5 Pyetje për Beyonce

Muzika është një pjesë e madhe e jetës sime kështu që unë jam gjithmonë duke menduar rreth asaj se si të përdorin atë më të mirë. Është e vështirë për mua për të shijuar artin pa analizuar, duke marrë shënime, dhe pyetje. Beyoncé ka vëmendjen e kombit tonë tani dhe ajo është padyshim një nga yjet tona më të dashur pop. Zonja e parë edhe tha në qoftë se ajo mund të jetë dikush tjetër, ajo do të duan të jenë Beyoncé.

Beyoncé është më popullor se ajo ka qenë ndonjëherë, kështu që ju nuk mund të kthehet në TV ose të merrni në internet pa parë diçka rreth saj, nga shqyrtimet e albumit të saj të ri të fotografive të saj në këmbë nëpër rrugë me vajzën e saj. Unë jam i impresionuar me talentin e saj dhe i frymëzuar nga makinë e saj, por unë jam në mëdyshje edhe nga disa gjëra të shoh.

Beyoncé dhe unë kam disa gjëra të përbashkëta. Ne jemi të dy nga Teksasi, dhe kanë shumë të familjes në Houston. Ne jemi të dy artistë të cilët kanë lëshuar rreth njëjtin numër albume solo (edhe pse ajo është vetëm pak i njohur më mirë se unë). dhe së fundi, ne jemi të dy mëkatarë në nevojë për hirin e Perëndisë.

Me këtë në mendje, në qoftë se kam pasur rastin për të përmbushur e saj këto janë disa nga pyetjet që unë mund të kërkoj, disa prej të cilave unë jam ende duke punuar me veten time.

1. Si ndikim mendoni muzikës juaj është në jetën dhe vlerat e të rinjve?

2. Muzika është një formë e bukur e shprehjes vetë, ku ne kemi mundësi për të derdh nga ndjenjat tona, mendime, dhe pasionet. Por për miliona njerëz muzikës gjithashtu shërben si fonogram për jetën e tyre, dhe forma pikëpamjet e tyre botërore. Si mund të bilancit shprehjen vetë dhe përgjegjësinë që keni si një ndikues?

3. A mendoni se vëmendja që tërheq për bukurinë tuaj dhe seksualitetin (të cilat shpesh distracts nga arti juaj) në kundërshtim me mesazhin në këngë si, "Pretty Hurts?” Në këtë këngë, ju duket të jetë inkurajuar gratë e reja nuk e për të vrarë veten kërkojnë përsosmëri, dhe të përqëndrohet në shpirtrat e tyre në vend se buzëqeshjet e tyre. Por a mendoni madhështi e vazhdueshme të standardit tonë të beauty- të cilat ju në mënyrë të qartë vepra takimit kundër këtij mesazhi?

4. A ka ndonjë mënyrë për të festuar seks martuar pa flaunting publikisht dikujt seksualitetin e vet dhe joshëse për të tjerët për të epshit?

5. Pse është Jay-Z në të dyzetat e tij, por ende e freskët se unë?

Këto janë vetëm disa nga pyetjet që erdhi në mendje mbrëmë. A ju djema keni ndonjë mendime?

AKSIONET

97 comments

 1. Chrispërgjigje

  Thanks bro për të qenë përgjegjës të mjaftueshme për të mos vënë nga një sulm. Kështu që shumë posts unë kam parë nga të krishterët kanë qenë aq të zemëruar dhe të devijuar.

  • TransformNotConformpërgjigje

   Kjo është e mirë për të parë. Të krishterët që nuk vetëm injorojnë problemet apo vetëm të gjithë nga njerëzit sulm yelling “Tuaj duke shkuar në ferr.” Vetëm provokojnë ata për të marrë një sy të mirë në atë që ata pretendoj dhe se si ata veprojnë. #CauseSomethingSureAintAddingUp Thank You Trip

 2. juliapërgjigje

  I love se si janë formuluar pyetjet tuaja. Ajo është shumë me ndikim për të gjitha vajzat nuk vetëm të rinjtë dhe ajo është shumë i talentuar. Por unë pajtohem, nganjëherë talenti i saj është lënë në hije nga vallëzimi i saj ose mungesa e rrobave.

 3. Andrew Ross HaHapërgjigje

  Hey Trip,
  I liked se si ju përshtatur gjithçka që ju ka thënë në një mënyrë të dashur, por konstruktive. Beyonce & artist të tjera janë në pozitë të përsosur të jetë model për të rinjtë tanë, por shumica u privuan nga potencialin e tyre të plotë. Ne duhet të mbani duke u lutur për ta. Shpresoj të gjithë është mirë njeriu. Mbani duke bërë gjë tuaj për Mbretërinë!

 4. JasmineArogundadepërgjigje

  Mendoj se ishte një mënyrë e shkëlqyer për fraza këtyre pyetjeve. versioni im prej tyre mund të ketë qenë pak fyese wee lol. Faleminderit për të qenë një shembull & gjithashtu duke punuar çdo ditë për të hapur popujt’ Mind për Krishtin / bindjet

 5. Në kohët e lashtapërgjigje

  LOL @ #5. por ndryshe, Pyetjet legit për pothuajse të gjithë dhe të gjithë ne ose që aspirojnë për industrinë e muzikës.

 6. JonReaganpërgjigje

  Mendova se ato ishin të mira dhe ndoshta mendohet provokimin, por mos harroni kjo është fuqia e Perëndisë për shpëtimin. Unë do të doja për Ungjillin e pastër që do të prezantohet të saj dhe le Shpirtin e Shenjtë tregojnë asaj gabimin e rrugëve të saj si ajo ka për të gjithë ne. ndryshe, Unë nuk e di pse ajo do të kujdeset për të ndryshuar. Meqe ra fjala, ju jeni mënyrë pije freskuese se JayZ. Way Cooler!

 7. JesiliaRosepërgjigje

  Këto janë pyetje SHKËLQYERA Trip Lee. Mendoj se është koha që ne të ndaluar duke justifikuar muzikën e saj sidomos të krishterët që të dëgjuar gjëra të saj. Kjo eshte fantastike!

  P.S. i fejuari im tha “Nah, ju jeni pije freskuese se Jay-Z.” :) Zoti e bekoftë ju bro.

 8. Michellepërgjigje

  Unë kam dashur gjithmonë Beyoncé. Ajo është e bukur dhe të talentuar. Unë jam gjithashtu thellë në marrëdhënien time me Perëndinë. Edhe pse unë e dua këtë grua, Unë nuk e dëgjojnë muzikën e saj më, sepse unë kam të njëjtin lloj saktë të ndjenjave pyetjeve tuaja jane shfaqur. Unë shpresoj që ju të merrni shans për të pyesni e saj këto, sepse unë do të të duan të dëgjojnë përgjigjet e saj dhe të shohim se si ajo vlerëson jetën e saj. Unë nuk kam asnjë gjykim; Unë vetëm pyes veten se çfarë po ndodh në jetën e saj. Faleminderit për këtë.

 9. Justinpërgjigje

  I love këto pyetje. Ju bëni një punë të awesome artikulimin pyetje serioze se shumë prej nesh kanë për të në një menduar shumë mirë nga, dhe mënyrë të kujdesshëm. Ju jeni një frymëzim për mua dhe shumë të tjerë. Shpresojmë blogun tuaj prek dikë (Unë e di se do të). Kush e di, Ndoshta ajo do të shërbejnë Beyonce!

  Zoti bekofte!
  Justin

 10. Zaeriapërgjigje

  Unë do të doja të di, ajo apo nëse ndonjë kufijtë janë vendosur personalisht për përgjegjësinë tuaj të ndikimit të brezit të sotëm. Po të jetë kështu, si mund të trajtojë atë? Nese jo, pse? (cili lloj i derrkuc mbështet në fjalë #2)

 11. SusanBonnerDunstonpërgjigje

  Well tha Trip! E dija ju ishit një njeri i vërtetë i ri i Perëndisë kur kam parë të dëgjuar në Karolinën e Veriut

 12. Oliviapërgjigje

  Faleminderit për postin tuaj. Kohët e fundit kam ardhur të gjithë një video që shpjegon shumë rreth saj, me “e saj” thënë e posedimit të saj (Sasha Fierce) dhe mënyrën se si ajo vallet në skenë. Unë fillova të shikuar Grammy-së me fëmijët e mi dhe kur ajo filloi vallëzimi lut mua për të ndryshuar stacion. Kur kam postuar këtë informacion në një faqe tjetër thjesht duke thënë që ne duhet të jenë të kujdesshëm se çfarë shohin fëmijët tanë dhe të atyre që admirojnë, I ruffled shumë pupla. I merrni lënduar kështu nga rruga delikate armiku përdor njerëzit, vende dhe gjëra deri sa unë nganjëherë vijnë off ashpër. Unë nuk dua të dhe jam mësuar ende. Kjo është vënë shumë mirë vëllanë.

 13. Timothy Brownpërgjigje

  Ju keni deklaruar se jeni një i krishterë në shumë raste, A mendoni se muzika që prodhojnë është një përfaqësim i Krishtit në ju.

 14. Tiheashapërgjigje

  amin, ju falënderoj për këtë! Unë jam duke u përndjekur nga vetja ime “familje” që do të thotë motra dhe vëllezër në Krishtin… për duke paraqitur të njëjtat pyetje dhe shqetësime në artikullin tim të fundit mbi Beyoncé. Megjithatë unë vetëm lutem që Perëndia është përlëvduar pa marrë parasysh çfarë.

  amin

 15. Ruthiepërgjigje

  Dashuria pyetjet sfiduese. Unë e kam parë të dy ju dhe Jay-Z, dhe I lutem që të ndryshojnë. Të vazhdojë të jetë shembull. Mos shiko prapa! Mbani në kërkim Up! Le jetën tuaj Lëvdoni Perëndinë! Ju dhe ndihma Lëvizja Kryqit të rritur fëmijët e mi. Unë do të jetë përgjithmonë mirënjohës.

 16. Allenpërgjigje

  Unë jam duke besuar se këto pyetje do të marrin përgjigje nga Beyonce vetë një ditë. I love mënyrën se si ata janë të formuluara dhe thellësinë e marrë në zemër të motivit në “pse”

 17. Alexispërgjigje

  PYETJE GREAT.

  Beyonce mund ose nuk mund të vijnë të gjithë këtë post, këto pyetje, ose ju në jetën tuaj. I highly dyshim se ajo do të përgjigjen këtyre pyetjeve apo të kujdesit për. Fakti që pyetjet duhet të kërkohet mund të ketë disa sinjalizuar prej kundërshtim që ajo mund ose nuk mund të ndjehen si adresimin.

  Ajo vetëm mund të konsiderohet art të lartë, por unë mendoj se ajo vjen me një përgjegjësi të madhe. Një person të namit të saj ka ndërtuar karrierën e saj në këto kontradikta, dhe ata vazhdojnë për të çuar atë. Unë mendoj se nuk ka shpresë në pyetjet, se ajo mund të vendosë për të menduar rreth tyre. Shpresojmë se ajo do të jetë n një pozicion në një pikë në jetën e saj të marrin në konsideratë ato. Unë jam i kënaqur që u pyetën.

 18. Nickypërgjigje

  LMBO @ #5
  Më pëlqen pyetjeve tuaja. Ata nuk janë frikësuese dhe mendohet provokimin. Unë të kuptojë se të jesh një artist është e vështirë dhe se ata kanë jetën e tyre jashtë në qendër të vëmendjes. Unë pyes veten e ata e kuptojnë se për shkak të pozitës së tyre ata janë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Shumë artist të justifikuar punën e tyre duke thënë se ajo është e “vetëm argëtim.” Unë do të duan të dinë prej saj ku bën “kjo është vetëm argëtim” fund? Gjithashtu, se duke qenë një model funksionon ajo e kupton se ajo është përgjegjës për dëmin që e bën muzika e saj(ajo pranoi në mënyrë aktive në këtë pozicion, duke vizituar shkolla dhe duke folur me fëmijët)?

 19. OfficiallySmilezpërgjigje

  Këto pyetje janë shuma e një shumë të besimtarëve mendimeve; besimtarët që mbeten jo të hapur nga questionables të atyre në qendër të vëmendjes. Unë mendoj se shumë shpesh, ne jemi të shpejtë për të tërhequr vëmendjen për gabimet e artistë të tjerë apo njerëzit në përgjithësi që nuk dimë është vetëm të vijnë jashtë si dënuar, por edhe gjykues… Për Kush jemi ne???. Por këto pyetje e bën pikërisht të kundërtën. Nëse Beyonce do të përgjigjen këtyre pyetjeve, ajo, vetë, mund të besoj pa dyshim, filloi të parë se çfarë ne të gjithë së bashku e kanë parë; thjesht duke iu përgjigjur pyetjeve të.
  Tmerrshëm dhe me humor (pyetja rreth J.Z) :)

 20. Kympërgjigje

  unë nuk pajtohem. Ju jeni pije freskuese se Jay Z …të mësojmë dhe të frymëzojë të rinjtë që të dëgjoni muzikën tuaj të jetë më mirë…jetojnë më mirë…dua Jezusin….duan familjen e tyre dhe të rriten të jenë njerëzit e standardit…tani thats të ftohtë. Beyonce është e bukur dhe ka talent megjithatë këngën e saj që shkon….”Unë mund të jetë i ri, por im gati”….inkurajon vajzat e reja për të dhënë në epsh dhe kanë marrëdhënie seksuale jashtë martesës ose… im 13 Mbesa u kënduar it..smh. Pse inkurajuar mëkatin?

 21. chim Clerapërgjigje

  Wow kjo është awesome unë shpresoj që ju të merrni se artistët udhëtim shans nevojë për artistë si ju për të krijuar udhëzimet e tyre edhe pse unë mbështetem në qoftë se të gjitha këto pyetje janë me të vërtetë pyeti ajo do të jetë i lumtur përndryshe është AGood menduar të gjitha ato pyetje i aftë për të gjithë artistët atje ngjashme me beyonce.

 22. Michael IIIpërgjigje

  I dashur këtë udhëtim. #5 kishte me kodrina. Por këto janë menduar të mëdha pyetje provokuar. Dhe artist si laike dhe nevoja për të kërkuar themseleves sa herë që ata vënë prek përfunduar në një udhë biblike.
  Ndoshta ajo do të shohin këtë dhe t'u përgjigjet atyre për ju :)

 23. Johnnie Kpërgjigje

  udhëtim – pyetjet tmerrshëm, dhe përshtatur të përkryer, bro! Unë gati e kam për të ngriteni dhe të lënë dhomën time të jetesës si Natalie Grant bëri në shfaqje. I pashë tregojnë vetëm për shkak my 13 vit i biri i vjetër donin të, dhe kam kërkuar për të parë se çfarë po ndodhte në botën laike e muzikës, si unë tuned atë për pjesën më të madhe 10 vite më parë. ka qenë 2 shfaqje që ai e pretenduara, “oh, kjo është jam im!” – Robin Thicke dhe pastaj Pharrell. Unë kisha për të pyetur djalin tim në qoftë se ai e dinte se çfarë këto këngë ishin edhe për, ai tha se ai e dinte, por nuk do të më thoni (seksi dhe gra qëllim të objektivizmit.) Pra, ka një anë rrokullisje për femra këngët. Beyonce dhe disa nga femra artistëve’ këngët çojë në gratë shprehin seksualitetin e tyre dhe pastaj të objektivizuar. Është një cikël të tmerrshme të mëkatit që të çon në kaq shumë fëmijët me prindër që nuk kujdesen për njëri-tjetrin, për shkak se marrëdhënia e tyre ishte e bazuar në epsh… dosido, Unë kam predikuar të mjaftueshme, Punë e mirë, duan muzikën tuaj! – J

 24. Michaelpërgjigje

  Unë do të doja të pyesni atë se pse ajo vendosi të jetë një këngëtar duke bërë muzikë e kësaj bote. Unë e di se ajo kishte një sfond të krishterë, por kjo nuk e bën të ndihem më mirë. Ajo, si shumë të tjerë, janë në gjendje të jetë i madh rol-modele, por zgjodhi të jetë vetëm popullor në vend. I urrej standardin që ne të vendosur sot si amerikanët, sidomos për të rinjtë.

  Në një shënim të lehta, duan muzikën tuaj. Ju duhet të bëni një tjetër këngë me Jimmy Nedum…..apo çfarëdo emri i tij është. lol! pyetje të mira Tho.

 25. Nicolepërgjigje

  Kështu që unë vetëm kishte për të thënë që kam lexuar këtë në të mirë Trip zërin tim Lee….anyways, këto janë disa pyetje tmerrshëm! Unë do të duan të shohin këtë intervistë!!

  Zoti ju bekoftë!!

 26. Juanbpërgjigje

  Trip Lee! E di që ndoshta të merrni një ton të njerëzve hollering në ya, por unë vetëm dua të them jetën tuaj dhe të muzikës kanë qenë një inkurajim i madh dhe bekim për të ecin time me Jezusin. Në diskutimin tuaj, Unë me të vërtetë gëzuar të gjitha pyetjeve. #4 mbërthyer jashtë për mua. (dhe këto janë vetëm mendimet e mia Unë e kuptoj unë kam një zë të vogël) Unë besoj se ka një mënyrë për të festuar jetën e martuar. Dhe si një ndjekës i Jezusit, Shqetësimi im do të jetë se besimtarët nuk do të lë pas dore seksualitetin e tyre. Është e vështirë për mua për të parë zemrën e Jezusit’ në dikujt Muzikë / jetës, kur shumica e kohës që ju shihni ato flaunting seksualitetin e tyre. Nuk ka dashuri në atë që. Vetëm një mundësi për tundimin. Duhet marrë parasysh se si ajo nderon Zotin dhe vëllezërit e tyre shokët dhe sisters.But pastaj përsëri, se lloji i dashurisë përmes konsideratë vjen nga një perspektivë e krishterë.

 27. Keishapërgjigje

  Well tha….une kam 1 djali dhe 3 vajzat dhe unë jam soo i kënaqur që kam ngritur ato për të parë në një artist nga frytet e veprave të tyre. Në qoftë se ajo që ata krijojnë nuk mund të vijë deri me fjalën e Perëndisë. A doni që të ushqyerit shpirtin tuaj? Unë mendoj se ju jeni WAY pije freskuese se Jay-Z.

 28. Nikkipërgjigje

  Ju jeni WAY pije freskuese se Jay-Z! Interesante që ju postuar këtë sot. I erdhi nëpër video të B-së, “Gjëja më e mirë I Never Had,” mbrëmë në youtube, ndërsa duke shkuar nëpër pagesë rreth 80 s. (??!!) Ajo filloi me të në të brendshme femrash të bardhë, në qoftë se unë mund të telefononi edhe atë që. Zemra ime lënduar si unë shikuar atë! Është kaq e dhimbshme për të parë atë & kështu që shumë të tjera të bukura & Artistët mahnitshme shesin veten e tyre me seksin & lë pas dore seksualitetin e tyre. megjithatë, Unë duhet të kërkoj, Ku janë njerëzit në jetën e tyre? Ku janë etërit e tyre & burrat? Duhet të jetë babai nuk B dhe Jay-Z “luftimet” për të me të gjitha ato që janë? nuk duhet të jenë ata mbrojtjen e saj & nderuar atë me çdo gjë në to? Unë do të jetë i pari për të thënë se gratë duhet për të ndaluar flaunting veten, por unë do të sfidojë njerëzit për të hap deri në pjatë & fillojnë nderuar gratë. Le të krijojnë një shoqëri ku gratë janë të festohet & nderuar për bukurinë e tyre të vërtetë & ku burrat respektohen. Unë do të merrni off kutinë time sapun tani. :)

 29. Pamelapërgjigje

  Well tha…Unë kisha për të pyetur veten këto pyetje dhe ato zbatohen për të gjithë ne nëse ju jeni një muzikant apo jo, vetëm jetesës tuaj dikush e jetës është gjithmonë shikuar dhe dikush është gjithashtu duke thënë se unë dua të jetë si kjo, kur unë rritur. Pra, sigurohuni që, nëse jeni të vërtetë të telefononi veten Krishtin si, ju jeni duke bërë gjëra që përfaqësojnë Krishtin, thats pse unë besoj se disa shumë të rinj janë të hutuar, për të cilin ata do të ndjekin. Unë shpresoj se Jezu Krishtin e saj dhe atë vetëm, përndryshe ne do të vazhdojmë për të drejtuar ata në gropë. Ne të gjithë jemi përgjegjës për veprimet tona, për shkak se veprimet flasin më shumë se fjalët. Shumica e muzikantë të cilët filluan në kishë shkojnë në botë, sepse ne nuk e mbështesim shokun tone muzikë christian. – Do të të duan të dëgjojnë përgjigjet e saj, por më e rëndësishmja do të duan për të që të kthehet me Jezusin.

 30. Chelbiapërgjigje

  Shpresoj se një ditë ajo do të përdorë talentin e saj që Perëndia i dha asaj në vendin e parë….për të lëvduar dhe për të lavdëruar vetëm Atë. Ajo it për t'i shërbyer Perëndisë dhe të përdoret për mbretërinë e tij. Djalli vodhi saj. Perëndia të jetë gracefull të saj.

 31. Trinipërgjigje

  Para së gjithash dua Trip zanore!!! Po zërin tuaj lol dhe ju haha! Për pyetjet e dua pyetje 4 dhe 5 është qeshur, Nuk ka udhëtim të freskët.. Unë mendoj se ju keni kërkuar me kaq shumë dashuri dhe hir e urtësi.. Punë e mirë.. Dhe mund të ndihmojë Jezusi jo vetëm beyonce, por shumë prej nesh si besimtarë.. Unë nuk e dëgjojnë muzikën e saj jo më shumë tho..

 32. Tonypërgjigje

  Gjëja e parë që është e makinës saj? Një person do të të japin trupin e tyre të drejtësisë apo padrejtësisë. Nuk ka nevojë për pallto sheqer asgjë. Ka një rrugë që duket e mirë në sytë e njeriut, por fundi i saj është vdekja. Po ne jemi mëkatarë dhe kanë nevojë për një Shpëtimtar, por sa kohë mund të vazhdojmë të ujit poshtë mesazhe?? A nuk është kjo e ngjashme me kishën në Korint që korrigjohet Paul? E vërteta duhet të flitet.

 33. Meredithpërgjigje

  Pyetjet tuaja jehonë atyre që kam kërkuar për të pyesni e saj, si dhe. Unë do të të duan të dëgjojnë përgjigjet e saj për këto pyetje respekt sinqertë. Unë do të shtoni “Si mund Lyrics tuaj shprehimisht pasqyrojnë t'ju vlerat personale?” dhe “Shumica e këngëve tuaja të reja të lartësojë seks, trupin tuaj dhe seksualiteti juaj. A keni konsideruar duke shkruar një këngë që vlerëson Perëndinë që të ka bekuar me dhuratën tuaj për të kënduar dhe të argëtojë?” dhe po!..ju jeni patjetër frigorifer, një lyricist shumë më mirë, dhe një shembull i vërtetë i “Jeta e mire”! Absolutisht love muzikën tuaj!

 34. Kruseaphixpërgjigje

  ata Trip! Well tha / e pyeti dhe unë mendoj se koha e tij e përkryer cuz çështjet e Artistes ndikojnë në jetën e të rinjve dhe të rinjtë nuk kanë qenë kurrë më në nevojë për pyetje. ditë mbrapa, Dëgjova një koment nga bandit pakta cili tha “çdo fëmijë i cili vepron në atë që tha ai në këngën e tij nuk është ngritur si duhet” dhe unë kam qenë si whaaa?! Ai pohoi se është vetëm një artist dhe se deri e saj për fëmijët atë që mësojnë dhe unë jam si, “një mësues mund edhe të thonë,puna ime e saj për të mësuar, por studentët e mi janë përgjegjës për atë që ata mësojnë?.” fam saj vetëm i çmendur. Dashur çdo pyetje si unë kam një vend të butë për Beut dhe të gjata për të parë të ruajtur shumë e saj. Unë do të adresuar këtë në postin tim të ardhshëm në mënyrë y'all mund të kontrolloni atë në kruseaphix.wordpress.com

 35. John Mansaraypërgjigje

  Kjo është e lëndëve të mira; na hapte pasuesit tuaj është shumë e pazakontë. zakonisht, Udhëheqësit kanë tendencë për të ruajtur një standard të krenarisë dhe epërsi ndaj ndjekësve të tyre. Por ky post duket aq e thellë që na inkurajon që besimi i krishterë është e gjitha në lidhje me këmbëngulje. Unë kam dëshirë mund të jetë në gjendje për të vënë ndjenjat e mia aktuale në lidhje me këtë post në fjalë, por kjo’ aq afër sa unë mund të merrni. Faleminderit.

 36. Gteqnixpërgjigje

  trefishohet, pyetje të mira. Me të vërtetë don të thotë nothin nëse ajo Përgjigje apo jo pika është u bërë pikë ur. I cili ndonjëherë është një tifoz i hers duhet të kujdeseni të mjaftueshme për të vënë atë në e saj…Anit udhëtim Trippin buh, ure mënyrë shumë e nxehtë të jetë i ftohtë Aint Jay në ur ligë…

 37. Allisonpërgjigje

  Unë mendoj se pyetjet janë të vlefshme Unë shpesh pyes veten tani që ajo është një nënë se do të ketë disa negotiables jo. Ajo ka një vajzë që është shikimin e saj, si dhe e jona në qoftë se ne le ta. Unë pashë disa ku në internet që ajo tha se ajo mori të famshme për të marrë pjesë Unë kishë të vërtetë e vlerësojmë 1.1.Six dhe për të arritur Records, sepse ne do të kemi asgjë për të dëgjuar to.God Bless y'all

 38. nevojtorepërgjigje

  Ajo ka nevojë për Jezusin. Por për të saj për të bërë që ajo ka për të dhënë jetën e saj atij. Highly dyshim ajo do të jenë të gatshëm të heqin dorë lavdinë e saj për të. Por në qoftë se ajo e bëri wow çfarë një ndikimi që ajo mund të ketë për mbretërinë.
  Unë jam gonna të lutet ajo bën. Ne të gjithë duhet të.

 39. ms Geepërgjigje

  Trip Lee, edhe pse kam menduar pyetjet ishin relative në dritën e formë arti e muzikës, por ndoshta unë jam disi i fortë. tezat pyetje, sipas mendimit tim nuk e përzënë në shtëpi profesionin që ajo bën për të qenë një i krishterë (të paktën unë mendoj se kjo është profesion i saj në bazë të përkatësive saj me St. John UMC).
  Më specifikisht…Si ndikim mendoni muzikës juaj është në jetën dhe vlerat e vajzave dhe grave?

 40. JSokpërgjigje

  fjala Trip mirë. I vlerësoj shumë komentet. Është inkurajuese të shohësh të krishterët serioze mendojnë dhe të ndërveprojnë me atë që kultura popullore është paraqitur ato. Dashuria site Bro, duke u lutur për Zotin që të vazhdojë të bekojë shërbesën tuaj.

 41. Ease Colepërgjigje

  unë them, kjo është ajo që është. Ju keni të drejtë për mendimin tuaj. Si ju tha,”ju të dy janë mëkatarë dhe kanë nevojë për hirin e Perëndisë”. Dallimi është, ju e dini se çfarë thotë Fjala dhe Beyonce nuk ka. Lutuni për të humburit të pendohet dhe kthehet prapa nga rrugët e këqija. Tripp, të mbajtur lart punën e mirë dhe të bindur ndaj Jezu Krishtit

 42. ABROWNpërgjigje

  pyetje të mira! Si unë pashë punën e saj të kohëve të fundit Grammy, Unë kam qenë i zhgënjyer, dhe pikëlluar. Si kam menduar për këtë, Fillova të ndjehen keq për të, sepse unë kuptova se ajo nuk ishte e mbuluar nga bashkëshorti i saj. dashuria e vërtetë mbulon, kjo nuk do të le të lakuriqësia gruas suaj të jenë të ekspozuar ndaj botës.

 43. Chepepërgjigje

  Pyetjet janë fenomenale Unë shpresoj se ajo dëgjoi për këtë. Ata janë pyetje të respektuar dhe të ndershëm shumë njerëz që gëzojnë artin e saj kanë.

 44. të derdhpërgjigje

  E pra nuk jeni ju personi i përulur që kam lexuar në lidhje në lidhje Beu të gjithë muajin e gjatë. Ju faleminderit për vendosjen këtë shembull të madh.

 45. Chelbiapërgjigje

  I përdorur për të dëgjuar e saj, bcz dua zërin e saj aq shumë! por tani e gjithë muzika e saj doli bcz tim shtëpi ajo është e inkurajuar sjellje seksuale, manipulim, dhe sjellje rebele. Nuk janë frymërat e liga që punojnë lug e saj për të influance vajza shumë të rinj nga fillimi. Saj i trishtuar kam nevojë për të mbrojtur vajzën time nga 5 vjeç nga një grua shumë të bukur dhe të talentuar i cili ishte dhe duhet të jetë një grua e Perëndisë, por tani është përdorur për mbretërinë e errësirës. Disa herë unë pyes veten nëse ajo është i vetëdijshëm për këtë apo jo? Ndoshta dhe ndoshta brenda saj ajo e di shumë mirë se ajo e ka humbur atë… por unë mendojnë se ajo është si një prisoner..there ka asnjë mënyrë e lehtë për të… Vetëm Jezusi offcourse! Le të lutemi për një mrekulli! Mund të Perëndia të saj!

 46. Rachelpërgjigje

  Unë pajtohem me Trip Lee, PËRVEÇ…. Se ai është një shumë pije freskuese se Jay-Z… edhe në kuptimin që ai do të jetë në hijen e ftohtë e të Plotfuqishmit se ferr nxehtë ;)
  Ohh.

 47. herblessedseeds sajpërgjigje

  Unë e vlerësoj dëshirën për të filluar këtë dialog me dashuri në shpresën e fitimit të disa bindje dhe të vërtetën nga një vetë një herë shpallur christian Beyoncé. Kjo bisedë duhet të mbajë , me veten , Të krishterët dhe të gjithë . ne nuk kemi për të detyruar të vërtetën , thjesht të mbjella . Sylvia Fanali herblessedseeds, në Facebook dhe Instagram

 48. PJpërgjigje

  Uau! Kjo është e mrekullueshme! Direkt në pikë, por ende ende respekt. Unë e di shumë prej nesh janë të hutuar se çfarë ka ndodhur me Beyoncé ne krishterët dukej që gjithmonë të le të ketë një të kaluar për shkak të saj “besim”.

 49. Taniquapërgjigje

  Trip Hi,

  Pyetjet tuaja më bëri të mendoj se si kam parë Beyonce. Unë mendoj se ajo është shumë e talentuar. I respektoj artizanale e saj. Unë pyes veten se si ajo do të përgjigjen këtyre pyetjeve. Ajo do të jetë interesante. Pika e madhe për mjaft dhemb song. Ajo është e thënë që vajzat të mos për të vrarë veten të jetë e përkryer, por ajo i plotëson standardin botën e përsosjes….. Hmmm bën të mendosh.

  Love it!!

 50. Diggitypërgjigje

  Unë doja pyetjen tuaj questions.but 5 supozon se një herë ju merrni kaluara 40 ju nuk mund të duken cool, ose të jetë i ftohtë Unë don mendoj thats një supozim të arsyeshme…qartë

 51. RichieBeadlepërgjigje

  pyetjet e Madhe, udhëtim! Dhe unë vetëm ka ndodhur të jetë e lexuar këtë si një udhëtim-meloditë doli në playlist time kufje!

  Pyetjet tuaja tregojnë thellësinë, shqetësim të vërtetë dhe ndjeshmëri, dhe duket se vijnë nga një vend që kujdes. Por pse duhet të këtë Mega-superstar lexoni edhe pyetjet tuaja pse, shumë më pak përgjigjet atyre? mirë – nga perspektiva ime – ajo duhet, sepse ju nuk jeni duke i kërkuar ndonjë gjë e saj ju nuk e pyesni veten!

  Çfarë është prova? mirë, Unë jam duke dëgjuar atë tani…”Është koha për vetë-ekzaminim, ne kemi nevojë për një vetëshqyrtim, është koha për vetë-ekzaminim, ne kemi nevojë për një vetëshqyrtim ndoshta!”

  Check it out Beyonce! ju gjithashtu, Jay Z! (Ajo që quhet Self Shqyrtimi) :-)

 52. Chinthpërgjigje

  Hey udhëtim, Pyetjet tuaja janë të thjeshta, ende mendohet provokimin. Ajo jep lexuesit një ndjenjë e analizave të vetë dhe gjithashtu, një ndjenjë e përgjegjësisë për të jetuar jetën tonë të denjë të ungjillit që kemi marrë dhe të përqafojë çdo ditë, por kurrë nga një vend të arrogancës, por gjithmonë i përulësisë dhe dashurisë. dashuri. dashuri. dashuri. dashuri e pastër është më e fortë se në varr. i dont di pse, ose çfarë bën beyonce sweet bëni gjërat që ajo bën. por ne jemi të thirrur për të dashur dhe për të provokuar për dashuri, dhe për të shërbyer. dhe unë mendoj pyetje që ka të bëjë me çështjet e zemrës është e mirë për zemrën. dhe të mirë për të provokuar ;)
  ju falënderoj për të dashur

  p.s Jay z është shumë e ftohtë për njeriun e shkollës

 53. Bethanypërgjigje

  I Gotta them,punë e mirë në këtë artikull. Unë jam aq i përdorur për të dëgjuar njerëzit bash saj,por dëgjimi ju vërtet pyetje e vërtetë që unë ndonjëherë mendoj se kur kam parë të saj. Unë në fakt nuk ishte duke shkuar për të lexuar artikullin, sepse unë kam qenë vetëm i lodhur e njerëzve bashing. mendimet e mira.

 54. ASNEpërgjigje

  Unë duhet të them të gjitha pyetjet ishin të mëdha me përjashtim të numrit 5( Unë po të shoh se ku ju jeni të vijnë nga pse, por Jay-Z nuk është e ftohtë dhe defintely jo pije freskuese se dikush jeton për Zotin.). Duket sikur ju defintely kujdeseni për sigurt për gruan. Unë nuk dua të hidhen në përfundime, sikur ju nuk do të kanë ndarë Ungjillin me të pas paraqitjes së atyre 4 mendohet provokimin pyetje parë. megjithatë, Unë nuk pajtohem me nje komentues shokët(JONREAGAN) në këtë blog. Ungjilli është i vetmi zemra / mendje-Changer. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ajo dëgjoi atë nga dikush(si ju) i cili është i përfshirë edhe në muzikë(edhe pse ju të dyja janë në rrugë të ndryshme) dhe e di thellësinë e kjo është ndikimi. Thanks Trip për gatishmërinë tuaj për të shërbyer Zotin tonë, kjo është inkurajuese për dikë si unë që është shumë i turpshëm, kur është fjala për ndërtimin e marrëdhënieve me njerëzit dhe ndarjen e Ungjillit. Zoti të bekoftë ty dhe familjen tënde!

 55. ASNEpërgjigje

  Më vjen keq, Kam harruar për të shtuar pyetje që unë do të doja që ju të kërkoni. Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju mund të pyesni e saj: Çfarë lloji të muzikës / Lyrics mendoni se një prind duhet të mbrojnë fëmijët e tyre nga?

 56. MichelleJpërgjigje

  Kjo është një mënyrë e mirë për të marrë kodrina bisedë. Unë jam personalisht një tifoz i saj veten, por unë e gjej atë tmerrësisht e vështirë në zë të gjallë, mësimdhënies dhe promovimin e perëndishme atributet kohë (fshehurazi) zhurma në gjurmët e saj. Ka qenë një luftë për një minutë, sidomos pasi që unë jam një Houstonian shokët dhe një alumna nga shkolla e saj të klasës. Unë jam i rrethuar, I them ya!

  Grace dhe fam paqja!

  • ASNEpërgjigje

   Hi MichelleJ, kjo është shumë e mirë dhe i shëndetshëm shpirtërisht i mençur që ju të ndiheni convinction në jetën tuaj, kur është fjala për kundërshtim. Unë ju inkurajoj që të luteni feverently që Zoti merr atë dëshirë për të dëgjuar muzikën e saj e cila është padyshim anti-Krishtit në shumë mënyra, në rregull unë nuk dua të sugarcoat atë, shumica e muzikën e saj është satanike, por kjo është tërheqëse. Unë e di se unë nuk jam ju them çdo gjë që ju nuk e dini tashmë rreth muzika e saj qenë anti-Krisht, por ju lutem dëgjoni mua. Gjithashtu, merrni dikë(një bashkëbesimtar natyrisht) të cilët ju mund të besimit për të mbajtur ju të përgjegjshëm dhe shpjegoni / rrëfej luftën tuaj për atë apo të saj. Ne të gjithë kemi lufton tmerrshme dhe mund Zoti të na japë hirin e Tij për të kapërcyer betejat tona.

   P.S. Jo për të justifikuar të dëgjuar muzikën e saj, por ajo ishte zhytur në mendime prej jush të mos qëllimisht sjellë turp për Zotin dhe haptazi dëgjoni atë në frontin e njerëzve të cilët janë në kërkim për ju si një shembull i Krishtit. Zoti qoftë me ju.

 57. Sahampërgjigje

  Unë patjetër të ketë pyetje të ngjashme. Shumë nga miqtë e mi të parë deri në Beyoncé që shqetëson më shumë në fakt. Është e trishtueshme që të qenit sexy është ajo që ata janë duke luftuar për si rezultat i ndikimit të saj. Ajo ka qenë gjithashtu vënë në një piedestal, kështu që për disa njerëz është si ajo është aq i talentuar, ajo mund të bëjë asnjë të keqe… ata nuk mendojnë në mënyrë kritike në lidhje me atë që ajo është duke thënë dhe duke bërë dhe se si ajo ndikon ato… sa më shpejt që ata dëgjojnë Beyoncé kjo është e gjitha e mirë, pavarësisht mesazhit, e cila është shumë e trishtuar. Pra, po, Unë jam shumë i lumtur që Trip është duke i kërkuar këto pyetje – ajo është njerëzore si pjesa tjetër prej nesh dhe duhet të reflektojë mbi atë që ajo bën dhe që ajo është e ndikuar sa më shumë që Presidenti i Shteteve të Bashkuara… ajo është në media vetëm sa më shumë, nëse jo më shumë.

 58. nataliepërgjigje

  hey udhëtim ju e dini #5 se ishte sende të drejtë atje haaa!!!
  dhe më duhet të them se ju keni marrë për të përmendur Illuminati sa më shumë që ajo sjell shtypi i keq i saj vërtetë, kjo është atje ju vetëm duhet për të parë dëshminë e DMX-së Krishtit dhe çfarë Illuminati bëri me vete të dini këtë.
  I Aint thënë j-z patjetër ka përfshirje, por Rihanna dhe atë jo mashtrimit dhe të mos u përfshirë e gjitha një pak të rastësishme..
  I love Beyonce për Perëndinë talentin e saj të dhënë.. saj fryti i frymës së saj..
  dhe sa më shumë që unë dua dehur në dashuri ( si një këngë personale prej saj për atë që duhet të PRIVATE vetëm për ta dhe jo për ne të shohim ) Unë do të ndjehen ajo është nën presion, Unë me të vërtetë mendoj se të gjithë gjë Rihanna ka dented besimin e saj, Besimi i saj vetë, dhe vetë e saj duan që ne të gjithë duhet të kenë disa..
  ajo ka nevojë për lutjet tona!! ju falënderoj për të mos dëshirojnë të sulmojnë atë në pyetjet tuaja, Falënderoj frymën e shenjtë për larjen ju me urtësi në vend të gjykimeve.. thuhet në Bibël, ne nuk do të gjykojë.. por shumica e të krishterëve të ketë këtë si një shtrat. familja ime janë si kjo.. duke me përfshirë mua.. dhe ju jeni një shembull i KRISHTIT! Perëndia ju dhe muzikën tuaj të bekoftë, ministria tuaj nëpërmjet muzikës dhe Zoti e bekoftë Beyonce, sepse ajo do të kthehet për fuqinë e lutjes më e fortë se mantelin Devils e Sinit!
  XXX

 59. Chiomapërgjigje

  Në mënyrë të këndshme e Yu jo për të gjykuar atë apo shpërthim n e saj #5 I knw mënyrë yu're pije freskuese se Jay-Z….

 60. DeMarcuspërgjigje

  Unë e dua dhe unë nuk jam i sigurt në lidhje me këtë një të tillë? Por nuk ka të dy prej jush këndoi në kishë, ose ka luajtur një rol të madh në kishë? Unë mendoj se ju duhet të bëjë atë. Unë jam duke u lutur për ty.

 61. Kaypërgjigje

  Faleminderit për pyetje që shumë prej nesh do të duan për të kërkuar. Që ju keni platformën për ta bërë këtë, ne të gjithë e vlerësojmë ju. Zoti eshte i mire, dhe për shkak se ju mori kohë nga orarin tuaj të zënë për të kërkuar këto pyetje Type në një mënyrë shumë profesionale, Ai do të ta shpërblejë haptas. Si ju thuhet, ju mund të jetë një mëkatar, si ne të gjithë jemi të, por në qoftë se ju keni pranuar Jezusin si Shpëtimtarin tuaj, ju, zotëri, tani janë mëkatar shpëtuar nga hiri. amin!

 62. Aricpërgjigje

  Unë mendoj se ajo është duke u bërë një ndikim jashtëzakonisht të keq kohët e fundit, kushdo që shkon gjysmë lakuriq në skenë duhet të mendonin në atë që bëjnë e tyre në këtë situatë. Unë jam shumë i mërzitur me Zonjën tonë të parë për të mos mbështetur më shumë muzikantët approiate. Obama është i njëjtë me mbështetjen artist seculier rap që nxisin dhunën, kur ai duhet të jetë kundër kësaj!

 63. shkojpërgjigje

  Jam me të vërtetë mirënjohës për mënyrën se si i përshtatur pyetjet( në një mënyrë Asnjë gjykues) që është i tmerrshëm. tani, ne u krijuam për të qenë anijet e Perëndisë e adhurimit përmes jetuar një jetë të adhurimit (lutje, lexuar dhe reflektuar në Fjalën e Perëndisë, dëshmitarë dhe të mësuar të tjerët të dashurisë dhe vullnetit të Perëndisë për ta. Kështu që lejon të lutemi për ata që na rrethojnë, që të shohin me sytë e Perëndisë dhe jo në përputhje me mënyrat e botës, si ne gjithashtu dëshmojnë për punën e Perëndisë.

 64. durimpërgjigje

  Shumë fëmijë në shkollën time të vini mbi mua dhe unë e di se Beyonce mund të ndryshojë se kështu që unë dua që ajo të jetë një mik i ngushtë i imi dhe të vijnë në shkollën time për të të treguar njerëzve se mua dhe e saj janë miq

 65. bamirësipërgjigje

  ata katër (pyetje 5 nuk ka kaluar mendjen time në të gjitha, Unë mendoj se ju jeni të freskët) pyetje të përmbledhur të gjithë 100 e atij kam për Beyonce.

 66. sjellpërgjigje

  Vetëm thinkin bout u thënë Yall janë të dy mëkatarë në kërkim për zotat hirit. Ajo sigurte qe vepron si ajo ka dhe është e përkryer. Ajo mori shumë shikuesit n një shpirt të lehtë të heqë dorë. Ajo gjithmonë do të ketë më shumë në këtë kauzë të jetës kjo është Heaven saj. Djalli është këtu dhe besoj se kjo apo jo thats të si punon ai. Ai jo budalla vetëm shkaku se ai është saten, por ai nuk është Ati Qiellor dhe nuk mund të japë më shumë u apo love u më shumë se Zotin e Plotfuqishëm. Faleminderit

 67. dopërgjigje

  Unë e dua këtë post! Këto janë disa pyetje të mëdha. Artistët shpesh harrojmë për ndikimin që ata kanë për të rinjtë, apo njerëzit në përgjithësi, dhe nuk e kuptojnë sasinë e presionit dhe konfuzionit që mund të jetë mund të shkaktohet.
  Ju lutemi të vazhdojë të lejojë Perëndia për të përdorur ju dhe të përfundojë punën që ai e ka filluar në ju. Luv.
  P.S. Faleminderit për përgjigjen në pyetjen se pse ju u martua me një vajzë të bardhë…lol!

 68. Përmendja: Jezu Krishti Empire | Pastor-Rapper Trip Lee Bisedimet Thirrja e të rinjve të 'Rise’ dhe shërbente për të Tifozët në një nivel personal (video)

 69. Përmendja: Pastor-Rapper Trip Lee Talks Calling Youth to 'Rise' dhe shërbente për të Tifozët në një nivel personal (video) - Social News Dashboard