Tani duke lexuar: Paturp Australia Radhitje

Po ngarkohet
svg
Hapur

Paturp Australia Radhitje

tetor 12, 20114 min lexim

Nja dy javë më parë u ngritën nga LAX dhe u drejtuan për në anën tjetër të globit me disa nga njerëzit e mi të preferuar. Tedashii, pro, KB, Thi'sl, DJ PDogg, menaxher turne jonë Steadman, dhe unë u drejtuan për në Australi për të shërbyer Jezusit.

Ajo që ne e bëmë

Kaluam dy javë poshtë nën udhëtuar nëpër Brisbane, melbourne, Perth, dhe Sydney. Në secilën prej qyteteve që ishin pjesë e koncerteve të mëdha duke filluar nga 5,000-10,000 njerez te rinj. Para koncerteve, shkuam në disa shkolla dhe i ftoi ata për të tregon. Ajo që ne u lejuan të thonë se në shumë prej shkollave ishte i kufizuar (sepse ata ishin jo të krishterë shkollat ​​shtetërore), por ne bëmë më të mirën për të inkurajuar nxënësit dhe pika e tyre për Krishtin.

Në koncertet, të gjitha pesë prej nesh e goditi në skenë si një poterexhi, crew paturp. Ne tronditi këto faza për të mirë e aftësisë sonë, ndërsa duke u përpjekur të jetë sa më i qartë të jetë e mundur në lidhje me Ungjillin që na shtyn të bëjmë atë që ne bëjmë. Më shumë se çdo gjë që ne të kërkuar folks të dini Jezusin! Ne gjithmonë përpiqemi për të siguruar që folks të lënë përshtypje, jo nga aftësitë tona, por për zotin tonë.

Çfarë kemi përjetuar

Ne morëm të kalojnë kohë me besimtarët nga një vend tjetër, me një kulturë të ndryshme, nga prejardhje të ndryshme që e duan atë Jezus që bëjmë. Një nga gëzimet e të shkojnë në vende të ndryshme është duke u kujtoi të planit të Perëndisë për të “shpërblim për vete një popull nga të gjitha kombet.” Perëndia është në punë, jo vetëm këtu, por në të gjithë botën, kursyer folks dhe përdorimin e tyre për lavdinë e tij.

Ne gjithashtu mësuam se Aussies flasin çuditshëm. Ata e quajnë speca “pjepër” dhe ata e quajnë napkins “peshqir.” Çfarë!? Ata mendojnë se ne flasim edhe pse… Të gjitha dudes janë figurë xhinse të ngushta dhe ata të përzënë një shumë të makinave miniaturë. Disa nga studentët mendonin Thi'sl ishte Biggie (ata nuk e dinin se ai ishte i vdekur!) dhe ata mendonin se unë isha Bow Wow (Nuk momenti im proudest). Për të bërë për se disa nga ushtritë tona hoqi dorë disa shijshme BBQ Aussie, me mish qengji, pulë, dhe madje disa parregullt. Ajo ishte e bukur!


This'l hahet disa BBQ Kangaroo

Pse I Loved It

Një nga pikat kryesore të kohës time në Australi ishte marrë me shkelm atë me vëllezërit e mi. Miqësia ishte i pasur, Marrëdhëniet u thelluar, dhe unë u lartësohen nga bisedat perëndishëm. Unë mund të kujtohet biseda të mira në lidhje me martesën, ministri, atësi, muzikë, etj. Perëndia përdor bisedat si ato për të nxitur më për në vepra të mira dhe të bëjë më shumë si Ai. Unë jam mirënjohës për të bashkë-punëtor me Rappers, DJ, dhe menaxherët e udhëtimit të cilët me të vërtetë duan Jezusin.

Thank You është

Unë dua të them ju falënderoj për ministritë që ndihmuan bërë atë të ndodhë, pret që treguan mikpritjen e shkëlqyer, dhe përkrahësit që iu koncertet. Deri herën tjetër, ne dashuri ju Aussie!

Si votoni?

0 Njerëzit votuan këtë artikull. 0 Votat pro - 0 Votat kundër.
Etiketuar në:#116, #HipHop, #turne,
svg

cfare mendoni ju?

Shfaq komentet / Lini një koment

Lini një përgjigje

Ju mund të pëlqeni
Po ngarkohet
svg