Po ngarkohet
svg
Hapur

Trip Lee

 • korrik 28, 2015Nga Trip Lee

  Shikoni video për Sweet fitore nga albumi i fundit udhëtimit të, ngrihem

 • prill 9, 2015Nga Trip Lee

  Kjo është të flasim udhëtim nga e Samitit ERLC mbi Ungjillin dhe Pajtimin Racor. Më poshtë është dorëshkrimi nga ai mesazh. Këtë mbrëmje, Unë kam qenë i pyetur për të folur për millennials dhe pajtimit racor. Dhe ndihem i privilegjuar që të qëndrojë këtu dhe të shërbejnë si pjesë e kësaj përpjekjeje të mahnitshme në drejtim të unitetit në kishën e Perëndisë. Si nje

 • janar 27, 2015Nga Trip Lee

  Në librin e ri të udhëtimit të, ngrihem, ai u përpoq për të shkruar në lidhje me gjërat që janë të rëndësishme për këtë brez. Shikojnë si ai ecën nëpër disa nga kapitujt dhe i jep një vjedhës kulmin në përmbajtjen.  

 • janar 26, 2015Nga Trip Lee

  "Trip të shkruar një libër që unë mendoj se çdo person i ri ka nevojë për të lexuar. Pasioni i tij për Jezusin dhe ky brez vjen me zë të lartë dhe të qartë në çdo faqe. Unë nuk mund të presim për të parë ndikimin ky mesazh ka në një brez që është i uritur për qëllim ", -. Lecrae, Grammy dhënien- fituese @lecrae artist "Rise është një

 • janar 26, 2015Nga Trip Lee

  Libri i ri udhëtim të, ngrihem, është jashtë tani! Lexo parathënien John Piper ndaj librit poshtë. Ju mund të para-qëllim libri dhe të gjeni më shumë në Risebook.tv Një nga gjërat kryesore që unë si për Trip Lee dhe librin e tij, ngrihem, është bashkëveprim i nderimit dhe rëndësisë. Qëllimi në rëndësi në kulturën amerikane është e zakonshme.

 • janar 22, 2015Nga Trip Lee

  Njerëzit kanë pyetur Trip çfarë libri i tij i ri ka të bëjë me. Këtu ai është duke folur në lidhje me atë kohë të shkurtër. Ju mund të mësoni më shumë për librin në Risebook.tv

 • janar 20, 2015Nga Trip Lee

  ckemi djema! Libri im Rise është liruar më janar 27 (javen tjeter!) dhe kam nevojë për ndihmën tuaj. Ne jemi duke kërkuar për njerëzit që mund të ndihmojë të jetë një pjesë e një Ekipi Rruga dhe të na ndihmojë të përhapur fjalën në lidhje me librin në internet dhe në mediat e tyre sociale. Ju mund të shikoni më shumë në lidhje me librin në

 • janar 15, 2015Nga Trip Lee

  Kam luajtur Varsity basketboll në shkollë të mesme. Kjo është një deklaratë plotësisht e vërtetë (nëse nuk detyrojë mua për të përcaktuar të luajë fjalën). I ndoqi një shkollë të vogël privat, dhe në qoftë se keni qenë një i lartë ju mori një vend në ekipin e universitetit. I love lojë e basketbollit, but I’m a lot better at watching it

 • janar 8, 2015Nga Trip Lee

  I ishte pesëmbëdhjetë vjeç dhe jeta ime ishte duke u kthyer mbrapsht. Emri im dhe pamja nuk ka ndryshuar, por çdo gjë tjetër në lidhje me mua kishte. Unë kam qenë një person krejtësisht të ndryshme se unë kam qenë një vit apo dy më parë. I don’t mean like when people go to college and re-create themselves with new nicknames

 • dhjetor 18, 2014Nga Trip Lee

  Ky është një mesazh të shkurtër nga Konferenca Advance College në Raleigh, NC. Ju mund të lexoni më poshtë dorëshkrimin: Unë dua të flas me ju shkurtimisht në lidhje me përdorimin dhuratat tona për lavdinë e Jezusit. Fëmijët A keni dëgjuar ndonjëherë të bëni pyetje? Ata kanë një kuriozitet të mahnitshme që duket se nuk kanë fund. Kjo pyetje magjike

 • dhjetor 8, 2014Nga Trip Lee

  Here are all the lyrics for Trip’s fifth studio album Rise. Kliko mbi titullin e këngës për të parë tekstin për çdo rrugë të mbarë. Gëzojnë dhe të ndajnë me një mik! 1. ngrihem 2. Lights On 3. Shweet 4. Manolo ft. Lecrae 5. Ju nuk e di 6. All Rise Up (i huaj) 7. All Rise Up 8. E bukur

 • dhjetor 8, 2014Nga Trip Lee

  fiksohem: (Dmitri) Ndihem gjemba, ku kurora ime ishte unë do të jetë i dobët, por unë jam gjallë Nga pluhuri deri në agim, vërtet Unë do të mbijetojë shkaku I kam Sweet Victory Askush nuk mund të marrë atë nga unë Sweet Kauzën fitore kam marrë, Fitorja e ëmbël vërtet Verse 1: Ju shikoni me çalë , Unë e di që ju shihni mua çalë

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  varg 1: Kjo është diçka në mendjen time nuk ju mori një moment? Soapbox ryshfet, Unë kam vetëm mbi të kam qenë në këto pranga dhe unë jam lodhur nga ajo (zhurma Car) Unë e di se ju dëgjoni këto goma fërkim screeching poshtë rrugës, Gotta merrni larg I komplot strehë, I think this the day ‘Cause

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  Intro: (Natalie) Unë po të shoh ju shikuar A ju pëlqen ajo që shihni? Am I të vetme? mirë, sorta kinda ndoshta Çfarë keni në mendje? Your face looks familiar I see you all the time And I can keep you company tonight You ain’t gotta tell nobody Ain’t nobody else around watching Yeah just say

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  varg 1: Boy I hopped out the grave good morning I been sleeping for too long I’m yawning Everybody talking trying to see me, mosbesim Ashtu si ai frymëmarrjes? Ai ishte gjashtë këmbë Boy thellë atë që ju thotë? Hold up shut your mouth Dead men can’t holla, ajo flet bout? ‘Cause once through that

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  Intro / mostër: Hold up, mbajnë deri lejoni të marrë një tjetër (Përsëriteni 4X) varg: Boy ju e dini se kam marrë ata J-së, shkëmb ato në këmbët e mia të kapur deri në mani, my closet ain’t complete You know I got them 5’s and I just got them 12’s But you know them 1’s I really wanted is

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  varg 1: I’m going in today This my only shot My life could end today Yeah my heart stop If I go out tonight I’m going out on top I give it all this life ain’t all I got Yessir now wait a minute bruh I see y’all rocking with your hands high Waiting for

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  Intro: oh, Unë të dua, Po si asnjë tjetër, Po Kur shoh ju buzëqeshje të shkëlqejë vetëm si verë, Po Verse 1: You know that feeling when them words fail It’s hard to verbalize what I wanna tell To my mini me, njeriu im i vogël të flasim fëmijë flasim, I don’t know what

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  mostër: Në qoftë se ne të gjithë të ngrihen, oh yeah oh yeah (përsëritje) varg 1: Unë e di unë nuk e meritojnë të prekë bro mic Por kjo zeje është diçka që unë do të luftojë për Jam në laborator me këtë stilolaps dhe një bllok Duke ditur se unë mund të përfundojë e kaluar, that ain’t really why I write though
Let’s

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  Intro / mostër: Disa ditë ndihem aq afër disa ditësh duket deri tani siguri pasuri dhe mirësi do të ndjekë gjithmonë dhe nuk kthehen pavlefshëm, oh Hallelujah qenë lavdërimi i lartë unë do të jap atë për ju me kënaqësi të gjitha ditët e mia unë vetëm shpresoj se gjithë jetën time përcjell se unë do të thotë çdo fjalë, ooh Even

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  fiksohem: Unë e bëj atë për ngritje., Unë do të shpërthejnë ajo mori një kasolle në Manolo (nolo) Manolo (nolo) Manolo (nolo) Manolo (Përsëriteni 2X) varg 1 (udhëtim): Duke u përpjekur t'u them djemve se nuk e lë kurrë krevatin vetëm sepse unë

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  fiksohem: Get atyre duart në ajër Bëni një zhurmë të vogël në të qëndron në qoftë se ju nuk mburremi në Godman, nëse guxoj, vetëm në qoftë se ju guxoj Kjo do të jetë Shweet Çka nëse kur ju mburrem ajo nuk ishte 'bout rroba me tags? That’d be shweet What if when you brag it was bout

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  Intro / mostër Oh oh, drita Ne nuk e dimë se ku do të shkojmë (përsëritje) varg 1: Shikoj kjo është e gjitha e errët, të gjitha çdo gjë e zezë Ashtu si milionë njeri mars, por unë jam duke folur bout çdo gjë zemrat errëta, Souls errët mendjet e errëta shkrim flukset e errëta mund të marr një dritë të vogël edhe pse? A është kjo diçka që unë mund të luftojë për?

 • dhjetor 4, 2014Nga Trip Lee

  fiksohem: Today’s the day when we all rise My anchor’s gone so watch me come alive Together we stand against the burning lies And now that I found my wings I’m ready to go Rise, we all rise Oh oh oh We all rise Oh oh oh Today’s the day Rise Verse 1: Hold up

 • dhjetor 3, 2014Nga Trip Lee

  Prodhuar nga: Gawvi Zanore shtesë nga: J. Paul Artwork nga: Alex Medina përziera dhe zotëruar nga: Jacob “Biz” Morris Verse 1: Mos askush nuk duan të dëgjojnë dhimbjen tonë Kjo është se si unë jam ndjenjë kur unë jam Flipping nëpër ato eksitim komente, all I feel is rain They telling me get over it’s old That stuff

 • dhjetor 3, 2014Nga Trip Lee

  Zemra ime është e rëndë. Unë e di se Perëndia është i mirë, dhe se Ai është në kontroll, por zemra ime është e rëndë. Javën e kaluar, pas ngjarjeve në Ferguson (dhe përgjigjet e tij në mediat sociale), Ndjeva ngarkuar për të shkruar një këngë. Qëllimi im ishte që asnjë deklaratë mëdhenj apo deklarata, por

 • dhjetor 3, 2014Nga Trip Lee

  Libri im i ri, ngrihem, vjen nga 27 janar! Ajo do të jetë në dispozicion kudo libra janë shitur. Ju mund të para-qëllim atë tani dhe të vizitoni faqen e internetit libër në Risebook.tv. Unë lutem që Zoti do të përdorin atë për të inkurajuar brezin e mia për të marrë deri dhe të jetojnë. Watch rimorkio lart dhe të lexoni një përshkrim të shkurtër të librit poshtë: Society says youth

 • tetor 23, 2014Nga Trip Lee

  Çfarë fituesit duken si? A janë ata të gjatë apo të shkurtër? Zezë ose të bardhë? Fortë apo i dobët? Them se varet nga ajo që ne kuptojmë me “fitues.” Unë u thithur në historinë e një fitues këtë muaj të fundit si të lexuar një të gjatë, por biografi të angazhohen e Michael Jordan. The detailed account reminded me why

 • tetor 8, 2014Nga Trip Lee

  Një çift muaj më parë I befasoi të gjithë duke njoftuar një album krejt të re, “Rise.” Ju nuk e kuptoni se sa e vështirë ishte për të mbajtur të qetë në lidhje me atë para etiketë tim dhe unë shkova publik. Albumi ka qenë në proces për mbi një vit, and I couldn’t wait to tell everyone — especially those who

 • prill 18, 2014Nga Trip Lee

  E pra ne jemi rreth asaj kohe të vitit. Një nga dy herë shumë prej nesh shkojnë në kishë e nënës sonë, ose të vënë në një kostum të bukur Pashkëve dhe koka në një ndërtesë kishe aty pranë. Unë e di se disa nga y'all tashmë kanë kostum tuaj easter dhe veshje zgjedhur nga. It seems everybody gets

 • prill 2, 2014Nga Trip Lee

  Kjo video është nga një konferencë Disciple Now në Batesville, ZNJ. Ju lutemi falni cilësinë e videos dhe audios Hyrje Herën e fundit që hodhëm disa themele në diskutimin tonë rreth identitetit. Ne biseduam në lidhje me atë që bën identitetin e rëndësishme; kryesisht se në qoftë se ne nuk e dimë kush jemi, ne nuk do të dinë se si ne jemi duke menduar për të jetuar. dhe

 • marsh 11, 2014Nga Trip Lee

  Gjatë gjithë jetës sime, Unë kam kaluar nëpër sezonet kur unë kam qenë i motivuar me të vërtetë për të punuar jashtë. Kur isha në shkollë të mesme Unë vetëm të kërkuar të jetë e mjaftueshme për të bërë përshtypje vajzat amator (une deshtova). Në muajt para dasmën time unë kam qenë duke u përpjekur për të punuar në muajin e mjaltit trupin tim plazh. Keto dite, I’m just

 • marsh 4, 2014Nga Trip Lee

  Kjo video është nga një konferencë Disciple Now në Batesville, ZNJ. Ju lutemi të falni cilësinë e videos dhe audios Këtë fundjavë do të flasim për identitetin. Kjo është ajo që udhëheqësit tuaj më pyeti për të folur për, por ajo që ata nuk e dinin është se kjo ishte tashmë diçka që më ka rënë në zemër dhe që kam qenë

 • janar 29, 2014Nga Trip Lee

  Muzika është një pjesë e madhe e jetës sime kështu që unë jam gjithmonë duke menduar rreth asaj se si të përdorin atë më të mirë. Është e vështirë për mua për të shijuar artin pa analizuar, duke marrë shënime, dhe pyetje. Beyoncé ka vëmendjen e kombit tonë tani dhe ajo është padyshim një nga yjet tona më të dashur pop. The first lady even said if

 • nëntor 12, 2013Nga Trip Lee

  I love duke diskutuar vullnetin e Perëndisë për jetën tonë, edhe kur dikush nuk pajtohet me mua në lidhje me të. Bisedat mund të merrni të vërtetë të tensionuara vërtetë të shpejtë edhe pse, sidomos kur ne jemi duke folur në lidhje me çështjet e diskutueshme. Kjo nuk është e bukur për të të treguar dikë që ju mendoni se ata janë të gabuar. Kështu që unë të përpiqet të jetë i kujdesshëm me fjalët e mia, and simply point to what

 • tetor 31, 2013Nga Trip Lee

  Sa herë që unë të postoni fotot e familjes sime në mediat sociale, përgjigjet janë gjithmonë kënaqësi. Më të zakonshme janë, "Djali juaj është aq i bukur!"Ose" Ajo që një familje të bukur!"Por një nga përgjigjet e tjera të zakonshme është, "A është gruaja juaj bardhë?"Njerëzit më pyesin në shfaqje ndonjëherë shumë. Përgjigja është po. My wife is

 • tetor 24, 2013Nga Trip Lee

  A u bërë një i krishterë do të thotë fundin e fun tim? Kjo është një pyetje interesante dhe unë mendoj se një të drejtë për të kërkuar. Ka një pamje të caktuar të krishterimit që është pikturuar shpesh. Kur njerëzit të mendojnë për krishterimit ata mendojnë për gjëra të ndryshme. Disa mendojnë ulëritës TV predikues, others think white guy in a suit

 • shtator 24, 2013Nga Trip Lee

  Post mysafir nga Jessica Barefield lejoni të filloj duke i dhënë një mohim. Ky artikull nuk është se si media e keqe sociale është. Përdoret në moderim, me sjellje të drejtë të zemrës, ajo mund të jetë një gjë e mrekullueshme. Qëllimi i këtij artikulli është të tregojë disa mënyra për të cilat media sociale mund të jetë një kurth

 • shtator 17, 2013Nga Trip Lee

  Kur ju jeni duke shkuar nëpër një kohë të vështirë, njerëzit nuk e gjithmonë e di se çfarë të them. Rezultati është klishetë pakuptimta apo përpjekjet e rëndomtë për të pirë e të ngrënë ju lart. Unë kam pasur gjithmonë një problem me klishe phrases- lloj që nuk do të thotë asgjë për personin duke thënë se ato dhe në fakt nuk ndihmojnë personin i dëgjuar. Silly things

 • shtator 12, 2013Nga Trip Lee

  Çdo tani dhe pastaj unë do të flas me dikë që thotë se ata duan të bëhet një i krishterë, por ata duket se mendojnë se koha nuk është mjaft e drejtë. Kur i pyet ata pse, ata më thoni për të gjitha mëkatet e tyre, të gjitha të metat e tyre, dhe të gjitha messed up gjërat e ata kanë bërë në të kaluarën. unë

 • shtator 10, 2013Nga Trip Lee

  Hyrje I dua fëmijët. Një nga arsyet që unë dua fëmijët, sepse ata na tregojnë veten. Ata janë si pasqyra të vogla. Më lejoni t'ju them se çfarë dua të them. Fëmijët kanë shumë e shumë të gjitha të njëjtat probleme ne kemi, but those problems are just a lot more obvious because they don’t know how to hide

 • shtator 4, 2013Nga Trip Lee

  Mënyra se si t'iu përgjigjur një mesazhi varet nga i cili është nga. Më lejoni t'ju jap një shembull. Në qoftë se një i huaj ecën deri tek unë në rrugë dhe të thotë, "Më lejoni të marrë hua çelësat për makinën tuaj të shpejtë të vërtetë. Unë dua të të marrë disa para nga kutinë tuaj fiks,” I would probably look

 • gusht 27, 2013Nga Trip Lee

  Air Jordans janë portreti. Unë nuk e veshin ata shumë rriten edhe pse, sepse prindërit e mi refuzuar për të blerë më qesharake këpucë të shtrenjta. Unë nuk e pëlqen atë, por unë e dija se nuk do të marrë në duart e mia mbi një palë. Kështu që unë u detyrua të përballuar - duke pretenduar se ata nuk ekzistojnë. It was a

 • gusht 21, 2013Nga Trip Lee

  Kjo video dhe dorëshkrim janë nga Sesioni i Përgjithshëm i Trip-it në Konferencën e Trashëgimisë 2013. Hyrje Tema e kësaj konference është Soli Deo Gloria, ose lavdi të Perëndisë vetëm. Kjo është një temë e madhe. Dhe ne duam se perspektivë - që të gjithë lavdinë në Univers i përket vetëm Zotit, për të informuar çdo gjë ne

 • gusht 19, 2013Nga Trip Lee

  Askush nuk i pëlqen droppers name. Ti e di që unë jam duke folur për. Ata njerëz që duan që ju të dini se ata e dinë njerëzit se ju ndoshta dëshironi të dini. Kur unë mendoj "namedropper,"Ka një djalë që menjëherë të vjen në mendje. Unë e kam takuar atë vetëm një pjesë të vogël të kohës, por çdo herë ne kemi biseduar, half

 • korrik 16, 2013Nga Trip Lee

  Unë e kam mbajtur deri me sagë Trayvon Martin nga fillimi. Ashtu si shumë prej jush unë pashë e raportimit të lajmeve, lexoni artikujt, dhe bisedoi për këtë me miqtë. Ajo dominuar bisedë publik dhe ka provokuar një diskutim shumë të nevojshme në lidhje me garën në Amerikë. Realiteti shëmtuar e racizmit u shtyrë përpara fytyrat tona,

 • qershor 17, 2013Nga Trip Lee

  Për sa kohë që unë mund të mbani mend, hip hop ka pasur një obsesion me Perëndinë dhe fenë. Unë nuk do të thotë për të sugjeruar se të gjithë Rappers janë të devotshmit fetare. Por disa Rappers - ose ndonjë artistë për këtë çështje - mund të shkundur të kërkojnë që të përfshijë Zotin diku në artin e tyre. It’s natural and good for

 • prill 22, 2013Nga Trip Lee

  Në fillim të këtij viti unë shkova në turne me librin tim të ri, Jeta e mire. çdo natë, I mbajti një fjalim që u përpoq për t'iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë do të thotë për të jetuar një jetë të mirë?” në Chattanooga, TN, ne regjistruar mesazhin dhe e kam postuar më lart. Libri lëshuar në tetor 1, 2012 and you can

 • prill 22, 2013Nga Trip Lee

  Nëse ka ndonjë zhanër të muzikës që është gjithmonë duke folur rreth dhe përpjekje për të kapur pas jetë të mirë, kjo është hip-hop. Unë e dua hip-hop. I kam dashur hip-hop për të gjithë jetën time. Nuk është vetëm diçka në lidhje me bateri, dhe Rhymes, dhe energjia që ka tërhequr gjithmonë mua në. Kur isha adoleshent, kur nuk isha brenda

 • shkurt 5, 2013Nga Trip Lee

  Shumica nga ju e dini mua si një rapper dhe interpretues, por e vërteta është, në zemër Unë kam qenë gjithmonë një predikues. Për sa kohë që unë kam qenë duke bërë muzikë, dëshira ime më e thellë ka qenë për të shpallur Ungjillin dhe të deklarojë mirësinë dhe lavdinë e Jezu Krishtit. By God’s grace I’ve had the opportunity to

 • janar 10, 2013Nga Trip Lee

  Ja audio nga një predikim të fundit kam predikuar në Psalmin 142. Të gjithë ne të kalojnë nëpër kohë të vështira, por psalm na tregon se edhe në kohët më të keq ne mund të gjeni çdo gjë që na nevojitet në Perëndinë. Katër pika janë: unë. Perëndia është miku ynë në kohë e telashe II.

 • dhjetor 7, 2012Nga Trip Lee

  Këtu është një predikim kam shpallur disa muaj më parë në Mateu 12:36. Unë lutem se është një inkurajim për ju.

 • tetor 1, 2012Nga Trip Lee

  Në festimin e publikimit të librit tim, Jeta e mire, këtu është video zyrtare për "One Sixteen,” nga albumi im më i ri, gjithashtu i quajtur The Good Life.

 • shtator 28, 2012Nga Trip Lee

  Hidhni një sy prapa skenave me Trip Lee si ai diskuton arrijë dhe lows në procesin e bërjes së albumin e tij të fundit “Jeta e mire.”

 • shtator 25, 2012Nga Trip Lee

  Këtu është një predikim i kohëve të fundit kam predikuar në Jeremias 31:33. Pikat e mia kryesore ishin: unë. Perëndia është punuar ndërkombëtarisht II. Perëndia është duke punuar Brenda III. Perëndia është duke punuar ndërpersonalisht IV. Perëndia është në punë

 • shtator 13, 2012Nga Trip Lee

  Libri del Tetor 1, por ju mund të shkarkoni një kapitull mostër në TheGoodLifeTheBook.com, dhe ju mund të para-qëllim librin këtu.

 • shtator 11, 2012Nga Trip Lee

  I shikuar shumicën e konventave politike këto dy javët e fundit. Folësi publike tek unë nuk mund të ndihmojnë, por mbi-analizuar mesazhet dhe aftësitë oratori e kandidatëve dhe përkrahësit e tyre. Çdo person në këtë fazë u përpoq të bindë ju me histori personale dhe / ose premtime të mëdha. Unë do të pranoj, disa nga dëshirat e tyre ishin fisnike, por

 • shtator 10, 2012Nga Trip Lee

  Këtu është një predikim kam shpallur kohët e fundit në Psalmin 95:10-11. im 3 pikë ishin të thjeshta: unë. Sin provokon zemërimi i Perëndisë II. Mëkati është një rrugë Alernate III. Mëkati na mban nga pjesa tjetër e Perëndisë lutem kjo është një inkurajim për ju

 • shtator 10, 2012Nga Trip Lee

  Libri liron në tetor 1, por ju mund të para-qëllim atë tani këtu.

 • shtator 10, 2012Nga Trip Lee

  Trip Lee në "Jeta Bukur” nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Kënga e parë që kam shkruar për albumin tim më të fundit, “Jeta e mire” ishte një këngë të quajtur "Beautiful Life.” Duke dëshiruar Zoti më pyeti për këtë këngë dhe zemrën time pas saj. Ja tërë blog post e tyre. Dhe këtu janë teksti për këngën, which

 • gusht 14, 2012Nga Trip Lee

  Njeriu që ka Perëndinë si thesar të tij i ka të gjitha gjërat në One. Shumë thesaret e zakonshëm mund të mohohet atë, ose në qoftë se ai është i lejuar të kenë ato, gëzimi i tyre do të jetë rrëmbyer në mënyrë që ata kurrë nuk do të jetë e nevojshme për lumturinë e tij. Ose në qoftë se ai duhet të shohim të shkojnë, një pas një,

 • gusht 14, 2012Nga Trip Lee

  Mashkulloriteti biblik dhe rëndësia e modeleve roli nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Miqtë e mi në Desiring Perëndia më ka pyetur disa pyetje rreth pengesave në burrëri dhe se si për të zgjidhur problemin. Ja se çfarë kam thënë

 • korrik 27, 2012Nga Trip Lee

  Ja video nga predikimit tim të fundit në Samitin e Kishës në Raleigh, NC. Kam predikuar për Mark 5:1-20 për fuqinë, autoritet, dhe mëshira e Jezusit. Unë shpresoj se është një inkurajim për ju

 • korrik 24, 2012Nga Trip Lee

  Si Romakëve 8 Ndihmon Trip Lee nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Miqtë e mi në Desiring Perëndisë pyeti për të ndarë në lidhje me kalimin e Shkrimit që ndihmon mua më. Në këtë klip kam reflektuar mbi kapitullin e Romakëve 8

 • korrik 24, 2012Nga Trip Lee

  Trip Lee nuk është një robot që të të lakmojmë Perëndisë mbi Vimeo. Gjatë një intervistë të fundit, Duke dëshiruar Zoti më kërkoi të flasim pak në lidhje me këngën time, Robot nga The Good Life

 • korrik 3, 2012Nga Trip Lee

  Çfarë është Ungjilli? nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Nje video nga intervistën time me Perëndinë Desiring. Ata më pyetën nëse unë mund të rap Ungjillin në 2 minuta. Kjo ishte përpjekja ime

 • qershor 25, 2012Nga Trip Lee

  Kjo është pjesë e një interviste që kam bërë me Desiring Perëndinë. Unë do të postoj pjesët e tjera si DG vendos ato Hip Hop dhe luftën kundër mëkatit që të të lakmojmë Perëndisë mbi Vimeo.

 • Mund 17, 2012Nga Trip Lee

  Si shumë nga ju e dini, Unë kam qenë duke punuar në një libër për të shkuar së bashku me albumin tim të ri, Jeta e mire. Edhe ky libër do të jetë lëshimi me Moody Botuesve në tetor 1, 2012. Lexoni më shumë për këtë në deklaratën për shtyp poshtë. Dhe të shkojnë në TheGoodLifeTheBook.com që të njoftohet kur ajo lëshon. HIP HOP ARTIST

 • Mund 8, 2012Nga Trip Lee

  Turneu Good Life nis këtë javë! Të gjetur se cila date do të jetë i afërt për ju. Ne do të jetë në Mineapolis, Michigan, Virginia Beach, Nashville, Orlando, dhe Dallas. Më datat do të shtohet së shpejti edhe! Klikoni në lidhjet për biletat, ose të shkojnë në ReachRecords.com/events.

 • prill 21, 2012Nga Trip Lee

  Këto janë Lyrics nga këngën time ilove në albumin tim të ri "jetë të mirë.” Dikush tjetër vuajnë nga ilove? varg 1: emri i të dashurën time fillon me një I shkëlqen ndritshme si yje në qiell qëndron nga ana ime, kur e errët e saj ajo është drita ajo miqësohet shumë, dhe ne të humbur në sytë e saj

 • prill 9, 2012Nga Trip Lee

  My album katërt solo, "Jeta e mire” ka qenë zyrtarisht liruar! Blerë albumin nga iTunes këtu. Ju gjithashtu mund të marr album deri në dyqane në Lifeway, e krishterë, Mardel, dhe synuar & Wal-Mart (zgjidhni dyqane). Gjithashtu, ju mund të shikojnë video të re për "Jam mirë” shfaqur Lecrae këtu. We partnered with Voice of

 • prill 6, 2012Nga Trip Lee

  Është normale për të kujtuar ditën e vdekjes së dikujt. Çdokush që ka humbur një të dashur e di se ju nuk do të harrojmë ditën shkuan tutje. Është fundi i një jete, dhe është e copëton zemrën. Sigurisht, si një racës njerëzore, ne nuk vetëm të kujtuar të dashurit e tyre. Kur figura të rëndësishme publike të vdesin para kohe, we remember and

 • marsh 14, 2012Nga Trip Lee

  "Jam mirë” ishte një nga të fundit këngëve që do të regjistrohen për albumin tim të ri, Jeta e mire. Lecrae dhe unë në fakt ka shkruar dhe regjistruar një këngë krejtësisht të ndryshme, dhe ne e pëlqente në fillim. Por në fund ne kemi vendosur ajo ishte vetëm shumë e mirë; dhe ne të kërkuar për të vënë diçka të madhe. So I played

 • marsh 3, 2012Nga Trip Lee

  Regjistrohu për deri Konferencën e Man këtu dhe të mësojnë më shumë për albumin tim “Jeta e mire” këtu

 • shkurt 14, 2012Nga Trip Lee

  Të gjithë do të jenë të dashur. Nëse ne e pranojmë apo jo, të gjithë ne kemi këtë dëshirë të natyrshme për të ndjehen Adored dhe vlerësuar nga të tjerët. Shumë prej nesh shpenzojnë jetën tonë të gjithë në kërkim për dikë që të na duan, me shpresë se dikush- dikush- do të kënaqë këtë dëshirë e madhe brenda. Well if you’re planning to lose yourself

 • janar 24, 2012Nga Trip Lee

  “robot” është kënga e parë e albumit tim të ardhshëm "The Good Life” liruar prill 10. Lyrics këngën dhe një shkarko pa pagesë janë nën Unë nuk jam robot tuaj, I am not a clone You are not my puppeteer and I am not a drone Got a new master and I follow Him alone

 • janar 20, 2012Nga Trip Lee

  “Jeta e mire” bie prill 10. Marr “robot” pa pagesë këtu

 • janar 19, 2012Nga Trip Lee

  Për gjysmën e parë të 2011, I bëri asnjë këngë, nuk ka karakteristika të, nuk tregon, nuk ka asgjë. Unë u zhvendos në Uashington DC dhe mori rreth 5 muaj jashtë për një stazh baritore. Edhe pse unë nuk ishte duke udhëtuar nëpër botë dhe duke qëndruar në frontin e një deti të njerëzve çdo natë, it was one of the most

 • janar 16, 2012Nga Trip Lee

  Ja Udhëheqja e guximshme MLK-së në shfaqje (për të mos përmendur një pjesë e shkrimit më të mirë që kam lexuar ndonjëherë). Ai refuzon të përqafuar ligjet e padrejta dhe refuzon të presë me durim. Ai merr iniciativën në emër të një race të tërë të njerëzve. Si një njeri i zi, Unë jam thellësisht mirënjohës ndaj Perëndisë për punën e kryer nëpërmjet tij.

 • janar 16, 2012Nga Trip Lee

  Sot ne festojmë trashëgiminë e korifeut të lëvizjes së të Drejtave Civile, Dr. Martin Luther King Jr. Zoti e përdori këtë njeri për të frymëzuar një komb, dhe për të shkuar një popull drejt barazisë. Ka ende punë për t'u bërë, por kontributi i tij ka qenë i paçmueshëm. No hero është i përsosur, dhe Dr. King was no

 • janar 12, 2012Nga Trip Lee

  Edhe kur lumturia jonë dhe rehati na lënë, ne mund të jetë absolutisht i sigurt, Perëndia ynë, nuk do të. Ezra 9:9

 • janar 11, 2012Nga Trip Lee

  Nja dy javë më parë, I foli në Konferencën Kombëtare Campus Outreach për përgjegjësinë e çdo besimtari për të ungjillizuar. Teksti im ishte 2 Corinthians 5:18-21. Ja video nga kjo seancë. Nje jete | Shperndaje – Trip Lee nga Outreach Campus në Vimeo. Nëse jeni të interesuar, here’s the video from a panel discussion I

 • janar 11, 2012Nga Trip Lee

  Ne luftojmë për të provuar se sa të drejtë jemi, duke harruar se të drejtit nuk janë që erdhi Jezusi për. mat 9:13

 • janar 9, 2012Nga Trip Lee

  A keni mohuar Zotin e Universit? Beso ose jo, kjo është një pyetje e rëndësishme për të gjithë ne për të menduar për. Është e qartë në Shkrime se jeta e përjetshme është dhënë lirisht për ata që besojnë Perëndinë dhe besojnë lajmin e tij të mirë, dhe vetëm gjykimi është kryer mbi ata që e mohojnë Atë.

 • janar 4, 2012Nga Trip Lee

  për të krishterët, pyetja nuk është nëse ne nuk do të përballet me tundimin, por se si ne do të përgjigjet kur të bëjmë. Tek Luka 4:1-2, kemi lexuar në lidhje me tundimin e Jezusit dhe se si Ai u përgjigj. Ja audio nga një predikim të shkurtër kam predikuar në këtë pasazh në kishën time disa muaj më mbrapa. unë

 • janar 4, 2012Nga Trip Lee

  Ka disa gjëra që të nxisë ndjenjat në zemrën time për Jezusin si dëgjimi krishterët të reja - ose ndonjë të krishterë - të profesioneve publike të besimit të tyre nëpërmjet pagëzimit. Unë mendoj se për disa nga miqtë e mi, megjithëse, që ishin krejt të krishterë të reja dhe ishin hutuar pak për atë që do të thotë.

 • janar 1, 2012Nga Trip Lee

  Sa jemi të drejtë në sytë e Perëndisë? Ajo është me siguri në të njëjtën lidhje në të cilën Krishti ishte një mëkatare. Sepse ai mori në mënyrë të vendin tonë, se ai mund të jetë një kriminel në dhomën tonë, dhe mund të trajtohet si një mëkatar, jo për vepra e tij, but for those

 • dhjetor 31, 2011Nga Trip Lee

  Dhe nuk ka asnjë krijesë është e fshehur nga sytë e tij, por të gjitha janë lakuriq dhe të zbuluara para syve të Atij, të cilit ne do t'i japim llogari. Hebrenjve 4:13

 • dhjetor 7, 2011Nga Trip Lee

  I marrë atë, pastaj, që mosbesimi në Jezusin (Nuk besonin në Jezusin) është një largim nga Jezusi në mënyrë që të kërkojnë kënaqësinë në gjëra të tjera. Dhe besimi në Jezusin po vjen tek Jezusi për kënaqësinë e nevojave tona dhe dëshirave tona. Besimi nuk është kryesisht një marrëveshje me fakte në kokë; ajo

 • dhjetor 2, 2011Nga Trip Lee

  Rreth një muaj më parë kam shkruar një blog thënë folks pse unë u martua aq i ri. Unë u inkurajua shumë nga përgjigjet nga të gjithë ata që e lexojnë atë dhe lutja ime ka qenë se Zoti do të na ndihmojë të mendojnë më shumë për martesën biblikisht. If you didn’t get to read that original post check

 • nëntor 30, 2011Nga Trip Lee

  Ja disa klip nga një predikim i shpallur në fillim të këtij viti në San Diego. Tema e konferencës ishte "shtyrë”, kështu që kam zgjedhur për të predikuar në Romakëve 12:1-2. Çfarë e bën atë të duket si për një besimtar të jetë "nxitur?” Pikat e mia kryesore ishin se besimtari duhet të ... 1. Të shtyrë nga mëshira 2. Be

 • nëntor 28, 2011Nga Trip Lee

  Unë vetëm dua të them ju falënderoj për të gjithë ata që u lut për ne, ndërsa ne ishim në turne në kontinentin e madh të Afrikës. Zoti u përgjigj me mirësjellje shumë nga ato lutje, dhe të përdoret së bashku me ne për të bërë një ndikim në gjashtë vende të ndryshme. The tour has now come to an end and

 • nëntor 15, 2011Nga Trip Lee

  Tani për tani është e 12:34 jam në Botsvana. Kjo është dita jonë e parë e plotë në Afrikë dhe Zoti është tashmë në punë. tërë ekuipazhit Reach zbarkoi në Johanesburg mbrëmë dhe fluturoi për Botsvana këtë mëngjes. Ne u takuam me mijëra mbështetës këtë pasdite në një nënshkrim që bëmë në një librari lokale të krishterë

 • nëntor 12, 2011Nga Trip Lee

  Kjo shtator kemi lëshuar një film të shkurtër dhe albumin e quajtur “Man Up” për të sfiduar të rinjtë që të jenë burra. Këtu është një video muzikë për “Man Up Anthem.” Ju mund të blini film të shkurtër dhe album këtu

 • nëntor 9, 2011Nga Trip Lee

  Ja audio nga një sesion kam mësuar në fillim të këtij viti për ungjillizimin besnik. Ungjillori besnik nga BragOnMyLord Për ata të shkurtër në kohë, këtu është një përmbledhje e pikave: 5 Karakteristikat e një ungjilltar Besnik ... 1. Përqafon dhe Kupton Ungjillin 2. Të sigurt dhe Unashamed e Ungjillit 3. Do Lost

 • nëntor 8, 2011Nga Trip Lee

  Për ata prej jush që kurrë nuk kam parë videon për këngën time "The Invasion (hero)” Ja ku eshte. gëzojnë! Unë shpresoj se kjo ju ndihmon për të mbajtur sytë tuaj në Krishtin.

 • tetor 26, 2011Nga Trip Lee

  Dje kam bërë një ndalesë vonë natën në dyqan për të rrëmbyer disa gjëra dhe kam pasur një bisedë shumë interesante me turp. Kemi bërë muhabet si ajo skanuar sendet e mia, dhe pastaj ajo më ofroi një kartë zbritje, por i thashë gruaja ime tashmë kishte një të tillë. That’s when the conversation

 • tetor 24, 2011Nga Trip Lee

  Çdo tani dhe pastaj unë të kthehem dhe të dëgjuar në albume dhe këngë që me të vërtetë u zhvendos më artistikisht dhe shpirtërisht kur kam dëgjuar ato. Një nga këto albume është projekti Solus Christus nga Shai Linne. Kjo është një nga tim të preferuar hip hop albume- periudhë. Prodhimi është unik (edhe pse jo Komercial), përmbajtja është e pabesueshme,

 • tetor 18, 2011Nga Trip Lee

  pas Excellent nga Trevin Wax. Ne të gjithë mund të mësojmë nga kjo dhembshur, biblik, Qasja mëshirshëm http://bit.ly/oWNTno

 • tetor 12, 2011Nga Trip Lee

  Nja dy javë më parë u ngritën nga LAX dhe u drejtuan për në anën tjetër të globit me disa nga njerëzit e mi të preferuar. Tedashii, pro, KB, Thi'sl, DJ PDogg, menaxher turne jonë Steadman, dhe unë u drejtuan për në Australi për të shërbyer Jezusit. Çfarë bëmë Ne kaluam dy javë poshtë duke udhëtuar

 • tetor 11, 2011Nga Trip Lee

  Këtu është një video e Lecrae, Eric Mason, dhe me diskutimin e hip hop dhe Ungjillin

 • tetor 5, 2011Nga Trip Lee

  I fundit Video Gospel Koalicioni i Eric Mason, Lecrae, dhe me diskutimin e folks të zeza dhe “i reformuar” teologji

svg