот дух..
  и колку што сакам пијан во убов ( како лична песна од неа до него што ТРЕБА ДА БИДЕ ПРИВАТНИ САМО ЗА НИВ И НЕ ЗА ДА ГИ ВИДИМЕ ) јас навистина чувствувам дека е под притисок, Јас навистина мислам дека целата работа на Ријана и ја уништи верата, нејзиното верување во себе, и нејзината само selfубие од која сите мора да имаме..
  needs требаат нашите молитви!! ти благодарам што не сакаше да ја нападнеш во твоите прашања, Му благодарам на светиот дух што те изми со мудрост наместо со пресуди.. пишува во библијата дека нема да судиме.. сепак повеќето христијани го имаат ова како патерица. моето семејство е вака.. вклучувајќи ме и мене.. а ти си примерок од Христос! дај Боже да ве благослови вас и вашата музика, твоето министерство преку музика и Бог да ја благослови Бејонсе, зашто таа ќе се врати МО PНАТА МОЛИТВА Е ПОСИЛНА ОД VАВОЛСКИОТ ОБЛАКА НА ГРЕВ!
  xxx

 58. ДемаркусОдговори

  Сакам и не сум сигурна за оваа? Но, не обајцата пееше во црквата или играше голема улога во црквата? Мислам дека треба да го сториш тоа. Јас сум се моли за вас.

 59. КејОдговори

  Ви благодариме што поставивте прашања што многумина од нас би сакале да ги постават. Бидејќи имате платформа да го сторите тоа, сите ве цениме. Бог е добар, и затоа што издвоивте време од зафатениот распоред за да ги поставите овие прашања на многу професионален начин, Тој ќе ве награди отворено. Како што изјави, можеби си грешник, како што сме сите, но ако сте го прифатиле Исус за свој Спасител, ти, господине, сега се грешник Зачувано од Грејс. Амин!!

 60. АрикОдговори

  Мислам дека таа станува исклучително лошо влијание во последно време, секој што оди полугол на сцената треба да размисли што прави во таа ситуација. Јас сум многу вознемирен од нашата прва дама што не поддржува повеќе одобрени музичари. Обама е ист со поддршката на секуларниот рап уметник кој промовира насилство кога треба да биде против тоа!

 61. МвендеОдговори

  Јас сум навистина прекрасен за начинот на кој ги врамивте прашањата( на ниту еден пресуден начин) тоа е страшно. сега, создадени сме да бидеме Божји садови за обожавање преку живеење на обожавателски живот (молитва, читање и размислување за Божјото слово, сведочење и поучување на другите за Божјата loveубов и волја кон нив. Затоа, да се молиме за оние околу нас, за да можат да видат низ Божјите очи и да не одговараат на начините на светот, како што ние исто така сведочиме за Божјото дело.

 62. ТрпеливостОдговори

  Многу деца во моето училиште ме избираат и знам дека Бејонсе може да го смени тоа затоа сакам таа да ми биде блиска пријателка и да дојде во моето училиште за да им каже на луѓето дека јас и таа сме пријатели

 63. добротворнаОдговори

  Тие четири (прашање 5 воопшто не мина низ умот, Мислам дека си покул) прашањата ги сумираат сите 100 од онаа што ја имам за Бијонсе.

 64. донесеОдговори

  Само размислете за да кажете дека сите сте грешници што ја бараат Божјата благодат. Таа сигурно се однесува како што има и е совршена. Таа доби премногу гледачи, лесно е да се откаже од душата. Таа секогаш ќе има повеќе во овој живот, затоа што ова е нејзиното небо. Theаволот е тука и верувале или не така работи. Тој не е глупав само затоа што е сатен, но тој не е небесен татко и никогаш не можел да ти даде повеќе или да те сакам повеќе од семоќниот Бог. благодарение

 65. би ималОдговори

  Го сакам овој пост! Ова се неколку одлични прашања. Уметниците често забораваат на влијанието што го имаат врз младите, или луѓето воопшто, и не ја сфаќајте големината на притисокот и конфузијата што можат да бидат предизвикани.
  Ве молиме, продолжете да му дозволувате на Бог да ве користи и да ја заврши работата што ја започна во вас. Лув.
  P.S. Ви благодариме што одговоривте на прашањето зошто се омаживте за бело девојче…смеење на глас!

 66. ТифаниОдговори

  Прекрасно член. Ви благодариме за послушноста и споделувањето. Благослови вие и вашето семејство.

 67. спомнувањето: Исус Христос империја | Пастор-Раперот Пат Ли разговорите Повикувајќи млади на "Подемот’ и во службата за Фановите на лично ниво (Видео)

 68. спомнувањето: Pastor-Rapper Trip Lee Talks Calling Youth to 'Rise' и во службата за Фановите на лично ниво (Видео) - Табла за социјални вести