Подемот Endorsements

"Пат е напишано една книга што мислам дека секој млад човек треба да го прочитате. Неговата страст за Исус и оваа генерација доаѓа преку јасно и гласно на секоја страница. Не можам да дочекам да се види влијанието оваа порака на една генерација која е гладна за цел ".

- Lecrae, доделувањето на Греми- победа уметник @lecrae

"Подемот е феноменален книга што ја доловува суштината на нашата култура. Веднаш штом јас го зедов не можев да го спушти. Пат предизвици да се биде вистински, и ви покажува како да го живеат твојот живот, како млад човек во светот денес. Голема читање. "

- Сем јас, мак linebacker, хуманитарна @thesamacho

"Пат има напишано книга посакувам да можев да ги прочитате кога бев помлад. неговата страст, мудроста, и желба да се спротивстават на помладата генерација е сведоштво за работата Божјата прават преку патување и работата што може да се направи преку сите нас ".

- Кирк Франклин, Греми награда- победа и мулти-платинест снимање уметник @kirkfranklin

"Сакав читање Подемот. Многу пати во оваа книга се најдов себеси Меди- tating повеќе страници откако ќе ги прочитате. Бев охрабрен, инспирирани, и предизвикот на целиот пат низ. Културата очекува од нас да губите време, но Бог сака да се користи нашето време за влијание, без разлика на наша возраст. Ова е неверојатно да се прочита за оние кои сакаат да го искористат своето време мудро и да се направи разлика за Царството ".

- Резолуции Џастин, NFL трчање назад @JForsett

"Толку често зборуваме за кои сакаат да се направи разлика, но ние всушност не станам и да направи нешто. моите пријатели, Пат Ли, има напишано книга во која ќе се запали оган под генерација која се научи да се лесен начин за излез. Тој ни соочат со предизвикот да се "пораст" и живеат во приказната дека Бог е создаден за нас. Знам дека ќе се препорача оваа книга за сите што ги познавам ".

- Стивен Кари, НБА играч @ stephencurry30

Може да се купи нова книга ТРИП, Пораст, каде и книги се продадени. Дознајте повеќе во Risebook.tv

АКЦИИ

6 коментари

 1. Kemi iDREAMОдговори

  Hello Hearts,
  I felt impelled to purchase, Rise in order to support a fellow young person spread the zeal of God. After putting it off, I yet again felt the tug to purchase the book. This morning after the purchase, I was able to read the FORWARD and was very much convicted! I am so very excited to read the text and grateful to have listened to the Lord tugging me to support the cause.

  I was nervous that the book was geared toward a younger person but I believe that anyone can get something out of this book. I was moved from simply reading the first few pages.

  Thanks Trip for who you are and what you are doing for the Kingdom!

  #Salute