музика музика музика музика музика музика музика музика музика музика музика музика музика музика

Стани Коментари за оваа песна

Тука се и сите текстови за петтиот студиски албум на ТРИП Пораст. Кликнете на насловот на песната за да ја видите текстови за секоја песна. Уживајте и Сподели со пријател!

1. Пораст
2. светла
3. Shweet
4. Маноло ФТ. Lecrae
5. Не сте знаеле
6. Сите се крене (интервал)
7. Сите се крене
8. Убав живот 2 (рудникот)
9. Insomniac ФТ. Енди Mineo
10. Нешто ново
11. Лазар ФТ. This'l
12. Сета моја љубов ФТ. Натали Лорен
13. Јас си заминувам
14. слатка победа ФТ. Дмитриј Мекдауел и Лија Смит

песна 14: слатка победа

кука: (Дмитриј)
Се чувствувам трње, каде што мојата круна е
Јас ќе бидам слаба, но јас сум жив
Од прашина до зори је
Јас ќе преживее причина добив
слатка победа
Никој не може да го земе од мене
слатка победа
Причина Добив, слатка победа је

стих 1:
Гледаш ме театрално , Знам дека ме види театрално
Вие не може да се каже за овие ЦД-а, но братче јас сум колено длабоко во него
Јас сум се движат во мојата слабост, тој ме натера да зависи
Јас би се лаже преку моите заби да се каже дека не го навредуваат
Дури и кога ги пишувам овие редови, Јас сум блиску до солзи
Моето тело не работи во право за седум години
Значи ми го пропуштите со тоа "ја држи главата нагоре се обиде да се насмее"
Bruh сум дваесет и шест, Јас треба да се чувствувате подобро од една милја
Чувајте ги сите ваши анегдоти и симпатична цитати
Ќе ти помине во клишеа за вистинска надеж, тој е премногу наркотик

кука

пост Кука:
Тост на кралот, овации на таванот
Се чувствува добро ние гон "за да се направи тоа на финиш
слатка победа
Слушаш, holla ако се чувствувам
Ние се уште се работи, иако ние театрално
слатка победа
Оти ​​ние победа, Да знаеш, ние победа
И покрај тоа што досаден ние се уште во него
слатка победа
Оти ​​ние победа, Да знаеш, ние победа, Сега живееме во
слатка победа

стих 2:
Тие ме види на сцената, тие…

песна 13: Јас си заминувам

стих 1:
Тоа е нешто на мојот ум Дали ќе морате еден момент?
импровизирана трибуна рушвет, Јас само што влегов на него
Сум бил во овие синџири и јас сум уморен од тоа
(бучава автомобил) Знам дека ќе го слушнете овие гуми триење
Чкрипи по патот, Мора да се извлечеш
Јас заговор моето бегство, Мислам дека ова на денот
Оти ​​сум бил во ропство се нечесни неговите лаги
Обидував да се ослободи, но не бил квалификуван
Земете em висок, се em висок, се em висок
Novacane во моето тело, не јас не се чувствува лаги
Тие велат дека сум солено и тие можат да ја критикуваат
Но, јас сум се моли за убиството, не можат да чекаат за неговата смрт
Пред да стон, и кажувам на луѓето јас си заминувам
Зборувам рунда губитник Луцифер, знаеш дека во ред
Знам дека не се поставени за да се растури на телефон
Дали е погрешно ако се скрши во песна?

кука:
Го слушам она што сакаш да кажеш, но јас не ти верувам
Оти ​​само да се лаже, и јас не ви треба
Добив нов Господ, Знам дека не те гледам
Но, јас ќе се види преку правото, па морам да ја напушти
(Повторете 2X)

стих 2:
Колку пати Морам
Кажете сите вие ​​што одбиваат да го следат
Тоа лош договор, причина што стариот мајстор убива
Јави ми Хариет јас се обидувам да се добие…

песна 12: Сета моја љубов

Вовед: (Натали)
Гледам гледање
Дали ви се допаѓа она што го гледате?
Дали сум издвојат?
Па, kinda sorta можеби
Што имавте на ум?
вашето лице изгледа познато
Те гледам цело време
И можам да ви прави друштво вечерва
Вие не мора кажам никој
Не е никој друг околу гледање
Да кажи само збор и го доби
Точно тука, веднаш

стих 1:
Џеј беше осамена
И тој е во потрага по љубов на интернет
Еден човек има потреби, она што го очекуваме?
Погледна низ сите нивните страници
И кога тој ја најде човек го изгубил здивот
Бидејќи тоа беше љубов на прв поглед кога тие се сретнаа
неговото срце чука тешко
Таа беше kinda светлина кожа, очи како тој им се допадна
Не можат да се справат со нив чувства кога ќе се погоди ова тешко
Тоа е долго растојание, па тој е со неа онлајн цело време
Тој е на работа, но оваа девојка е на својот ум во секое време
Тој не може да чека да ја види, таа ги доби удира карактеристики
Кога тие заедно не ми пречи тој мора платите со Visa
Неговиот homies го предупредил “забави таа жена не може да се заврши”
Но, тој е во играта на љубовта не сака да остане во bleachers
Или барем така мисли, Она што јас заборавив да кажам е
Џеј е оженет и неговото срце би требало да биде…

песна 11: Лазар

стих 1:
Момче Рипнав надвор од гробот добро утро
Јас се спие премногу долго сум зевање
Сите зборуваат обидува да ме види, неверување
Како тоа, како тој дише? Тој беше шест нозе длабоки
Момчето што сакаш да кажеш? Држете се затвори устата
Мртвите не можат holla, она што го зборува рунда?
Оти ​​еднаш низ таа врата не е одење
Но, дозволете ми да ве однесе назад во времето на ковчегот сега
Ooh дека ќе ја миризба во воздухот
Затоа што бил во гробот премногу долго се колнам
Луѓето плачат сум недостасува, некролог е напишана
Моето лице бледо, тие не може да се каже твоето момче за да се зголеми
Затвори ковчегот, јавете се на еден свештеник, тој така нема
Тоа е повеќе никој не може да го достигне, велат дека толку долго
Но се одржи на, пред да плаче и да се кандидира
Слушнав некој доаѓа, велејќи дека нешто врескаше, “излези”

Pre-Кука:
Рипнав надвор од гробот, добро утро
Јас се спие премногу долго сум зевање
Ме погребан во црн костум, Црна вратоврска
Јас сум жив и се разбудив во потрага мува
Значи од сега па натаму

кука:
Од сега можете да ме викате Лазар
Од сега можете да ме викате Лазар
Од сега можете да ме викате Лазар
Поранешниот мртов човек одење Лазар (Повторете)

стих 2: (This'l)
Тие се пријавите за исчезнати лица и…

песна 10: Нешто ново

Intro / примерок:
Почекај, почекај
Дозволете ми да добие уште еден (Повторете 4X)

стих:
Момче ти знаеш дека јас ги добив на J, ги карпа на моите нозе
Фатени во лудост, мојот плакар не е завршена
Ти знаеш дека јас ги добив 5 и јас само ги доби 12
Но, вие ги знаете 1 е навистина сакав е на продажба
Значи уште неколку кликања на сајтот, до јас сум чувство само право
Bruh Морам да си ја задржам мојата игра подлец тесни
Ако сите ги доби homie тоа не е она што ми се допаѓа
Сега сите сакаат да бидат како мене, наместо на Мајк
мојата зависност не е жени или алкохол
Sneakerheads анонимни, Јас сум чешање за некои чевли
Стави ја на мојата картичка, Јас не се доби ништо да изгуби
Понекогаш се прашувам што е тоа што сакам да ја докаже
Причина јас wan't нешто ново
Она што јас го зедов тоа нема да го стори
Мислам дека имаме некои kinda грип
Причина јас сум зависник од новите
Тоа ме како

Други / мостра:
Да, тоа ме како
Почекај, почекај
Дозволете ми да добие уште еден (Повторете 4X)

песна 9: Insomniac

стих 1:
Одам во денес
Ова само ми шут
Мојот живот би можел да заврши денес
Да моето срце запре
Ако одам вечерва одам на врвот
Јас го даде целиот живот не е за сите добив
Yessir сега чекајте bruh
Гледам y'all лулка со рацете високо
Чекаат за тоа победи за да ги тргнеме, 808Е во режим на подготвеност
Кога сум дишење bangers велам изјави дека стојам
гон тресењето на земјата, кога тој пад победи, лизгање на земјиштето
Ве молам дозволете ми ми поводник
јас го чувствувам, јас го чувствувам, Јас сум чувство премногу добро
Како да сум ѕвер
Како горила што е реално во капакот на моторот
Па јас ќе одам на и
Ќе се одмара кога јас си заминувам
Стани и мелење е она што јас сум на
Bruh тоа е зошто јас ја напиша песната
Вечерва јас ќе одам да се исклучи како
Мојот животен век само трае цела ноќ
Ако јас не се разбудам во утрото, bruh сум гон биде во ред
Фрли претпазливост на ветерот
Ајде да одиме ние рунда да одат во
Не забавување, ние Гон победи
Не забавување, ние го знаеме
Брег

Pre-кука:
Вечерва ќе ризикуваат сето тоа да се следат
И да живеат како мојот живот во текот утре
Го сакаме
Ние одиме напорно цела недела
'Til тоа е повеќе не е нема спиење причина ние добивање на тоа што се добивање на

кука:
Insomniac
Ние се добивање на тоа…

песна 8: Убав живот 2 (рудникот)

Вовед:
О, Те сакам, Да
Како ниедна друга, Да
Кога ќе видам насмевка ќе блесне како на летото, Да

стих 1:
Вие знаете дека чувството кога ги зборовите не успеваат
Тешко е да се каже како што јас сакам да кажам
Да ми мини, моето мало човек
Се зборува бебе разговор, Јас не знам што да се рече
Но, тоа е музика за моите уши иако
Бум БАП на вашиот татко, кога сум во близина иако
Мама се стави во нив polos и skinnies
Кадрава натам диви, ќе биде флаер од тегне иако
Имаш мешани дете грабеж на нив
Гледајќи како мајка ти и татко ти на нив
Директно од утробата ви беше вистински свеж
Плачев толку тешко додека не не му останат солзи
Од тогаш се задржи насмевката на моето лице
Борење и танцување, диви во место
Еве, јас знам дека добив името
Но јас сакам да носат за живот за неговата слава, Те сакам

кука:
О, Те сакам
Како ниедна друга
Кога ќе видам насмевка ќе блесне како на летото
Мојата визија не може да биде појасна не не не
Причина ти си убава, Не е ни чудо што те сакам

Не можам да верувам дека сте мои, Не можам да верувам дека сте мои
Ти си секогаш во мојот ум, Не можам да верувам дека сте сите мои (2X)

пост кука:
Не можам…

песна 7: Сите се крене

Пример:
Ако сите ние се крене, Oh yeah Oh yeah (повторување)

стих 1:
Знам дека не заслужуваат да допрете микрофон братче
Но, овој занает е нешто што јас би се бори за
Јас сум во лабораторија со ова пенкало и рампа
Знаејќи дека може да се стави крај на последната, тоа не е навистина зошто пишувам движење thoughLet е назад во времето на '04
сретнав 116, брзо бев на одборот
Брзо нанапред четири години, ние на турнеја
И ние не се знае само она што го има во продавница
Но, сега, тука сме десет години подоцна, текови добија поголема
Обврзници се доближи, плус тоа е повеќе мразители
Велејќи дека ние само го прават тоа за тесто, но тие нема да не скрши
Оти ​​Господ му служиме со протокот тој е толку милостив
И ако тие ме прашуваат зошто го направи тоа
Јас да им каже што е музиката на движење
Да, јас зборувам за мојата бесрамна екипажот
Тоа никогаш не ќе се смести на сцената, но тие се шетаат во неговата свежина
Стани

пред кука:
Ако сите ние се зголеми upThat ќе биде мојот сон
Ние сите треба да се крене
И даде стои О за цар причина тој е добар

Oh yeah, Oh yeah
Oh yeah, Oh yeah
Ние сите треба да се крене и да даде стои О за цар причина тој е добар (3X)

стих…

песна 5: Не сте знаеле

Intro / примерок:
Некои денови се чувствувам толку блиску
А некои денови се чини дека досега
Навистина добрина и милост секогаш треба да ги следи
И никогаш не се врати празнина, ох
Алелуја е највисок пофалби
Јас ќе го даде за вас со задоволство сите мои денови
Јас само се надевам дека целиот мој живот го пренесува тоа мислам на секој збор, ooh
Дури и со лоши со мене
Исус, О Исус, мојот Исус, тоа е зошто јас те сакам толку

стих 1:
Момче се чувствувам како да сум плови
Работи да се направи мојата изборна сигурни, Обама Бајден (го добие?)
Секој ден сум homiciding
Тепање кои негативец во мене, понекогаш тоа е трауматизирачкото (не е тоа?)
Но, братче тоа не е изненадувачки
Дека тоа ми носи радост кога ќе се држат до својот збор
Јас сум ветување коњи
Ветувам дека се тоа жали кога не сум го почитуваат
Сум бил изложен, но јас сум во него
синоним: Јас сум во бегство
Се чувствувам како да доби дупка во една
Тие фрлаат сенка, но јас сум насмеан и свеж причина знам Синот
Се чувствувам како да сум сонување со отворени очи, умови ми лебдат
Плови со зголемувањето на небото, облак 9 тоа е мојот океанот
Пливање во кои озонската обвивка слој
Еј јас сум жива
Но, тој запали тој оган под позади сум пушењето
не може да го поткопа, тој е повисоко од нас глупо момче
Еве, јас само да кажам сето тоа да се каже човек сум чувство радост

кука:
Ве начин…

песна 4: Маноло

кука:
Јас го направи тоа за возврат до
Разбра муниција заклучен и натоварени
Јас не се зборува за не режач
Флип страница, Ќе експлодира

Доби кабина во Маноло (nolo)
Маноло (nolo) Маноло (nolo) Маноло (Повторете 2X)

стих 1 (патување):
Обидувајќи се да им каже момчиња јас никогаш не ја напушти креветчето сам
Причина јас се задржи еден во мојот автомобил и добив две дома
Тие се различни видови, но тие го прават истото
двојно работ, двојно барел, Бенг Бенг
Јас сум овде со кои се соочува змејови, Не е надвор мојот ум
Тие доаѓаат за мојата душа, па тоа е рунда тоа време
Нив лежи тие се обидуваат да ме убие, Ако не ми верувате
Не ми е гајле, Не ми е гајле, Не можам да го земам
Јас сум нервира страница, Јас сум активирањето-среќен клип и мерач
кликнување на него, притискање на сцената
ви удри со вистината, својата во секоја фраза
Тој се намали мене длабоко сум нуркање, Јас сум нуркање во
Кога ќе се вози добив дека оган оган, Јас сум повторно жив

кука

стих 2 (Lecrae):
Маноло Маноло, Јас сум овде ќе поштенските
Моите партнери дека сум ја изгубил, мајка ми дека сум loco
Си ја задржам мојата стрелец во близина иако, знаете дека е целосно автоматски
ќе пука директно, човек што вистината ќе ве направи многу штета
Добив непријатели не можам да ги види сите, но…

песна 3: Shweet

кука:
Земете ги рацете во воздухот
Направете малку шум на трибините ако има
Брег на Богочовекот ако се осмелуваат, само ако се осмелуваат
Тоа би било shweet
Што ако кога ќе се фали дека не е "напад на облека со тагови?
Тоа би било shweet
Што ако кога ќе се фали дека е рунда него, кој е првиот и последниот?
Тоа би било shweet

пост Кука:
Јас ги слушнав зборува како тие топла човек
Некој ги доби убиени до, за тоа октански
Еве, јас мразам да им каже дека не е подобар
Подобро да се чадор, владее Бог

стих 1:
Ајде да одиме назад во времето на крајот на осумдесеттите години
D град ме држете, тоа е каде што тие ме натера
Кога се вратив таму, Јас не се vaca-ИНГ (одмор)
Се чувствува како да сум дома, размислува за останување, Јас не се престојуваат иако
Ooh веќе веќе
Lone Star држава одгледуваат, како можам да го заборавам
Но, јас не се pop-up од ведро небо
Тоа е летаат како тој ме плете, Јас не се зборува рунда на чевли, пука
Добив многу проблеми, но јас сум директно, тоа е shweet
Знам дека мојот Бог ќе ги фрли во езерото, тоа е shweet
Колку пати Морам да ви кажам дека тој е шеф и да му нешто не е по едно парче торта?

кука
пост Кука

стих 2:
Сум бил во А на…

песна 2: светла

Intro / примерок
ох ох, светлината
Ние не знаеме каде оди (повторување)

стих 1:
Погледнете наоколу е темно, сите црни сето
Како милион човек март, Но, јас зборувам рунда се '
темно срце, темни души
Темно умови пишување темно текови
Може ли да добијам малку светлина иако?
Дали е тоа нешто што може да се бори за?
Еј ние толку слеп не знаеме
На тој пат ќе одиме
Оди целосна брзина напред, летање, но ние ниско
Но, ние не се знае само она што го добил во продавница, нема повеќе да паѓа за doke на Okie
Не бе, тој може да ни даде глетка за работите што никогаш не видел порано
"До таа светлина се дојде до блескав, ние не знаеме каде оди
Но, тоа не е никаква Google на сајтот за живот, и тоа е како нашата светла се скршени
Доказ: ние трепка, пренесување на некои богатство кое е златна
За некои никел и бакар, се обидува да добие слава која е украдена
И жнее она што го сее
Еј сите добивме соништа, ова е мое
Јас сум молејќи се дека тој ќе флип прекинувачот и сјај, деца се слепи
Знаеме ли тоа, Господ знаеме дека ќе ја добивме
Само вие можете да ни се повисоки, ви пилот
ве молиме светла

кука
Ние не знаеме каде оди
Ние сме толку далеку од нашиот дом
Ние не знаеме каде оди
затемнување, на нема моќ е
Ние не знаеме…

песна 1: Пораст

кука:
Денес е денот кога сите ние пораст
Мој сидро го нема, па види ме оживее
Заедно сме од јакото лаги
И сега, кога сфатив дека крилјата јас сум подготвен да си замине
Пораст, сите ние пораст
Ох ох ох
Секој пораст
Ох ох ох
Денес е денот
Пораст

стих 1:
Држете се вратив да се пофали на овие песни како
Му се лутам на Ем, може да се врати шлаканица микрофони
Никогаш не заборавајте оглед на фактот никогаш не заминав јас сум возбуда
Слушнете до правото да не е Мора да ме прашуваат двапати
Јас сум тука, Јас сум тука за да се фали за него како да сум познат по
Додека луѓето 'рчи Јас сум одат за тоа
Мојот Бог не постои фолклор, Оти ​​тој вистински, тој вистински
Сега за темата на рака
Знам дизајнер, тој е поголем од пилотите кои летаат во облаци тој дизајниран со рацете
Јас пишувам за да ви кажам овој живот е флеш во тава
Како јас сум се пензионира кога ни треба Cryer да ни каже да се крене и да застане?
Проверете планови Ио
Мој пријателе, тој гроб не е твојот дом
Може да предизвика да се подземни премногу долго
Шест длабоко со датумот на вашиот камен
Сите велат дека, "Тоа момче нема"
Ајде, не сакаш да си одам дома?
Не сакате да бидете повеќе од еден клон?
Дали знаете дека сте сакани…

Coulda е мене Коментари за оваа песна

произведени од страна на: Gawvi
Дополнителни вокали:: J. Павле
Уметнички дела од: Алекс Медина
Се меша и владее со: Јаков “биз” Морис

стих 1:
Не никој не сакам да се слушне нашата болка
Тоа е како јас се чувствувам кога сум ги нервира преку Твитер коментари, сите чувствувам дожд
Тие ми кажуваше да добие повеќе од тоа е старо
Тие работи не постојат повеќе
Но, тоа не ѕвони вистина кога ќе се погледне во овие улици
Така, тоа е реална кога се чувствувам како него coulda ми е

кука:
Човекот што можам да ви кажам како се чувствувам во моментов
Ах што сакам да знам како се чувствувам во моментов
Се чувствувам како него coulda ми е
Се чувствувам како него coulda ми е
Ние сите се направени во Божјиот лик знаете
Сите наши животи важно, Нашата визија е шворц
Ние се чувствуваме болка причина ние тука пред
Кој е невин, не знам
Но, тоа ми е coulda
Се чувствувам како него coulda ми е

стих 2:
Не знаев Мајк Браун
Јас не се знае Trayvon
Не знаев Шон Бел
Но знам дека нема
Јас не се знае Оскар за грант или Тамир Рајс
Не знаев Ерик Гарнер
Но, јас знаат живот
Е во вредност од повеќе од она што велат на ТВ екранот
Мразам добив долга листа, finna ќе ме види крик
Затоа што се чувствуваат како да не гледаме кралеви
Направени за да се отфрли како Него,…

5 Прашања за Бијонсе

Музика е голем дел од мојот живот, па јас сум секогаш размислува за тоа како најдобро да го користите. Тоа е тешко за мене да уживаат во уметноста без анализа, земање белешки, и поставување на прашања. Бијонсе има вниманието на нашата земја во моментов и таа е очигледно еден од нашите најомилените поп-ѕвезди. Првата дама дури кажа ако таа може да биде некој друг, таа ќе сакаат да бидат Бијонсе.

Бијонсе е повеќе популарна отколку што некогаш биле, па не можете да го вклучите телевизорот или да добиете на интернет без да се види нешто за неа, од коментарите на нејзиниот нов албум да се слики од неа шетаат по улица со својата ќерка. Јас сум импресиониран од нејзиниот талент и инспириран од нејзиниот диск, но јас сум исто така, збунет од некои работи Гледам.

Бијонсе и имам неколку заеднички нешта. Ние сме и од Тексас, и имаат многу семејство во Хјустон. Двајцата сме уметници кои го објави околу ист број на соло албуми (иако таа е само малку повеќе добро познати од мене). и на крај, двајцата сме грешници кои имаат потреба од Божјата благодат.

Со тоа на ум, if I had the chance to meet her these are some of the questions I might

Иднината на патување Ли

Повеќето од вас ме знаат како рапер и изведувач, но вистината е, во срцето Јас отсекогаш сум бил проповедник.

Онолку долго колку што јас сум бил правење музика, мојата најдлабока желба е на проповед на Евангелието и се изјасни за добрината и слава на Исус Христос. По Божја благодат сум имал можност да ги користат музика да се направи тоа на јавна сцена. Јас сакав секоја секунда од него и јас сум се обидел да го направи тоа со совршеност. Преку годините, Јас сум почувствувал Бог ме повикува и опремување на мене, не само за да се направи музика, но исто така и да го проповеда и да се напише.

Тоа е причината зошто минатата година напишав Добар живот, книга во која нурка подлабоко во пораката зад моите рекорд со ист наслов. Тоа е и причината што најави минатата есен дека јас не би се движел толку колку што сум бил. Сакам да научат како да се биде верен свештеник, и тоа само може да навистина се случи во контекст на локалната црква. Па јас сум преземање на време да се инвестира во учењето од побожно пастири во црквата ми во Вашингтон, DC. Господ сака, како што им служи на вработените во мојата црква, I’ll

Убави Животот на нероденото

Пат Ли на "поубав живот” од Со желба Бог на Vimeo.

Првата песна ја напишав за најновиот албум, “Добар живот” беше една песна наречена "прекрасен живот.” Со желба Бог ме праша за оваа песна и моето срце зад неа. Еве нивните целиот блог пост.

И тука се стиховите на песната, која има V. Роуз:

кука:
Убава живот внатре
Живеење Преселба дишење
Значи, да се надевам Стани
Бог знае што прави
Тој ни ја дал
Убава поубав живот

стих 1:
сестро, Слушам се сместува
Знам дека не е ништо лесно рунда поминувате низ тој
Има бебе во матката, но вие не се обидува да го направи тоа
Ќе земе сето тоа назад, ако се знае дека, но не се поим дека
Тоа време со вашиот дечко, дека доцна во ноќта
Кога сте размислувале што е водење љубов, дека ќе го направи животот
И сега тоа е чувство нефер, човек не е како
Вие не се доби доживотна, пука, времето навистина не е во ред
не сосема може да ви кажам дека јас ги разбирам вашата болка
Но, знам дека не треба да се чувствуваат обесхрабрени и срам
И знам дека бебето во стомакот не е игра
Тој доби срцев ритам, he’s bout to grow

Човекот Регистрација Видео

Од септември оваа година ние објави краток филм и албум наречен “човекот До” да го предизвика младите мажи да се мажи. Еве еден музички спот за “Човекот До химна.” Можете да ги купите на краток филм и албум овде

Ја сакам музиката

Секоја сега и тогаш ќе се вратам и да го слушнете албуми и песни кои навистина ми се пресели уметнички и духовно кога ги слушнале. Еден од тие албуми е Проектот за Solus Христос од страна на Shai Linne. Тоа е една од моите омилени хип хоп албуми- период. Производството е уникатна (иако не комерцијални), содржината е неверојатно, и лирски вештина Shai е на полн екран. Ова е еден од оние албуми кои рапери прави да поставуваат, "Зошто сум уште рапуваат повторно?”

Не можам да го цитирам целиот албум во овој пост, но тука е една од моите омилени стихови од албумот. Тоа е стих Shai од "микрофон Проверете 1,2″:

Тој го даде својот живот како откупнина, Јас сум возбуда и јас сум со танцување
Кога мојот рецитирање химни на Христос, Праведникот Јагнето кој пали мојот фенер
Кој друг, но Господ на народите
Може да возбуда на народите пијаница да се напише, без дури и еден збор на авто-глорификација?
изнемоштени моите зборови- несоодветни навистина да се опише безгрешното семе
Наменети да се направи чудесни дела
На возраст од дванаесет, тој стариот глави изненадени од неговиот увид
Почитуваат Неговите родители, и покрај тоа што Тој го создаде своето ветер цевки
Вистински Аномалија- и кои можат да се размисли за
Servant fighting the serpent in