prit, Trip - A nuk ju tërhiqet?

Një çift muaj më parë I befasoi të gjithë duke njoftuar një album krejt të re, “ngrihem.” Ju nuk e kuptoni se sa e vështirë ishte për të mbajtur të qetë në lidhje me atë para etiketë tim dhe unë shkova publik. Albumi ka qenë në proces për mbi një vit, dhe unë nuk mund të presim për të treguar të gjithë - sidomos ata që e mbajti duke i kërkuar, kur unë isha në rënie diçka të re.

Përgjigja deri më tani ka qenë shumë inkurajuese. Unë jam i habitur se njerëzit kanë vazhduar të mbështesin mua, edhe pse unë kam qenë mjaft i qetë për dy vitet e fundit. Dashuria jote dhe eksitim është rritur vetëm e imja.

Daljes në pension në fillim

Një nga përgjigjet nuk u papritur nga ishte kjo: "Prisni, Mendova se në pension?"Kjo është pyetja që më ndjek nga mbrapa si hije. Unë e kam drejtuar atë në intervista, tweets, dhe blog posts, por unë e di se është ende e paqartë për disa. Më lejoni të vazhdojnë të përpiqen për të vendosur rekord të drejtë: Unë kurrë në pension.

Në 2012, I bëri të ditur se unë do të jetë "shkelën larg nga muzika." Po, Unë e di që tingëllon pensionimit-ish, por unë qëllimisht nuk e përdorin atë fjalë. I mbajtur atë qëllimisht të paqarta, sepse unë nuk ishte 100% i sigurt se çfarë ajo do të duket si.

E dija se ishte e mundur që "Jeta e mirë" ishte albumi im i fundit, por unë nuk ishte i sigurt. Këtu është ajo që unë e di: nuk do të jetë një ndryshim prioritet të madh që do të ndryshojë në mënyrë drastike si kam lidhur me muzikën. Unë nuk do të jetë jashtë në rrugë me Emcees e mi sa më shumë. Unë nuk do të jetë në gjendje të fiksime nga një bandë e muzikës së re. Unë nuk do të ishte një rapper kohë të plotë. Unë e dinte kam kërkuar për të ndihmuar kishën Pastor Perëndisë.

Që nga ajo kohë, Unë kam qenë duke shërbyer në kishën time në Washington D.C. në role të ndryshme baritore. Unë e kam bërë një punë admin, Predikimi dhe mësimi, Ministria rinjtë, këshillim martesor, etj. Shkova muaj pa bërë ndonjë shfaqje apo shkruar një bar të vetme të një kënge për shkak të përgjegjësive të kishës. Unë edhe u ul jashtë 2013 paturp Tour. Dhe pse unë humbura duke krijuar muzikë të re, Unë dua atë që unë kam qenë duke bërë. Çështjet e shëndetit kanë bërë të vështirë në kohë, por kjo është një sezon të dobishme për familjen time dhe mua.

Album i ri

Pas këtij viti të parë të me kohë të plotë baritor, I vendosur për të filluar ngadalë të punuar në një rekord të ri. lëngjet e mia krijuese ishin në shishe deri, dhe unë kam qenë gati për të shkuar. Por në vend të një hov pesë ose gjashtë muaj e shkrimit non-stop dhe regjistrimi, ky album ishte i ngadalshëm dhe i qëndrueshëm që muzika nuk ishte puna ime me kohë të plotë. Kjo ka punuar jashtë të mëdha, sepse unë mund të ngadalë të Artizanatit çdo këngë, dhe për të marrë atë si të afërta me përsosmëri të jetë e mundur.

I vendosur për të punuar me një producent këtë kohë, në vend të pranuar aplikimet e pista nga një bandë e guys të ndryshme. Kur i solli idenë për Gawvi ai e donte atë, dhe ne shtyrë njëri-tjetrin për të bërë diçka të pabesueshme. Çdo udhëtim i bërë në Atlanta ishte e rëndësishme, sepse ajo ishte aq e vështirë për të marrë larg nga detyrimet e familjes dhe të kishës. Por këtu ne jemi më shumë se një vit më vonë, dhe kjo është pothuajse jashtë!

Unë e di disa njerëz janë të hutuar ende se çfarë të presin nga unë në të ardhmen. Ka shumë të panjohura për mua, por unë do t'ju them atë që unë e di:

– Unë ende dua të jetë një pastor.
– Unë ende dua të bëj muzikë.
– Unë ende dua të udhëtojë për në rap dhe flasin.
– Unë ende dua të shkruaj libra.

Dhe unë jam duke u përpjekur për të gjetur se si ose në qoftë se unë mund të bëj të gjitha këto gjëra në një mënyrë që nderon Perëndinë, ndërsa ende duke qenë besnik ndaj familjes sime dhe kishën e Perëndisë.

do të “ngrihem” të jetë albumi im i fundit? Mund te jete, por unë nuk shpresoj. Për tani, Unë dua për të shijuar këtë moment dhe të ndajnë me ju të gjithë atë që unë mendoj se është puna ime më e mirë akoma. Një shumë ka ndryshuar që nga 2012, por një gjë mbetet e njëjtë: Jezusi është Zot, dhe unë dua për të nderuar atë me muzikën time.

AKSIONET

38 comments

 1. Michaelpërgjigje

  Unë jam kaq i lumtur për të dëgjuar muzikë të re Trip Lee-së. nuk mund të presin për albumin e ri. Me të vërtetë një djalë i talentuar

 2. Tonypërgjigje

  Dita e mirë, vëllai im i mirë? Saj një gjë e tmerrshëm se pasioni dhe dëshira juaj për muzikën është ende rrjedh nëpër venat tuaja, si dhe dëshirën tuaj për të përhapur fjalën e Perëndisë me anë të predikimeve. Unë mund ta imagjinoj se sa konsumon kohë gjërat janë me familjen, muzikë, detyrat ministrore etj. Lindur nga D.C dhe rritur në Ft. vlerë, një gjë e saj të madhe për të parë një vëlla nga qafën time të pyjeve duke bërë punën e Perëndisë në çdo fushë.

  Faleminderit për vëllain e muzikës.

  me respekt,
  Tony

 3. MrAveryBrownpërgjigje

  Udhëtimi ka qenë gjithmonë qëllimisht konsistente në qasjen e tij në mësimdhënie, predikim, dhe muzikë, e cila ka inkurajuar mua dhe vazhdon të inkurajojë më, i përditshëm. Kur njoftimi fillestar është bërë në 2012, E dija se nuk ishte një zyrtar “daljes në pension”, vetëm një ndryshim strategjik të përqëndrohet në gjëra të tjera. Edhe tani, ai është delicately balancuar predikimin, mësim, muzikë, dhe familja në një mënyrë të tmerrshme. Kjo është arsyeja pse unë do të vazhdojë të mbështesë atë në përpjekjet e tij, dhe si ai u përmend “Jezusi është Zot, dhe unë dua të nderoj Atë…” unë them, mbajtur Trip shkuar, jeta juaj, muzikë dhe ministria flet vëllime, përtej një fazë, një të vogël, ose një pickim të shëndoshë, jetën tuaj dhe mënyra që ju qëllimisht të kryer veten, flet vëllime.

 4. DavidQuinonespërgjigje

  Trip Lee…jetën tuaj dhe pasion për Jezusin amazes mua!! Ju me të vërtetë bekoj zemrën time. Unë jam dikush që i do njerëzit autentike dhe pse unë nuk kanë një marrëdhënie të ngushtë për ju, që autenticiteti vjen nëpërmjet muzikën tuaj dhe mesazhet tuaja. Unë ju takuan në Filadelfia në Universitetin Carin dy vjet më parë dhe kjo ishte një eksperiencë e jetës në ndryshim… Ëndrra ime është që një ditë punë me ju në ministri dhe në muzikë…. mbajtur besimin miku im!!!

 5. Kevin Halloranpërgjigje

  Great për të dëgjuar, udhëtim! Mbani duke predikuar dhe seancë Fjalën. Ngazëllyer për të parë atë që Zoti ka në dyqan.

 6. MattShaferpërgjigje

  Unë jam i kënaqur që ju jeni mbrapa duke bërë muzikë, por, më shumë se aq, Unë jam i kënaqur që ju jeni duke ndjekur rrugën që Zoti dëshiron që ju të shkoni. muzikë tuaj, libra, dhe mesazhet kanë qenë një ekzaltim i madh për mua gjatë dy viteve të fundit. Thank you so much për ata. Ju jeni në lutjet e mia.

 7. Michael Jimenezpërgjigje

  Trip ju jeni një frymëzim për të gjithë ne të krishterë Rappers. Ne mbështesim çdo dhe çdo vendim që ju bëni. Mbaje

 8. VICTORKHIZpërgjigje

  PO! Faleminderit për këtë blog post udhëtim! Është inkurajuese të shoh se je ende e hapur për të bërë muzikë, por në kohën e njëjtë janë duke qëndruar besnik ndaj MINISTRISË NË KISHË. Ju jeni një DUDE talentuar. Unë pres që të dëgjuar jetoni EDHE NJË HERË. LUTET PER JU.

 9. dopërgjigje

  udhëtim, Unë jam e kënaqur që ju vendosi të lejojë Perëndia për të përdorur ju në muzikë edhe një herë. Unë e dua punën e tij, dhe unë jam i lumtur që së shpejti do të kem meloditë më të rëndësishme për të lëvduar Perëndinë për. udhëtim, ju keni qenë një inkurajim i tillë, jo vetëm për të rinjtë, por për të rinj në zemër, dhe ata të gjithë botën. Unë shpresoj se djali im rezulton të jetë një njeri sipas zemrës së Perëndisë, të tilla si veten, dhe se ai do të lejojë Perëndia për të përdorur atë në everyway mundshme. Është e rëndësishme që të rinjtë tanë të kenë një shembull hyjnor para tyre. Të vazhdojmë të bëjmë vullnetin e Perëndisë. Unë besoj se duke qëndruar i bindur, Perëndia do të tregojë veten e tij dhe për të sjellë shërim për ty. të jenë të bekuara!
  T. Holmes

 10. Andrewpërgjigje

  I love se si Trip Lee është duke bërë atë që Zoti e ka quajtur atë të bëjë. Ai është duke ndjekur Zotin dhe nderuar atë me muzikën e tij. Të vazhdojmë të bëjmë atë që Zoti i ka thirrur për të bërë.

 11. Robert Maypërgjigje

  Unë jam shumë e ngazëllyer për të parë se ju jeni të disiplinuar të mjaftueshme për të ngadalë të bërë muzikë dhe të jetë plotësisht e angazhuar për familjen tuaj dhe Kisha e Perëndisë. nuk mund të presim që të dëgjojmë albumin tuaj edhe pse.

 12. respektpërgjigje

  Woow kjo është awesome Trip.I nuk mund të presim për të rritet në të dalë soon.I patjetër mendoj se ky album do të prekë një shumë të muzikës people.Your frymëzon me.Continue për të nderuar Zotin si ju bëni.
  Bekime të gjithë rrugën nga Zelanda e Re!

 13. Rommel Alonzopërgjigje

  hey Trip,

  Unë me të vërtetë shohim deri në ju bro! Si dikush që është një student PhD në inxhinieri, një pastor të rinjve dhe një udhëheqës adhurimi ndër të tjera, ju jeni të vështirë të gjejnë një mënyrë për të përdorur talentet që Perëndia i ka dhënë ju ka frymëzuar mua të mos heqin dorë në gjetjen e jetë të mirë. Sapo dëgjova titullin e albumit tuaj të re, Unë e dija se kjo ishte mënyra e Perëndisë për të tellin mua është koha për të zgjoheni dhe të mos heqë dorë nga gjetja e jetë të mirë në të. Edhe në qoftë se unë të dështojnë, Muzikë juaj më kujton se ai nuk do të. Faleminderit për muzikën tuaj dhe për luftën që ju vënë veten përmes të thjesht të marrë mesazhin nga.

  Shume dashuri

 14. Sarahpërgjigje

  Shumë respekt për ju, Trip Lee. Ju jeni një njeri i Perëndisë. Ju keni qenë gjithmonë një nga Rappers e mia të preferuara dhe unë nuk mund të lumtur që ju jeni liruar muzikë të re, ndërsa përmbushjen e detyrave tuaja me familjen tuaj dhe kishës.

  Unë kam aq shumë mirënjohje ndaj Perëndisë për atë faktit se artistët si ti ekziston. ju, në Perëndinë, kanë dhënë mua aq shumë frymëzim në mes të dy betejave të mia dhe triumfet, dhe për këtë unë do të doja për të treguar vlerësimin tim të sinqertë. Kjo është një nga ëndrrat e mia për të parë ju në koncert, ose duke ju vizituar Zelanda e Re ose me mua udhëtuar në SHBA për një nga tregon tuaj! Zoti e bekoftë dhe shumë dashuri për ju dhe familjen tuaj të bukur.

 15. Ashleypërgjigje

  Trip tmerrshëm! Do të mbajë kur Ai ju drejton…dhe ju lutem të ndarë të gjitha përvojat tuaja të mahnitshme me ne si ju shkoni!

 16. Brandonpërgjigje

  Unë jam gjithmonë i nxitën dhe i inkurajuar nga artistike udhëtimit s. I lavdërojmë Perëndinë për atë vëlla. Unë shpresoj se ai lëviz në Atlanta kështu që ne mund të ndërtojmë.

 17. ErickCorralpërgjigje

  Unë nuk mund të presim për këtë album të ri. I Started dëgjuar hip hop krishterë në 2013. artisti i parë që dëgjova ishte Lecrae. Unë kam qenë i tëri që kam parë e dëgjuar Rrobat e Kishës. Koha kalonte dhe unë fillova për të mësuar rreth Andy Mineo, KB, Trip Lee, Tedashii dhe kështu me radhë. Të gjithë këta njerëz’ muzikë ka ndryshuar jetën time. Totally ndryshuar shijen time në muzikë dhe gjithashtu inkurajoi mua për të marrë më shumë të përfshira me besimin tim. Faleminderit Trip dhe pjesa tjetër e 116. Unë shpresoj të shkoj të shoh se jeni në koncert shpejt. Zoti bekofte.

 18. CBpërgjigje

  udhëtim, si ju ishin jashtë muzikës, Kam vënë re një ndryshim ekstrem në qasjen tuaj për besimin tuaj & Karriera e nga tjetri 116 artistët. Unë kam qenë në gjendje për të parë & të ndjehen me udhëtimin tuaj se të jesh i përpunueshëm në duart e Atit ka qenë numri juaj një prioritet (jo duke thënë se nuk është e vërtetë për artistë të tjerë). Unë ju admiroj për mënyrën se si ju keni shkuar për ndjekje tuaj të qëllimeve tuaja. Unë jam krenar të jetë një tifoz i juaji & Ngacmuar në mënyrë që nuk ka muzikë të re nga ju. Unë jam duke u lutur Isaia 60:1-2 mbi ju & familja jote, si unë mendojnë se RISING për lavdinë e Perëndisë, që është i ndritshëm në jetën tuaj, është ajo që ju keni qenë duke bërë gjatë viteve të fundit. përshëndetje!
  #i paturp

 19. JoshuaDenimpërgjigje

  Unë jam i lumtur për ju bro. Unë e di që ju do të bëni çdo gjë që Perëndia kërkon prej jush. Por për ju që të thonë se kjo është puna juaj yet..I'm mirë ngacmuar me të vërtetë për të dëgjuar atë që Perëndia ka qenë hedhjen në zemrën tuaj nëpërmjet muzikës. Perëndia ju bekoftë njeriun dhe faleminderit për mësimin më të gjitha gjërat që ju duhet nëpërmjet jush muzikës.

  PS – 20/20 ishte BOSS!! lol

  -JoshuaDenim

 20. AustinRobertspërgjigje

  udhëtim, Unë jam i lumtur të di ju kanë krijuar një album të ri. Unë jam shumë i lumtur si të faktit ju dha krah nga muzika për një kohë të përqëndrohet në gjëra në jetën tuaj personale, se jeni ndjerë ishin shumë më të rëndësishme, në të cilën ishin. Për vite të tëra kam shikuar deri te ju, si dhe disa nga Emcees shokët tuaj, sepse në qoftë se unë nuk e kishte filluar duke dëgjuar, ajo që shumica do të thërrasë thjeshtë Lyrics, Unë do të shumë më tepër të thërrasë fjalët tuaja, apo këngë në vend, dëshmitë lirike dhe predikimet. Para dëgjimit muzikë tuaj, Unë isha në një vend të errët. I kishte rënë larg nga duart e Perëndisë. muzikë tuaj, si dhe artistë të tjerë, solli më afër Zotit dhe të motivuar mua për të më mirë veten. Unë ju si Emcees tjera falënderoj në kategorinë tuaj për të frymëzuar mua dhe motivimin më për të ardhur më afër Zotit. Unë ju dhe çfarë ju bëni, sepse ju nuk e bëni atë që ju punoni për veten mbështetur. jo. Ju bëni në emër të Zotit dhe unë i respektoj se aq shumë. Të mbajtur në duke bërë gjërat që ju bëni. Perëndia nuk është bërë duke punuar me ju ende. Zoti bekofte.

 21. Lillianpërgjigje

  Mori fjalët e drejta nga goja ime. Jam krenar per ty, udhëtim, dhe të ngazëllyer për çdo gjë që ju jeni doin. :) Vazhdo kështu!

 22. GabeTavianopërgjigje

  Disa thjesht nuk ka kapur fjalët e tua e profecisë, se ju nuk ishin vetëm duke iu referuar Perëndisë qenë në Brett Favre e tij.

 23. DrowningInGracepërgjigje

  I lavdërojmë Perëndinë për zellin tuaj dhe përkushtimin ndaj fjalës së Tij. Koha e kaluar në albumin tuaj është e dukshme në gjurmët që janë lëshuar deri më tani. Unë e dua punën tuaj dhe shërbesën dhe të shohim përpara për atë që Perëndia ka në dyqan për Trupin e Krishtit nëpërmjet jush.
  Grace dhe Paqe.

 24. julia rubbedpërgjigje

  udhëtim–

  Kohët e fundit kam (4 ditë më parë) vetëm ju pashë në koncert në Salt Lake City, OUT. Unë absolutisht dashur mënyrë ju ishin aq transparente në këngët tuaja. Ju predikoi ungjillin në mënyrë të qartë, faleminderit. Thanks so much për të sjellë shpresë për botën në emër të Jezusit. Të dua!

  –julia

 25. tamsynpërgjigje

  Hi Trip Lee. I love song fitoren tuaj ëmbël. I love vërtetësinë e Lyrics tuaja. E saj të vërtetë më ndihmoi të ndjehen si ka njerëz që sinqerisht mund të lidhen me betejat e mia si i krishterë. Shkaku i saj nuk është e lehtë. Dëshmitarë se si Gods të përdoret për shkak të bindjes, dmth mbetur besnik pavarësisht dhimbjes- dy inkurajon dhe jo sfidat më të caktojë jashtë, por për të mbajtur shtypur on.Christ është soo krenar U. Zoti bekofte! Tamsyn, Afrika e Jugut

 26. JesiliaLeaupepepërgjigje

  Burri im dhe unë jemi të ngazëllyer për këtë album të ri dhe kam dëgjuar çdo këngë që është lëshuar deri më tani nga Rise. Ju mori gjëra të mëdha në të bro. Ne jemi të gatshëm për të mbështetur ju duke blerë albumin tuaj të re. (Meqe ra fjala, ju jeni një frymëzim të madh për burrin tim. Ai është një tifoz i madh i juaji-nga seancë, për të blerë librin tuaj, dhe për të admiruar dashurinë tuaj për gruan tuaj dhe fëmijët dhe se si ju shfaq atë gjatë gjithë kohës në intervistat).

  Zoti e bekoftë ju bro. Perëndia të vazhdojë të ju japë forcën që ju duhet të merren me të gjitha përgjegjësitë tuaja. Mbështetja ju të gjithë rrugën nga Bay në Kaliforni.

  -Leaupepe-së.

 27. Lizpërgjigje

  Ju keni qenë një bekim të tillë për mua dhe shumë të tjerë. Perëndia ka treguar në mënyrë të qartë edhe në dobësinë tuaj.

 28. Përmendja: Jezu Krishti Empire | Christian Rapper Trip Lee Tregon Tifozët 'I Never pension’ Nga Hip Hop Lojë

 29. Përmendja: Trip Lee thotë se ai kurrë pension nga Muzikë | BCNN1 WP

 30. shkoppërgjigje

  Bro Unë vetëm shkarkuar albumin tuaj dhe maaaannnn disa këngë pothuajse solli lotët në sytë e mi. Ju faleminderit për Reppin Zoti njeriun që të gjithë kanë qenë një bekim i madh në jetën time dhe të më sjellë më afër Jezusit me muzikën tuaj. #116