Стани Стрит тимот

Здраво момци! Мојата книга Пораст е ослободување на јануари 27 (следната недела!) и ми треба вашата помош.

Ние сме во потрага за луѓе кои може да ви помогне да биде дел од тимот на улица и да ни помогне да се рашири зборот за книгата на интернет и на нивните социјални медиуми.

Можете да проверите повеќе за книгата на http://RiseBook.tv

Мојата молитва е дека Бог ќе ја искористам оваа книга и да ги користат порака до предизвик на нашата генерација да станам и да се живее. И вие може да ни помогне да се шири и дека пораката се регистрирате за да биде дел од нашиот тим на улица за книгата.

Еве како тоа ќе работи ...

1 – применуваат ТУКА.

Дозволете ни да знаеме повеќе за вас, зошто сакаш да се биде дел од тимот, и ќе ги споделите социјалните медиуми и други интернет врски со нас.

мојот издавач ќе го разгледа барањето и ако одбраната…

2 – Прочитај однапред примерок од книгата.

Тие ќе ви испратиме PDF копија на книгата да ја прочитам.

3 – Приклучи се на приватни Фејсбук група.

Ќе добиете покана за влез во приватна Фејсбук група од мојот издавач. има, ќе добие еден тон на голема содржина за да ги споделите со вашите пријатели. Има некои големи работи што се случуваат околу објавувањето дека ќе сакате да знаете за.

Јас може да се појави во групата неколку пати, премногу!

4 – Ширење на зборот!

Сите ние бараме во замена за однапред копија е тоа што ќе се шири зборот на вашите пријатели, како и објавување на искрени рецензии на книгата откако сте имале можност да го провериш.

Јас навистина верувам во оваа порака и молиме дека ќе ве инспирира и другите да станат буден за Божјата намера во својот живот. Ајде да започне движење. Тоа може да почне со вас.

применуваат ТУКА.

АКЦИИ

3 коментари

  1. TaylorBradianОдговори

    јас сум 21 годишниот верник кој е самохран татко на една убава 16 месечно девојче. Јас, исто така, служи како застапник за резервација за уметниците во христијанската Hip-Hop. Јас сум исто така, висок, основното образование големи (Англиски), на Кембел Универзитетот во Северна Каролина. искрено, Христовата порака ме удри во еден сосема нов начин, години назад кога јас прв пат е воведен на Кристијан хип-хоп. Евангелието беше презентирана на начин каде што би можел да го разбере, и да го споделат со пријателите. А пред неколку години назад, имавме можност да се донесе патување во мојот роден град Sanford, Соединетите Американски Држави, каде што имаше на турнеја за неговиот добар живот Книга турнеја. Тоа беше страшно да се види одговорот другите луѓе имаа, кога го чуја и сфати Евангелието за прв пат. Јас ќе бидат воодушевени да биде дополнителна помош во ширење на зборот за оваа нова книга од Пат. Луѓето треба да се слушне на Евангелието на свој контекст така што тие може да го разбере. Исто како што направи патување во дебитантската книга, Со нетрпение очекувам да читање, разгледување, и споделување на неговите практични и се однесуваат-можност приказна со другите. Јас бев доволно среќен да добие надеж години назад, која ќе трае со мене за вечноста. Сакам другите да се најдат оваа иста надеж, и понатаму сум убеден дека Пат јасно и концизно претставува надеж во својата нова книга. Ви благодариме за вашето време со читањето на оваа, и јас со нетрпение очекуваме да ви помогнеме уште повеќе оваа порака дека сите ние толку нужно. Ајде заедно RISE!

  2. ДејвидОдговори

    Sooooo Ти благодарам многу за оваа прекрасна можност да им помогне на ширење на вести на вашата книга!! Не можам да дочекам за 27!!!