Се вчитува
svg
Отвори

блог

 • јануари 26, 2015Од страна на Пат Ли

  "Пат е напишано една книга што мислам дека секој млад човек треба да го прочитате. Неговата страст за Исус и оваа генерација доаѓа преку јасно и гласно на секоја страница. Не можам да дочекам да се види влијанието оваа порака на една генерација која е гладна за цел "-. Lecrae, доделувањето на Греми- победа уметник @lecrae "Подемот е

 • јануари 26, 2015Од страна на Пат Ли

  нова книга ТРИП, Пораст, е надвор сега! Прочитај предговорот Џон Пајпер на подолу книга. Можете да се пред-цел на книгата и да дознаете повеќе во Risebook.tv Една од главните работи кои ми се допаѓа за патување Ли и неговата книга, Пораст, е игра на почит и релевантноста. Целта на важност во американската култура е заеднички.

 • јануари 22, 2015Од страна на Пат Ли

  Лица побараа патување што неговата нова книга е за. Тука тој зборува за тоа на кратко. Можете да дознаете повеќе за книгата на Risebook.tv

 • јануари 20, 2015Од страна на Пат Ли

  Здраво момци! Мојата книга Подемот е ослободување на јануари 27 (следната недела!) и ми треба вашата помош. Ние сме во потрага за луѓе кои може да ви помогне да биде дел од тимот на улица и да ни помогне да се рашири зборот за книгата на интернет и на нивните социјални медиуми. Можете да проверите повеќе за книгата на

 • јануари 15, 2015Од страна на Пат Ли

  Играв Varsity кошарка во средно училиште. Тоа е сосема точно изјава (освен ако не ме принуди да се дефинираат зборот игра). Јас присуствуваше на мало приватно училиште, а ако сте биле на високи ли место во тимот на универзитетски. Јас многу го сакам играта на кошарката, but I’m a lot better at watching it

 • јануари 8, 2015Од страна на Пат Ли

  Бев петнаесет години и мојот живот се претвори внатре кон надвор. Моето име и изглед не се променила, но се друго во врска со мене, имаше. Бев сосема поинаква личност отколку што беше пред една година или две години пред. I don’t mean like when people go to college and re-create themselves with new nicknames

 • декември 18, 2014Од страна на Пат Ли

  Ова е една кратка порака од напредување колеџ конференција во Raleigh, Соединетите Американски Држави. Можете да прочитате на ракопис под: Сакам да ви зборувам многу кратко за користење на нашите дарови за слава на Исус. Дали некогаш сте слушнале деца поставуваат прашања? Тие имаат неверојатна љубопитност што се чини дека нема крај. Тој магичен збор

 • декември 8, 2014Од страна на Пат Ли

  Еве ги сите стихови за петтиот студиски албум на Трип Rise. Кликнете на насловот на песната за да ја видите текстови за секоја песна. Уживајте и Сподели со пријател! 1. Пораст 2. светла 3. Shweet 4. Маноло ft. Lecrae 5. Не сте знаеле 6. Сите се крене (интервал) 7. Сите се крене 8. убава

 • декември 8, 2014Од страна на Пат Ли

  кука: (Дмитриј) Се чувствувам трње, каде што мојата круна е дека ќе биде слаб, но јас сум жив Од прашина до зори Да јас ќе преживее причина добив Слатка победа Никој не може да го земе од мене Слатка победа Причина Добив, слатка победа је Стих 1: Гледаш ме театрално , Знам дека ме види театрално

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  стих 1: Тоа е нешто на мојот ум Дали ќе морате еден момент? импровизирана трибуна рушвет, Јас само што влегов на него сум бил во овие синџири и јас сум уморен од тоа (бучава автомобил) Знам дека ќе го слушнете овие гуми триење чкрипи по патот, Мора да се извлечеш јас заговор моето бегство, Мислам дека ова е денот „Причина

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Вовед: (Натали) Гледам ви се гледаат Дали ви се допаѓа она што го гледате? Дали сум издвојат? Па, kinda sorta Можеби она што го имате во предвид? Твоето лице изгледа познато, те гледам цело време и можам да ти правам друштво вечерва, не мора да кажеш никому Не е никој друг околу гледање Да, само кажи

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  стих 1: Момче излегов од гробот добро утро спијам предолго се проѕевам Сите зборуваат обидувајќи се да ме видат, Како и неверување како тој дише? Тој беше шест нозе длабоко момче она што сакаш да кажеш? Задржи затвори ја устата, она што го зборува рунда? Затоа што еднаш преку тоа

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Intro / примерок: Почекај, да се одржи до Дозволете ми да добие уште еден (Повторете 4X) стих: Момче ти знаеш дека јас ги добив на J, ги карпа на моите нозе Заплеткани во лудост, мојот плакар не е комплетен Знаеш дека ги добив 5-ките и само што ги добив 12-ките, но ти ги знаеш 1-ите што навистина ги сакав е

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  стих 1: Влегувам денес Ова е мојот единствен истрел Мојот живот може да заврши денес Да, срцето ми застане Ако излезам вечерва излегувам на врвот, го давам целиот овој живот не е сè што добив Јесер сега почекај малку брух јас види се лулаш со кренати раце Чекајќи

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Вовед: О, Те сакам, је Како ниедна друга, Да Кога ќе видам насмевка ќе блесне исто како и текот на летото, Да стих 1: Го знаете тоа чувство кога зборовите не успеваат, Тешко е да се вербализира она што сакам да му го кажам на мојот мини мене, моето мало човек се зборува бебе разговор, не знам што

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Пример: Ако сите ние се крене, Oh yeah Oh yeah (повторување) стих 1: Знам дека не заслужуваат да допрете микрофон братче Но, овој занает е нешто што јас ќе се борат за Јас сум во лабораторија со ова пенкало и рампа Знаејќи би можел да заврши минатата, тоа навистина не е причината зошто пишувам иако Ајде

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Intro / примерок: Некои денови се чувствувам толку блиску а некои денови се чини дека досега Навистина добрина и милост секогаш ќе го следат и никогаш не се врати неважечки, О Алелуја е највисок пофалби јас ќе го даде за вас со задоволство сите мои денови Јас само се надевам дека целиот мој живот го пренесува тоа мислам на секој збор, ох Дури

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  кука: Јас го правам тоа за да се нагоре., Јас ќе експлодираат Доби кабина во Маноло (nolo) Маноло (nolo) Маноло (nolo) Маноло (Повторете 2X) стих 1 (патување): Обидувајќи се да им кажам на момчињата дека никогаш не го оставам креветчето сам

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  кука: Земете ги рацете во воздухот се направи малку шум на трибините ако таму се фалиме на Богочовекот ако се осмелуваат, само ако се осмелуваат Тоа би било shweet Што ако кога ќе се фали, тоа не беше "напад на облека со тагови? Тоа би било убаво Што ако кога се фалиш дека е напад

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  Intro / примерок Ох ох, светлината Ние не знаеме каде оди (повторување) стих 1: Погледнете наоколу е темно, сите црни сè како милион човек марш, Но, јас зборувам рунда што е Темно срце, темно душите Темно умови пишување темно текови Може ли да добијам малку светлина иако? Дали е тоа нешто што може да се бори за?

 • декември 4, 2014Од страна на Пат Ли

  кука: Денес е денот кога сите се креваме Моето сидро го нема, затоа гледај ме да оживеам Заедно стоиме против горливите лаги И сега кога ги најдов моите крилја, подготвен сум да одам Стани, сите се креваме О, ох, сите се креваме О, ох, Денес е стихот за издигнување на денот 1: Почекај

 • декември 3, 2014Од страна на Пат Ли

  произведени од страна на: Gawvi Дополнителни вокали: J. Уметнички дела од Павле: Алекс Медина лед и владее со: Јаков “биз” Морис стих 1: Не никој не сакам да се слушне нашата болка Тоа е како јас се чувствувам кога сум ги нервира преку Твитер коментари, all I feel is rain They telling me get over it’s old That stuff don’t exist no

 • декември 3, 2014Од страна на Пат Ли

  Моето срце е тешка. Знам дека Бог е добар, и дека Тој е во контрола, но моето срце е тешка. Минатата недела по настаните во Фергусон (и одговори на тоа на социјалните медиуми), Се чувствував оптоварени да напише песна. Мојата цел беше да не се направи било која Голема изјави или објавување, but to express the

 • декември 3, 2014Од страна на Пат Ли

  Мојата нова книга, Пораст, излегува 27-ми-ти јануари! Тоа ќе биде достапна секаде каде што се продаваат книги. Можете да се пред-цел сега и да ја посетите веб-сајтот на книга во Risebook.tv. Јас се молам Господ ќе го користат за да се поттикне мојата генерација да станам и да се живее. Види на приколката над и да прочитате краток опис на подолу книга: Society says youth

 • октомври 29, 2014Од страна на роуч

  Уживањето на уметнички дела што сум го видел за најновиот албум ТРИП, Пораст? Тогаш го имате овој shweet позадина за вашиот телефон за да можете да го имаат со вас во секое време. Превземи iPhone Wallpaper

 • октомври 23, 2014Од страна на Пат Ли

  Што победниците да изгледаат како? Дали тие се високи или кратко? Црно или бело? Силен или слаб? Претпоставувам дека тоа зависи од она што ние подразбираме под “победник.” Јас бев вовлечен во приказната за еден победник оваа изминатиот месец како се чита долги, но ангажирање биографија на Мајкл Џордан. The detailed account reminded me why

 • октомври 8, 2014Од страна на Пат Ли

  Пред неколку месеци јас ги изненади сите најавувајќи нов албум, “Се зголеми.” Вие не го разбираат колку е тешко е да молчам за тоа пред етикетата ми и отиде јавноста. Албумот бил во работи за повеќе од една година, and I couldn’t wait to tell everyone — especially those who

 • април 9, 2014Од страна на роуч

  Треба секојдневно потсетување дека сте биле изградени за да се фали? Ние се стави заедно неколку позадини за вашиот телефон, таблета, или десктоп. Постојат три едноставни опции подолу со логото на фалиме. Постојат повеќе да дојде подоцна. Уживајте! Преземете тапет за iPhone • Преземете тапет за iPad • Преземете тапет на работната површина Преземете тапет за iPhone • Преземете

 • март 11, 2014Од страна на Пат Ли

  Во текот на мојот живот, Сум поминала низ сезони кога јас сум бил навистина мотивирани да работат надвор. Кога бев во средно училиште, јас само сакав да биде доволно за да ги импресионираат девојките биволска кожа (не успеав). Во месеците пред мојата свадба што се обидува да работат на мојот меден месец плажа тело. Овие денови, I’m just trying to

 • јануари 29, 2014Од страна на Пат Ли

  Музика е голем дел од мојот живот, па јас сум секогаш размислува за тоа како најдобро да го користите. Тоа е тешко за мене да уживаат во уметноста без анализа, земање белешки, и поставување на прашања. Бијонсе има вниманието на нашата земја во моментов и таа е очигледно еден од нашите најомилените поп-ѕвезди. The first lady even said if

 • ноември 12, 2013Од страна на Пат Ли

  Сакам да разговараат за Божјата волја за нашите животи, дури и кога некој не се согласува со мене во врска со тоа. Разговори може да се добие вистински време вистински брз иако, особено кога зборуваме за контроверзни прашања. Тоа никогаш не е забавно да се каже некој, кој мислите дека тие се во ред. Па јас се обидувам да се биде внимателен со моите зборови, and simply point to what

 • октомври 31, 2013Од страна на Пат Ли

  Секогаш кога ќе ја објавите слики од моето семејство на социјалните медиуми, одговорите се секогаш забавно. Најчести се, "Вашиот син е толку згоден!"Или" Што убава семејство!"Но, една од другите заеднички одговори е, "Дали вашата жена бело?"Луѓето ме прашуваат во емисии понекогаш премногу. Одговорот е да. My wife is

 • септември 24, 2013Од страна на Пат Ли

  Гостин пост од Џесика Barefield Дозволете ми да започнам со давање на одрекување. Оваа статија не е за тоа како зло социјалните медиуми е. Користи во умерени количини, со право на срцето држење на телото, тоа може да биде нешто прекрасно. The point of this article is to point out some ways that social media can be a pitfall for

 • септември 17, 2013Од страна на Пат Ли

  Кога ви се случува низ тежок период, луѓето не секогаш знаат што да кажам. Резултатот е бесмислено клишеа или банална се обидува да ве расположи. Јас отсекогаш сум имал проблем со клише phrases- вид што не значи ништо за лицето кое ги кажува и всушност не им помогнат на лицето да ги слушнеме. Silly things

 • септември 4, 2013Од страна на Пат Ли

  Начинот на кој ние да одговори на пораката зависи од тоа кој е од. Дозволете ми да ви дадам еден пример. Ако некој странец оди до мене на улица и вели:, "Дозволете ми да позајмуваат на копчињата на Вашиот автомобил вистински брз. Сакам да се добијат некои пари од вашиот ракавица кутија,” I would probably look

 • август 27, 2013Од страна на Пат Ли

  Air Jordans се иконите. Јас не носат нив многу растат иако, затоа што моите родители не ми дозволија да се купи смешно скапи чевли. Не ми се допаѓа, но знаев дека никогаш нема да добијам моите раце на еден пар. Па јас бев принуден да се справат - преправајќи се дека не постојат. It was a long couple

 • август 19, 2013Од страна на Пат Ли

  Никој не сака името droppers. Дали знаете кој јас зборувам за. Оние луѓе кои ќе сакаат да знаат дека тие знаат луѓето дека сте веројатно сакате да знаете. Кога мислам "namedropper,"Има еден дечко што веднаш ми доаѓа на ум. Јас сум само се запознал со него неколку пати, но секој пат кога ние разговаравме, половина од нашите

 • јули 16, 2013Од страна на Пат Ли

  Јас сум во чекор со Trayvon Мартин сага од почетокот. Како и многумина од вас го гледав покриеност на вести, читање на статии, и зборуваше за тоа со пријатели. Тоа доминираше јавен разговор и предизвика многу потребни дискусија за трка во Америка. Грдата реалност на расизмот беше одложено пред нашите лица,

 • јуни 17, 2013Од страна на Пат Ли

  Онолку долго колку што можам да се сетам, хип хоп има опсесија со Бог и религијата. Јас не значи да се сугерира дека сите рапери се религиозни приврзаници. Но, неколку рапери - или било артисти за тоа прашање - да се тресат на поривот да се вклучат Бог некаде во нивната уметност. It’s natural and good for

 • април 22, 2013Од страна на Пат Ли

  Претходно оваа година бев на турнеја со мојата нова книга, Добар живот. секоја вечер, Дадов се зборува што се обиде да одговори на прашањето, "Што значи тоа да живеат добар живот?” во Чатануга, TN, снимивме пораката и јас сум испратени над. Во книгата се објавени во октомври 1, 2012 and you can

 • февруари 5, 2013Од страна на Пат Ли

  Повеќето од вас ме знаат како рапер и изведувач, но вистината е, во срцето Јас отсекогаш сум бил проповедник. Онолку долго колку што јас сум бил правење музика, мојата најдлабока желба е на проповед на Евангелието и се изјасни за добрината и слава на Исус Христос. By God’s grace I’ve had the opportunity to

 • јануари 10, 2013Од страна на Пат Ли

  Еве на аудио од неодамнешната проповед го проповедав на Псалм 142. Сите од нас се оди преку тешки времиња, но псалм ни покажува дека дури и во најлош пати може да се најде се што ни е потребно за Бог. Четирите точки се: јас. Бог е наш пријател во неволја II. God is

 • декември 7, 2012Од страна на Пат Ли

  Еве една проповед го проповедав пред неколку месеци на Матеј 12:36. Јас се молам тоа е охрабрување за вас.

 • октомври 1, 2012Од страна на Пат Ли

  Во прославата на ослободување на мојата книга, Добар живот, тука е официјалниот спот за "Една Шеснаесет,” од најновиот албум, исто така, повика на добар живот.

 • септември 28, 2012Од страна на Пат Ли

  Погледнете зад сцената со патување Ли тој дискутира издигнувања и падови во процесот на донесување на неговиот најнов албум “Добар живот.”

 • септември 25, 2012Од страна на Пат Ли

  Еве една неодамнешна проповед го проповедав на Еремија 31:33. Мојата главна поени беа: јас. Бог е кои работат на меѓународно II. Бог работи внатрешно III. Бог е работа интерперсонално IV. Бог е на работа

 • септември 13, 2012Од страна на Пат Ли

  Книгата излегува октомври 1, но може да го симнете поглавје примерок на TheGoodLifeTheBook.com, и може да се пред-цел книгата тука.

 • септември 11, 2012Од страна на Пат Ли

  Гледав повеќето политички конвенции овие последните две недели. На оратор во мене не може да им помогне, но над-анализира пораките и ораторство вештините на кандидатите и нивните поддржувачи. Секој човек на таа фаза се обиде да ги убеди со лични приказни и / или големи ветувања. Јас ќе признаам, некои од нивните желби се благородни, но

 • септември 10, 2012Од страна на Пат Ли

  Еве една проповед го проповедав неодамна на Псалм 95:10-11. мојот 3 поени беа едноставни: јас. Гревот предизвикува Божјиот гнев II. Гревот е Alernate Пат III. Гревот ќе нè штити од Божјата починка молам ова е поттик за вас

 • септември 10, 2012Од страна на Пат Ли

  изданија на книгата во октомври 1, но може да се пред-цел сега тука.

 • септември 10, 2012Од страна на Пат Ли

  Пат Ли на "поубав живот” од желба Бог на Vimeo. Првата песна ја напишав за најновиот албум, “Добар живот” беше една песна наречена "прекрасен живот.” Со желба Бог ме праша за оваа песна и моето срце зад неа. Еве целиот свој блог пост. И тука се стиховите на песната, which

 • август 14, 2012Од страна на Пат Ли

  Човекот кој има Бога за своето богатство има сите работи во Еден. Голем број обични богатства може да го негира, или ако е дозволено да ги имаат, уживањето на нив ќе биде умерен, така што тие никогаш нема да биде потребно да се неговата среќа. Или ако мора да се види нив одат, еден по еден,

 • август 14, 2012Од страна на Пат Ли

  Библиски машкоста и важноста на улогата на модели од желба Бог на Vimeo. Моите пријатели на желба Бог ме праша неколку прашања за пречките за машкоста и како да се реши проблемот. Тука е она што го рече

 • јули 27, 2012Од страна на Пат Ли

  Тука е видео од мојот најновите проповед на Самитот црква во Raleigh, Соединетите Американски Држави. Проповедав на Марк 5:1-20 за моќта, орган, и милоста на Исус. Се надевам дека тоа е охрабрување за вас

 • јули 24, 2012Од страна на Пат Ли

  како Римјаните 8 Помага Пат Ли од желба Бог на Vimeo. Моите пријатели на желба Бог ме замоли да ги споделат за премин на Писмото што ми помага најмногу. Во овој клип Јас сум одраз на Римјаните глава 8

 • јули 24, 2012Од страна на Пат Ли

  Пат Ли не е робот од желба Бог на Vimeo. За време на неодамнешното интервју, Сакајќи Бог ме праша да се зборува малку за мојата песна, Робот од добар живот

 • јули 3, 2012Од страна на Пат Ли

  Што е Евангелието? од желба Бог на Vimeo. Уште еден клип од моето интервју со желба Бог. Ме праша дали би можел рап Евангелието во 2 минути. Ова беше мојот обид

 • јуни 25, 2012Од страна на Пат Ли

  Ова е дел од интервјуто што го направив со желба Бог. Јас ќе ја објавите на другите делови како ГД им става до хип-хоп и борбата против гревот од желба Бог на Vimeo.

 • мај 17, 2012Од страна на Пат Ли

  Како и многумина од вас знаат, Сум бил работи на книга за да одат заедно со својот најнов албум, Добар живот. Па оваа книга ќе биде ослободување со Мудис издавачи во октомври 1, 2012. Прочитајте повеќе за тоа во соопштението подолу. И да одат во TheGoodLifeTheBook.com да бидете известени кога го ослободува. HIP HOP ARTIST

 • мај 8, 2012Од страна на Пат Ли

  Турнејата на добар живот почнува оваа недела! Дознаете кој датум ќе биде најблиску до вас. Ние ќе бидеме во Минеаполис, Мичиген, Вирџинија Бич, Нешвил, Орландо, и Далас. Повеќе датуми наскоро ќе бидат додадени, како и! Кликнете на линкот за билети или оди на ReachRecords.com/events.

 • април 21, 2012Од страна на Пат Ли

  Ова се стихови од мојата песна iLove на мојот нов албум "добар живот.” Некој друг страдаат од iLove? стих 1: името на мојата девојка започнува со што сјае светла како ѕвездите на небото Останува на моја страна,, кога неговата темна таа е светлината да се зближи со многу, и ние да се изгуби во нејзините очи

 • април 9, 2012Од страна на Пат Ли

  Мојата четвртиот соло албум, "Добриот живот” официјално е пуштен на слобода! Размислете за купување на албум од iTunes тука. Можете исто така да изберете албумот во продавници во Lifeway, семејство Кристијан, Mardel, и Целна & Вол-Март (изберете продавници). исто така,, може да се види новиот спот за "Јас сум добро” кој Lecrae тука. We partnered with Voice of

 • април 6, 2012Од страна на Пат Ли

  Тоа е нормално да се сеќавам на денот на нечие умирање. Секој што изгубиле некој близок знае дека никогаш нема да го заборави денот што помина на. Тоа е крајот на животот, и тоа е скучен. Секако, како човечката раса, ние не само се сеќавам сакани. Кога важни јавни личности умираат прерано, we remember and

 • март 14, 2012Од страна на Пат Ли

  "Добро сум” беше една од последните песни да бидат запишани за мојот нов албум, Добар живот. Lecrae и јас, всушност, напиша и сними една сосема поинаква песна, и ние се допадна на прв. Но, на крајот решивме дека е само прилично добра; и сакавме да се стави нешто големо. Па јас играв

 • март 3, 2012Од страна на Пат Ли

  Регистрирајте се за конференција посветена на човекот тука и да дознаете повеќе за мојот албум “Добар живот” овде

 • февруари 14, 2012Од страна на Пат Ли

  Сите сакаат да бидат сакани. Сакале да признаеме или не, сите од нас имаат оваа природна желба да се чувствуваат обожуван и ценети од страна на другите. Многу од нас трошат нашите животи во потрага за некој да не сака, во надеж дека некој- некој- ќе ги задоволи овој копнеж во. Well if you’re planning to lose yourself

 • јануари 24, 2012Од страна на Пат Ли

  “робот” е првата песна од претстојниот албум "добар живот” ослободување на април 10. Текстот на песната и бесплатно симнување се подолу не сум вашиот робот, I am not a clone You are not my puppeteer and I am not a drone Got a new master and I follow Him alone

 • јануари 20, 2012Од страна на Пат Ли

  “Добар живот” капки за април 10. добие “робот” бесплатно овде

 • јануари 19, 2012Од страна на Пат Ли

  За првата половина на 2011, Јас не направија песни, без карактеристики, нема емисии, Нема ништо. Се преселив во Вашингтон и беше околу 5 месеци во период од една пастирска стажирање. Иако не беше патува низ светот и стои во предниот дел на морето на луѓе секоја вечер, it was one of the most

 • јануари 16, 2012Од страна на Пат Ли

  Еве храбра лидерство MLK за прикажување (да не зборуваме за некои од најдобрите пишување некогаш сум ја прочитате). Тој одбива да ја прифати неправедни закони и одбива да се чека трпеливо. Тој ја презема иницијативата во име на целата трка на луѓето. Како црнец, Јас сум многу благодарен на Бога за работа остварува преку него.

 • јануари 16, 2012Од страна на Пат Ли

  Денес го славиме наследство од најистакнатите лидер на движењето за граѓански права, д-р. Мартин Лутер Кинг Џуниор. Господ се користи овој човек да се поттикне нацијата, и да се движат луѓето кон еднаквост. Таму се уште треба да се работи, но неговиот придонес е непроценливо. Не херој е совршен, и д-р. King was no

 • јануари 12, 2012Од страна на Пат Ли

  Дури и кога нашата среќа и удобност ни остави, можеме да бидеме апсолутно сигурни дека нашиот Бог нема. Езра 9:9

 • јануари 11, 2012Од страна на Пат Ли

  А пред неколку недели, Зборував на Националната конференција на глобално ниво за односи со јавност во врска со одговорноста на секој верник е да evangelize. Мојот текст е 2 Коринтијанс 5:18-21. Тука е видео од таа седница. Еден живот | Сподели – Пат Ли од кампусот за односи со јавност на Vimeo. Ако сте заинтересирани, here’s the video from a panel discussion I

 • јануари 11, 2012Од страна на Пат Ли

  Ние се бориме за да докаже колку праведен сме, заборавајќи дека праведниците кои не се дојде Исус за. Мет 9:13

 • јануари 9, 2012Од страна на Пат Ли

  Дали сте негираше Бог на вселената? Верувале или не, ова е важно прашање за сите нас да се размислува за. Јасно е дека во Светото Писмо дека вечниот живот е слободно дадена на оние кои веруваат во Бога и дека неговата Добри вести, и само пресудата се врши на оние што го негираат.

 • јануари 4, 2012Од страна на Пат Ли

  за христијаните, прашањето не е дали или не ќе се соочи со искушението, но како ќе реагираме кога правиме. во Лука 4:1-2, читаме за Искушенијата на Исус и како Тој одговори. Еве на аудио од кратка беседа го проповедав на тој премин во мојата црква неколку месеци наназад. јас

 • јануари 1, 2012Од страна на Пат Ли

  Како сме праведни во очите на Бога? Тоа е сигурно во истата почит во која Христос е грешник. На тој ја презеде на начин нашето место, дека тој може да биде кривично во нашата соба, и може да се смета за грешник, не за своја дела, but for those

 • декември 31, 2011Од страна на Пат Ли

  И не е суштество скриени од неговиот видокруг, но сите се голи и откриено пред очите на оној на кого мораме да му дадеме сметка. Евреите 4:13

 • декември 7, 2011Од страна на Пат Ли

  јас го земам, тогаш, дека неверување во Исус (Не верува во Исус) е свртување од Исус со цел да бараат задоволство во други работи. И верувањето во Исус доаѓа на Исус за задоволување на нашите потреби и нашите желби. Верување не е главно договор со факти во главата; тоа

 • декември 2, 2011Од страна на Пат Ли

  Пред околу еден месец напишав блог кажува зошто луѓето се омажив толку млади. Бев длабоко поттикнати од одговорите од сите кои го читаат и мојата молитва е дека Господ ќе ни помогне да мислат повеќе библиски за брак. If you didn’t get to read that original post check

 • ноември 30, 2011Од страна на Пат Ли

  Еве некои видео од проповед го проповедав почетокот на оваа година во Сан Диего. Темата на конференцијата беше "Управувано”, па го одбрав да го проповеда на Римјаните 12:1-2. Што значи тоа изгледа за да верникот да биде "управувано?” Мојата главна поени беа дека верникот треба да ... 1. Биде управувано од страна Милоста 2. Be

 • ноември 28, 2011Од страна на Пат Ли

  Јас само сакам да им се заблагодарам на сите кои се молеа за нас додека бевме на турнеја во голем континент на Африка. Господ милостиво одговори на многу од овие молитви, и ќе се користи заедно со нас да се направи влијание во шест различни земји. The tour has now come to an end and

 • ноември 15, 2011Од страна на Пат Ли

  Токму сега тоа е 12:34 сум во Боцвана. Тоа е нашата прва цел ден во Африка и на Господ е на дело!. Целиот домет екипаж слета во Јоханесбург синоќа и замина за Боцвана утрово. We got to meet tons of supporters this afternoon at a signing we did at a local Christian bookstore

 • ноември 12, 2011Од страна на Пат Ли

  Од септември оваа година ние објави краток филм и албум наречен “човекот До” да го предизвика младите мажи да се мажи. Еве еден музички спот за “Човекот До химна.” Можете да ги купите на краток филм и албум тука

 • ноември 9, 2011Од страна на Пат Ли

  Еве на аудио од седница Јас се предава на почетокот на оваа година, за верните евангелизам. Верен евангелист од BragOnMyLord За оние кои се кратки на време, тука е резиме на поени: 5 Карактеристики на верните евангелист ... 1. Прифаќа и разбирам Евангелието 2. Сигурни и без трошка срам на Евангелието 3. Сака Заборавена 4. Depends

 • ноември 8, 2011Од страна на Пат Ли

  За оние од вас кои никогаш не сум видел спотот за мојата песна "инвазијата (херој)” Еве го. Уживајте! Се надевам дека тоа ви помага да ги задржи очите на Христос.

 • октомври 26, 2011Од страна на Пат Ли

  Вчера го направи на крајот од ноќта станица во продавница за да го дофати неколку работи и имав многу интересен разговор со касиерот. Ние направивме муабет како што таа скенирани ми ставки, а потоа таа ми понуди попуст картичка но реков на жена ми веќе имаше еден. That’s when the conversation

 • октомври 24, 2011Од страна на Пат Ли

  Секоја сега и тогаш ќе се вратам и да го слушнете албуми и песни кои навистина ми се пресели уметнички и духовно кога ги слушнале. Еден од тие албуми е проект Solus Христос од страна на Shai Linne. Тоа е една од моите омилени хип хоп албуми- период. Производството е уникатна (иако не комерцијални), содржината е неверојатно,

 • октомври 18, 2011Од страна на Пат Ли

  Одличен пост од Trevin восок. Сите ние можеме да научиме од овој благодатен, Библиска, внимателна пристап http://bit.ly/oWNTno

 • октомври 12, 2011Од страна на Пат Ли

  А пред неколку недели сум полетал од LAX и се упатија кон другата страна на светот, со некои од моите омилени луѓе. Tedashii, про, KB, Thi'sl, DJ PDogg, нашите туристички менаџер Steadman, и јас бевме на чело на Австралија, за да му служат на Христа. What we did We spent two weeks down under traveling through

 • октомври 11, 2011Од страна на Пат Ли

  Еве едно видео од Lecrae, Ерик Мејсон, и ме разговара хип-хоп и Евангелието

 • октомври 5, 2011Од страна на Пат Ли

  Последни Евангелието Коалицијата видео на Ерик Мејсон, Lecrae, и ме разговара црни луѓе и “реформиран” теологија

svg