iLove Коментари за оваа песна

Ова се стихови од мојата песна iLove на мојот нов албум "добар живот.” Некој друг страдаат од iLove?

стих 1:

името на мојата девојка почнува со I

Сјае светла како ѕвездите на небото

Престој на моја страна,, кога неговата темна таа е светлината

Да се ​​зближи со многу, и ние да се изгуби во нејзините очи

Зјапаше во неа, наместо да гледаат нашите чекори

Се кандидира за неа кога ќе се разбудат без фаќање на нашиот здив

Таа е addicting, вистината: ние сме fiends

Но, ние не се душкаат лепак, ние сме само залепени на екранот

Таа ни правила, види доказ кога ѕвони

Ние сме веројатно би се две од нејзините повеќе од две човечки суштества

нејзините сестри? Некои поголеми некои помали

Ние ја синхронизирате со Ем дневно за да ја одржи во цел

Ние ја добие кога ќе падне дури и ако не можеме да ја да си дозволат

Прашајте ме дали јас навистина треба да ја? Да бидам како, "на некој начин”

Но, кога ќе ја видел во трговскиот центар Морав да ја суд

Јас ја одржи во додатоци, ти момче направи нејзината расипат

Јас ја сакам во мојот живот, Јас би го сторила ништо за неа

Заборавете на пара момче, таа е повеќе како една четвртина

Јас сум со неа цело време, тоа не е никој кулер

Таа е љубоморен човек Лил и јас не сакам да ја изгубам,

Така, наместо на трошење на време со другите

Таа само ми овозможува да се зборува, кога зборувам со неа

кука

Ова е iLove

Јас ја сакам толку многу не ми треба никој друг

Јас се обидувам да ја спушти, но не можам да се помогне

стих 2:

Таа навистина влијаат на тоа како животот ми оди

Таа ми го контролира, Јас би можеле да одат на психо

Јас не можам да се сетам сега, ментална lipo

Тешки мисли се турка надвор од неа светлосни

Мора заедница се на задното седиште

Јас се обидувам да зборувам за другите, но јас сум чувство луд слаб

Секогаш има нешто што јас се смееш на, нешто што може да се погледне до

Таа ме држи забавуваат, до јас едвај некогаш се погледне нагоре

И кога се обидувам да се нагоре во текстот

Таа прислушување на моето рамо за да прочитате уште текст

Еве, јас мислев дека навистина ќе биде најдобар

Реков таа висока топка и синџир околу вратот

Таа доби луд како, "Имаш подобра датум?”

Морав да човек до, време да се регулира

Реков, ако таа не е гон дозволете ми да медитираат

Тогаш за мене, ние Мора посебен

Не сакам да ја боли, Не сакам да ја злоупотребат

Но, таа е само таму за мене да ја користите

кука

АКЦИИ

7 коментари

 1. andy_awadОдговори

  оваа песна е за телефони / телефони и како тие ни се далеку од реалноста, нашите проблеми од нас оттргнува. Телефони и СМС пораки станаа приоритет во однос на општествениот ангажман во лице, и може да го украдат дури и духовно. (за секој кој сака објаснување, тоа беше моето разбирање, ако песната)

 2. @ProphetLinkОдговори

  Смеење на глас, Слава на Бога…Не сум сигурен дали добив твит, @ProphetLink, но да славиш Бога верувам дека беше во право, пред да го објави ова…iLove неа премногу…имаше сериозно да постат и се молат да ги раскинат оковите Морав да ја…таа е повреда на мојот брак на почетокот…луди…оган песна на вжештена албум. Господ да продолжи да ја користите и Тој може да ги задржи во близина, така што ќе може да му овозможи да работат преку вас. Господ Бог да благослојт вашата послушност.

 3. Kayla МонроОдговори

  Ќе биде одлично ако сте ја добиле на Tumblr почесто да продолжи да ги споделат gopel и тоа ќе биде одлично ако може да обезбеди објаснување за оваа песна премногу, но знам вашиот зафатен. Бог да те благослови.

 4. ТембаОдговори

  Пат човек јас навистина сакам да кажам Бог ви со користење на голема време братче!!! и за песната јас се прашувам што патувањето е тој зборува за “јас сакам” на првата линија “името на мојата девојка почнува со I” но сега разбирам iPhone. Бог да те благослови човекот. Темба од Јужна Африка.

  • TIAWANAMCSHANОдговори

   АМИН да тој е патување е неверојатно рапер Имате добар живот книга, ако не тогаш треба да ја добијам BEACUSE НАВИСТИНА ја отвори очи и да се промени мојот живот на подобро, а тоа ви покаже што е и колку е добар ИТ чувствуваат премногу ИМААТ ДОБАР ЖИВОТ ВО ИСУС ХРИСТОС

 5. TIAWANAMCSHANОдговори

  HI ПАТУВАЊЕ LEE ,

  ВИКАМ TIAWANA MCSHAN од Хјустон TX И ВАШИОТ IM #1 FAN сакам добар живот КНИГА толку многу и сакам сите ВАШИОТ песната IM 29 Години и сум бил на огнот за Господа од времето кога бев 12 ГОДИНИ СТАР ………..??? ПАТУВАЊЕ LEE од кога ќе бил млад СТЕ сите начини добил неверојатна ПОДАРОК …………. Сакам да се најде вистинската љубов еден ден, но понекогаш се чувствувам како да одат за тоа WORGN НА ПАТ BEECAUSE понекогаш ми се чини премногу треба да бидат сакани јас имаат премногу покажам мојата телото премногу мажи низ фотографии Но, откако јас се чувствувам толку лошо …. Морав овој човек Јас разговарав јас се сретне со него преку еден пријател, но ние никогаш не се сретнат лице в лице и тој ме праша за слики од моите телото, па јас ги испрати премногу него и веднаш после јас се чувствував лошо затоа што знам кој сум јас во Бога И знам дека тоа не е вид на жена ИАКО мајка ми и јас исто така се …….. Тогаш тој ПОКАЖИ МИ НЕКОИ ДРУГИ ЖЕНИ слики премногу и премногу се направи да се чувствувам ниска Овој човек не е мојот сопруг и тоа е зошто јас се чувствувам толку лошо Понекогаш посакувам да можев да се сетам пред да го направите работа е …………. ПАТУВАЊЕ го прашувам што ќе се моли за мене … ПРЕМНОГУ ГО преку и дека светиот дух ќе излезе на мене во POWER ……… Господ Исус IM толку ми е жал прости…. ПАТУВАЊЕ LEE IM ВАШИОТ # FAN НАД ЦЕЛАТА …. И Ми недостасуваш силување, но знам дека Бог има други работи, ВО ПРИКАЗНА ЗА ВАС ….. Кога ќе погледнам во Вашиот живот и јас ја читам Библијата и вашата книга, јас се каже сакам добар живот ……. ПА im ќе го следат Бог и да чекаат на него исто така да ми испрати ДОБРА CHRISTAN човек кој ќе ме сака мене и не ме сакаш за моето Тело Но, за мое срце и човек кој може да ме направи е добра работа………. И кога ќе го добиеме MARRIDE добра работа ќе биде моја песна на мојата свадба ден !!!! љубовник ВАШИОТ # 1 FAN TIAWANA