Tani duke lexuar: Rëndësia e fjalëve

Po ngarkohet
svg
Hapur

Rëndësia e fjalëve

dhjetor 7, 20121 min lexim

Këtu është një predikim kam shpallur disa muaj më parë në Mateu 12:36. Unë lutem se është një inkurajim për ju.

Si votoni?

0 Njerëzit votuan këtë artikull. 0 Votat pro - 0 Votat kundër.
Etiketuar në:#Audio, #Matthew, #predikim,
svg

cfare mendoni ju?

Shfaq komentet / Lini një koment

6 Comments:

 • Antoine Mason

  gusht 19, 2013 / në 9:36 jam

  Unë pothuajse të ndjehen si Trip Lee është Pastor im

 • efrem Anderson

  gusht 19, 2013 / në 9:36 jam

  Thanks bro

 • RubiTootie

  gusht 19, 2013 / në 9:37 jam

  Unë kam mbajtur “Rëndësia e fjalëve” në mendimet dhe zemra ime. Ka qenë e rëndë në shpirtin tim. Duke qenë elokuent është një vendim të ndërgjegjshëm për të matur dozën e të cilat ju futur dashuri, urrej, mirësi, ose lënduar në zemrën e tjetrit, shpirti dhe jeta. Por, si fqinji im u përmend, kur ai ishte duke folur në lidhje me shefin e tij, “A nuk i shihni se ai bën gjërat që ai kështu na thotë të mos e bëjë??? Pse është ai kaq i verbër për veten e tij? A nuk dëgjon vetë flasin? A nuk dëgjon fjalët që po vijnë nga goja e tij? Unë nuk e kuptoj atë.” A jeni ai person i cili nuk e sheh veten në një mesazh? A ju shpëtoi jetën duke mos marrë me realitete të veçanta të veten? Po të jetë kështu, ju keni bërë pengesë dhe bekimi juaj më i madh blocker. Përkufizimi i marrëzi është të bëjë të njëjtën gjë pa pushim dhe presim një rezultat të ndryshme. Deri kur do të shkoj para se ju të ndaluar duke u çmendur? Deri kur do të lejojë mohimin e mëkatit tuaj personale për të ndaluar ju nga duke ecur afër në fjalën e Perëndisë? Shumica do të vazhdojë seancën e jetës vetëm atë që është i përshtatshëm për ata që të dëgjojnë, por kurrë nuk të vërtetë të dëgjojnë, prandaj, nuk aplikojnë ndonjë gjë që me të vërtetë ka rëndësi. Arsyeja për këtë është për shkak se kur ju e dini se diçka është e gabuar që ju duhet të aplikoni ndryshim. dhe ndryshimi…është një proces frikshme dhe shpesh të dhimbshme, por një proces që është e pashmangshme. Perëndia do të ndryshojë me anë të hirit apo pa të. Është si të paturit e një operacioni me anestezi ose pa të. Perëndia ju dha mundësinë për të zgjedhur. Kështu që zgjidhni për të jetuar jetën tuaj në një mënyrë për të bërë Perëndia krenarë ose të zgjedhin për të kërkuar rrugë të tjera në mohim. Ndryshimi është i pashmangshëm. Vdekja është shumë e. Një mënyrë ose në një tjetër…ne do të duhet të përgjigjen për të vërtetën e vërtetë të cilët jemi ne, ishin, dhe do të jetë I jam ai që jam.

  Pyetja që unë gjithmonë pyes veten është, “A e kam bërë Perëndia krenar apo ishte gjykimi im është një tjetër arsye pse Perëndia kishte për të qarë?”

 • Shakinah Smith

  gusht 19, 2013 / në 9:37 jam

  Vdekja dhe jeta janë nën pushtetin e gjuhës,
  dhe ata që e duan do të hanë frytet e saj. PROVERBS 18:21 Love It Love it LOVE IT. E VËRTETA

 • Aleshia Robinson

  gusht 19, 2013 / në 9:37 jam

  Unë duhet të pranoj unë ndjeva i condenmed në fillim. Perëndia nuk është duke hetuar jetën tonë për të parë se çfarë është e gabuar me ne. Ai është duke kërkuar në ne me anë të Krishtit dhe pullave na përsosur në të në mënyrë të parë dhjetë minuta ose kështu që unë u gonna të kthejnë atë shkaku ndjeva keni qenë vënë theksin shumë mbi ne dhe jo atë. Por drejt mes ju kthyer atë rreth Atij dhe shkëmbimin në kryq dhe në fund ndjeva lartësohen.

 • lbsickning

  gusht 19, 2013 / në 9:38 jam

  shumë dashuri dhe respekt

Lini një përgjigje

shtator 25, 2012Nga Trip Lee

Ju mund të pëlqeni
Po ngarkohet
svg