Што Теми Дискусија Дали книгата?

Во својата нова книга ТРИП, Пораст, тој се обидел да пишувам за работи кои се релевантни за оваа генерација. Види како тој шета низ некои од поглавјата и дава еден подлец врв на содржината.

 

АКЦИИ

15 коментари

 1. JTDeanОдговори

  Тоа е толку луд сум се само вработени со нова компанија наречена Подемот, Тоа не го стори тоа и ,Но, јас сум се сврте да ја прочитате оваа нова книга која ќе ги поттикне младите и постарите генерации Тоа е тоа супер кул да се биде христијанин Know, Можете да се обратите во НБА,NFL, MLB. Игра фудбал, рок песна, Производство на песни, Стане актер, или актерка. Небото е граница, таму каде што Духот Господов живее, таму е слободата и слобода во добрата вест за Исус Христос. Благодарен сум за тебе Lecrea ,Tedesi,и сите од 116 Кликнете ,Ние им даде слава на Бога ,Ние им даде Бог пофалби и не можат да чекаат да се промовира оваа нова книга Подемот !!!!!!!Тој е достоен ,Тој е достоен да се пофали!!!

 2. ДејвидОдговори

  Што неверојатна книга! Пат Ли има напишано една мора да се прочита книга за сите тинејџери. Не можев да го спушти. 5 надвор од 5 ѕвезди.

 3. ДејвидОдговори

  патување, Јас исто така се молев за вашите проблеми со спиењето.;) Се надевам дека ќе се чувствуваш подобро:D

 4. ИвОдговори

  патување, Јас никогаш не бил во читање. Но Бог буквално ме разбуди од мојот сон и ме убеди да се купи вашата книга “Пораст”. човекот, Не сум ја завршил, но сфаќам дека сум се занимаваат со речиси 99.9% на проблемот што се зборува во Подемот. Сознанието дека е првиот чекор кон мојот лекување и промени. Тоа е една голема книга човек, и со мене да се биде во љубов со хип хоп културата, Јас го фалат Господа за зборува за мене преку Раперот / Пастор. Јас целосно може да се однесуваат кон него…
  и уште една работа, Ми се допаѓа можете подобро како писател од рапер, но ги прават одлична работа во оваа Божјата голема приказна :)

 5. БолтОдговори

  Пат Ли одгледувам најдобрите! Цениме вашата работа овде во Нигерија. Вие благослов братче, благодарение. @iamslizybolt #rhemaprocess #116

 6. PKОдговори

  патување, Јас купи вашата книга пред неколку месеци и јас навистина сакам како вистински ќе се. Се восхитувам на вашата страст да служат на нашиот Господ и тоа ме мотивира да продолжат да живеат начинот на кој Бог ни сака да живее. Јас не сум доста направено со книгата причина јас kinda го имаат тоа 7 часот логика случува во моментот lol! Но, јас сум навистина инспириран од книгата. Ти благодарам, брат! Бог да те благослови!

 7. CharaОдговори

  Јас сум толку возбуден да ја имаат оваа книга!! Јас го нареди на интернет и јас сум бил на чекање за да дојде. Не бев сигурен зошто јас бев толку привлечени кон оваа, особено со оглед имам бројни други книги на мојата книга полица што не сте ги прочитале и не навистина имаат планови да го прочитате во скоро време :-) Но, јас сум бил на чекање во пораст и тоа конечно дојде вчера. Кога стигнав дома имаше пакет на вратата и се очекува тоа да биде книга. Излезе книгата беше испорачуван USPS и тоа беше во моето сандаче. Пакетот на вратата беше еден пар на чевли Порачувам. Ова е толку значајно, затоа што навистина има нешто за чевли и јас целосно заборавив јас им нареди. Мојот сопруг дури и изјави дека не треба да се донесе уште еден пар на чевли во оваа куќа, освен ако не се ослободи од еден пар. Тоа е погрешно размислување за мене :-) Можеби тој е фаќање на чекор со мојата логика, бидејќи тој не кажа ништо за чевли минатата ноќ!! Како и да е, По деца отиде во кревет почнав читање Подемот и по глава 2 Знаев зошто сум бил толку привлечени од книга. Причините се премногу да се набројат во делот за коментари, но јас сум на глава 4 сега и тоа е веќе зборува тома за мене. Пред се поради начинот на кој е напишана и како тоа се поврзува со други работи. Како и да е, Јас сум возбуден и јас веќе биле благословени. Одам да се продолжи читањето е, но сега јас зеде пауза да се напише овој коментар.

 8. оскиОдговори

  pst. патувањето u've биле вистински blessin за мене. ри јас навистина благослови Бог за makin ме средба u. тука во Нигерија нашите локални цркви се уште в рапот, како NT се vry Кристијан

 9. RobinRichesonОдговори

  Јас сум бил што значи да се купи вашата книга и ја прочита, но животот добива толку бурните понекогаш. Сепак, среде бурните, секојдневниот живот на моето семејство и мене, Христос е секогаш на прво.

  Овде, во нашиот град на Owensboro, Ky. преку мојата црква има програма наречена Пријатели на Грешниците. Пријатели на Грешниците е Христос центриран на станбени програма за обновување на супстанцијата се фокусира на обновување и усогласување на мажите и жените во Христа преку библиски вистини, одговорност, и животни вештини. . .ние се стремиме да им помогне на нашите браќа и сестри во Христа побара прошка, да учат од своите грешки, да се знае Бог и да се изгради личен однос со него. жителите, вработени, и доброволци се сите прекрасни луѓе!

  Мојот сопруг и јас се направи грешки во минатото; не знаејќи Бог беше еден од нив. денес (3/24) прославивме 15 славна години брак и ние не ќе мора без да ја прослави Бога и да се знае неговата љубов и благодат. Ова е нешто што потсетуваат на нашите деца секојдневно!

  Тоа ќе ни возбуда да имате во Owensboro на 20 август да се направи изглед на нашиот годишен Пријатели на Грешниците прибирање на средства!

 10. KiannaОдговори

  Имам копија. Се надевам дека ќе заврши книгата до крајот на оваа недела. Уживав во она што го прочитав досега,

 11. CGОдговори

  Пат вашата книга е неверојатно!! Тоа ми помогна во мојата прошетка со Бога и јас се наоѓам себеси се однесуваат на тоа повторно и повторно. Таа има некои големи принципи. Мој омилен поглавје е 4 Нема супер христијани. Вашата книга добриот живот е страшно премногу!

 12. DellaLooloОдговори

  “Во својата нова книга ТРИП, Пораст, тој се обидел да пишувам за работи кои се релевантни за оваа генерација. Види како тој шета низ некои од поглавјата и дава еден подлец врв на содржината.  ”
  :) .

 13. ЏениферОдговори

  First of all I want too say awesome blog! I had a
  quik quedstion in which I’d like tto ask if you don’t mind.
  I was curios to find out how yyou center yohrself aand clear
  youur head before writing. I hve had trouble clearing
  myy mind in gettinjg myy ideas out. I do eenjoy writing howeve
  iit just seems like the first 10 премногу 15 minjtes tend tto be llost simply
  just trying tto figure ouut hhow to begin. Anny recommendations oor hints?
  Cheers!