ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem ngrihem

Parathënie Rise Piper

Libri i ri udhëtim të, ngrihem, është jashtë tani! lexoj John Piper'S parathënien e librit poshtë. Ju mund të para-qëllim libri dhe të gjeni më shumë në Risebook.tv

Një nga gjërat kryesore që unë si për Trip Lee dhe librin e tij, ngrihem, është bashkëveprim i nderimit dhe rëndësisë.

Qëllimi në rëndësi në kulturën amerikane është e zakonshme. Ftohtë është kudo. Si Mack Stiles thotë, Më të krishterët në botë duhet të kenë frikë nga grushtin e ngritur; Amerikanët kanë frikë vetull e ngritur. Kjo do të thotë që ne nuk jemi të ftohtë. jo relevant.

Por qëllimi në nderim të rralla. Nderimi ndihet vjetër. Ajo ndjehet unexciting. Kjo nuk është e ftohtë. Por të gjithë e dinë, thelle thelle, se kur nderimi shkon, gjithë jetës së njeriut bëhet një estradë. i hollë. i lehtë. i cekët. plastik. bosh. Në fund, pakuptimtë.

Ne u bënë për më shumë. "Best është i ndryshueshëm, dhe ne nuk mund të jetojnë për të "-The fjalët e Trip Lee. saktësisht. Duke u përpjekur për të jetuar vetëm për të qenë të ftohtë, vetëm të jetë i rëndësishëm, është i ulët. Dhe zëri Trip Lee-së thërret, ngrihem!

Ka shumë më shumë për të parë, të dish, për të dashur, për të shijuar. Ka realitete që janë aq të mëdha sa nuk mund të reduktohet për argëtim. The words “fun” “blast” “ball” “party” sound silly in the

Çfarë është Rise Book Rreth?

Njerëzit kanë pyetur Trip çfarë libri i tij i ri ka të bëjë me. Këtu ai është duke folur në lidhje me atë kohë të shkurtër. Ju mund të mësoni më shumë për librin në Risebook.tv

Book Fragment: Mos Envy stol

Kam luajtur Varsity basketboll në shkollë të mesme. Kjo është një deklaratë plotësisht e vërtetë (nëse nuk detyrojë mua për të përcaktuar të luajë fjalën). I ndoqi një shkollë të vogël privat, dhe në qoftë se keni qenë një i lartë ju mori një vend në ekipin e universitetit. I love lojë e basketbollit, por unë jam shumë më mirë në shikuar atë se duke luajtur atë. Unë mund të ndëshkoj lojtarët dhe të bërtas "C'mon!"Të gjyqtarëve me të gjithë-yll aftësi. Por kjo është aq sa ajo shkon. Shkolla ime kishte këtë rregull të çuditshme në lidhje me të vërtetë duke luajtur sportive në mënyrë që të diplomuar, megjithëse, kështu që unë u detyrua të përshtaten dhe të rri kokën në turp çdo natë e premte.

Qëndron ishin gjithmonë plot për lojëra në shtëpi. Prindërit e ngacmuar dhe studentët-shumë prej tyre miq të minuara ka treguar deri për të mbështetur ekipin. Mjerisht, ata ndoshta e bëri aq shumë për një ndryshim në lojë si unë. Unë do të shikim në stadium nga koha në kohë, pyesin se çfarë të gjithë njerëzit ishin duke menduar, sidomos baba im. Unë mendoj se ai e kuptoi se ne të dy ishin vetëm atje për të parë, por ka ndodhur që të ketë një vend më të mirë.

The only time I

Rise Book fragment: 7:00 JAM. logjikë

I ishte pesëmbëdhjetë vjeç dhe jeta ime ishte duke u kthyer mbrapsht. Emri im dhe pamja nuk ka ndryshuar, por çdo gjë tjetër në lidhje me mua kishte. Unë kam qenë një person krejtësisht të ndryshme se unë kam qenë një vit apo dy më parë. Unë nuk do të thotë si kur njerëzit shkojnë në kolegj dhe ri-krijuar veten me pseudonime të reja dhe personalitete; Unë do të thotë diçka e rëndësishme kishte shkuar në brendësi të mua. I ishte bërë një i krishterë. U ndjeva i ri. U ndjeva i gjallë.

U ndjeva aq i mirë që kam pasur për të njoftuar atë për të gjithë ata që do të dëgjojnë, veçanërisht miqtë e mi më të afërt dhe të familjes. Të gjithë janë përgjigjur në mënyra të ndryshme të ndryshimit në me-disa me gëzim, të tjerët me rezistencën-por një bisedë ka qëndruar gjithmonë për mua.

Unë kam qenë duke folur me një njeri të vjetër që kam respektuar në masë të madhe, i pushtuar për të shpjeguar planin tim lojë për të nderuar Perëndinë me stilin e jetës time, në mënyrë të veçantë pastërtisë im seksual. Unë u përpoq për të qenë i qetë në lidhje me të, por ajo ishte gjithmonë e vështirë për të mbajtur eksitim tim. Si fjalët leapt nga buzët e mia me një ritëm të panatyrshme, I kam ndjenjën se ai nuk ishte aq i ngacmuar si isha. He was trying to

Rise Lyrics

Këtu janë të gjitha tekstet e këngëve për albumin e pestë të udhëtimit për studio ngrihem. Kliko mbi titullin e këngës për të parë tekstin për çdo rrugë të mbarë. Gëzojnë dhe të ndajnë me një mik!

1. ngrihem
2. Lights On
3. Shweet
4. Manolo ft. Lecrae
5. Ju nuk e di
6. All Rise Up (i huaj)
7. All Rise Up
8. Jetë e bukur 2 (imja)
9. Insomniac ft. Andy Mineo
10. Diçka e re
11. Lazarus ft. This'l
12. All My Love ft. Natalie Lauren
13. Unë jam Gone
14. Fitore e embel ft. Dmitri McDowell dhe Leah Smith

udhë 1: ngrihem

fiksohem:
Sot është dita kur të gjithë ne rritje
spirancë im ka shkuar në mënyrë të shikojnë mua të vijë e gjallë
Së bashku ne qëndrojmë kundër gënjeshtrave djegur
Dhe tani që kam gjetur krahët e mi Unë jam gati për të shkuar
ngrihem, ne të gjithë rritje
Oh oh oh
Ne të gjithë e rritje
Oh oh oh
Sot është dita e
ngrihem

varg 1:
Ngrini lart unë jam kthyer për të mburremi në këto këngë si
Unë jam i çmendur në em, mund të mbështetur mics Slap
Never mind parasysh faktin kurrë nuk e kam lënë unë jam hype
Dëgjoni dorë nga e drejta nuk është Gotta pyesni dy herë
Jam këtu, Jam këtu për të mburrem në atë si unë jam i njohur për
Ndërsa folks gërhij Unë jam shkoni për të
Zoti im nuk ka asnjë folklorit, 'Shkaktojë ai vërtetë, ai vërtetë
Tani për temën në fjalë
Unë e di projektuesi, ai është më i lartë se pilotët që fluturojnë në retë ai projektuar me duart e tij
Unë jam me shkrim për ju tregojnë se kjo jetë është një flash në një tigan
Si Unë jam në pension, kur kemi nevojë për një Cryer të na tregoni për të ngrihen dhe të qëndrojnë?
Kontrolloni planet yo
tip im, se varri është shtëpia juaj
Shkak keni qenë mënyra nëntokësore shumë e gjatë
Gjashtë të thellë me një datë në gur tuaj
Të gjithë ata thonë, "Ai djalë zhdukur"
Eja, a nuk doni të shkoni në shtëpi?
A nuk ju duan të jenë më shumë se një klon?
A e dini se ju jeni të dashur…

New Book Së shpejti

Libri im i ri, ngrihem, vjen nga 27 janar! Ajo do të jetë në dispozicion kudo libra janë shitur. You can pre-order it now and visit the book website at Risebook.tv. Unë lutem që Zoti do të përdorin atë për të inkurajuar brezin e mia për të marrë deri dhe të jetojnë. Watch rimorkio lart dhe të lexoni një përshkrim të shkurtër të librit poshtë:

Shoqëria thotë se rinia është një kohë për të lumtur vetë-shprehje, por Trip Lee thotë se Perëndia i ka thirrur të gjithë të rritet nga gjumi, mbi pritjet e ulëta, dhe për të jetuar për Mbretin ringjallur.

Bota na tregon se vitet tona të hershme janë të jenë të gëzuar në mënyrë të papërgjegjshme në vend të përkushtuar për ndjekjet e kuptimplote. Ne jemi duke thënë se përgjegjësia dhe përkushtimi janë barrë për të vënë jashtë për aq kohë sa të jetë e mundur. Dhe kështu, shumica prej nesh shpenzojnë rininë tonë në një gjendje të trishtuar të gjumë-fjetur në në jetë deri sa ne jemi të detyruar për të marrë deri. Problemi është se jeta ka filluar tashmë. Ajo që po ndodh tani. Dhe Perëndia e ka thirrur për të jetuar atë.

Në këtë libër të fuqishme, Trip Lee thotë se është koha të zgjoheni dhe RISE, për të jetuar mënyrën se si ne janë krijuar për të jetuar. Rinj apo të vjetër, ne kemi qenë të thirrur të jetojmë për Të. e drejtë…

prit, Trip - A nuk ju tërhiqet?

Një çift muaj më parë I befasoi të gjithë duke njoftuar një album krejt të re, “ngrihem.” Ju nuk e kuptoni se sa e vështirë ishte për të mbajtur të qetë në lidhje me atë para etiketë tim dhe unë shkova publik. Albumi ka qenë në proces për mbi një vit, dhe unë nuk mund të presim për të treguar të gjithë - sidomos ata që e mbajti duke i kërkuar, kur unë isha në rënie diçka të re.

Përgjigja deri më tani ka qenë shumë inkurajuese. Unë jam i habitur se njerëzit kanë vazhduar të mbështesin mua, edhe pse unë kam qenë mjaft i qetë për dy vitet e fundit. Dashuria jote dhe eksitim është rritur vetëm e imja.

Daljes në pension në fillim

Një nga përgjigjet nuk u papritur nga ishte kjo: "Prisni, Mendova se në pension?"Kjo është pyetja që më ndjek nga mbrapa si hije. Unë e kam drejtuar atë në intervista, tweets, dhe blog posts, por unë e di se është ende e paqartë për disa. Më lejoni të vazhdojnë të përpiqen për të vendosur rekord të drejtë: Unë kurrë në pension.

Në 2012, I bëri të ditur se unë do të jetë "shkelën larg nga muzika." Po, Unë e di që tingëllon pensionimit-ish, por unë qëllimisht nuk e përdorin atë fjalë. I mbajtur atë qëllimisht të paqarta, sepse unë nuk ishte 100% sure what it would