Sweet Victory Video

Shikoni video për Sweet fitore nga albumi i fundit udhëtimit të, ngrihem

Çfarë Temat A Diskutoni Libri?

Në librin e ri të udhëtimit të, ngrihem, ai u përpoq për të shkruar në lidhje me gjërat që janë të rëndësishme për këtë brez. Shikojnë si ai ecën nëpër disa nga kapitujt dhe i jep një vjedhës kulmin në përmbajtjen.  

Përkrahjet rritje

"Trip të shkruar një libër që unë mendoj se çdo person i ri ka nevojë për të lexuar. Pasioni i tij për Jezusin dhe ky brez vjen me zë të lartë dhe të qartë në çdo faqe. Unë nuk mund të presim për të parë ndikimin ky mesazh ka në një brez që është i uritur për qëllim ", -. Lecrae, Grammy dhënien- fituese @lecrae artist "Rise është një libër i jashtëzakonshëm që kap zemrën e kulturës sonë. Sapo kam kap atë unë nuk mund të vënë atë poshtë. Trip sfida që ju të jetë REAL, dhe tregon se si të jetojnë jetën tuaj si një i rritur i ri në botën e sotme. lexuar e madhe. "- Sam I, NFL linebacker, humanitare @thesamacho "Trip ka shkruar një libër unë uroj unë do të kam lexuar kur isha i ri. pasioni i tij, urtësi, dhe dëshira për të sfiduar e brezit të ri është një testament për punën e Perëndisë bërë përmes Trip dhe punën që ai mund të bëjë me të gjithë ne ", -. Kirk Franklin, çmimin Grammy- fituar dhe multi-platinum incizim artist @kirkfranklin "I dashur lexuar Ngritja. Shumë herë në këtë libër kam gjetur veten MEDI- Tating mbi faqet, pasi kam lexuar ato. Unë kam qenë i inkurajuar, i frymezuar, dhe të sfiduar të gjithë rrugën nëpër. Kultura na pret për të humbur kohë, por Perëndinë ...

Parathënie Rise Piper

Libri i ri udhëtim të, ngrihem, është jashtë tani! Lexo parathënien John Piper ndaj librit poshtë. Ju mund të para-qëllim libri dhe të gjeni më shumë në Risebook.tv Një nga gjërat kryesore që unë si për Trip Lee dhe librin e tij, ngrihem, është bashkëveprim i nderimit dhe rëndësisë. Qëllimi në rëndësi në kulturën amerikane është e zakonshme. Ftohtë është kudo. Si Mack Stiles thotë, Më të krishterët në botë duhet të kenë frikë nga grushtin e ngritur; Amerikanët kanë frikë vetull e ngritur. Kjo do të thotë që ne nuk jemi të ftohtë. jo relevant. Por qëllimi në nderim të rralla. Nderimi ndihet vjetër. Ajo ndjehet unexciting. Kjo nuk është e ftohtë. Por të gjithë e dinë, thelle thelle, se kur nderimi shkon, gjithë jetës së njeriut bëhet një estradë. i hollë. i lehtë. i cekët. plastik. bosh. Në fund, pakuptimtë. Ne u bënë për më shumë. "Best është i ndryshueshëm, dhe ne nuk mund të jetojnë për të "-The fjalët e Trip Lee. saktësisht. Duke u përpjekur për të jetuar vetëm për të qenë të ftohtë, vetëm të jetë i rëndësishëm, është i ulët. Dhe zëri Trip Lee-së thërret, ngrihem! Ka shumë më shumë për të parë, të dish, për të dashur, për të shijuar. Ka realitete që janë aq të mëdha sa nuk mund të reduktohet për argëtim. Fjalët "fun" "shpërthim" "top" "partisë" të tingëllojë si budalla ...

Çfarë është Rise Book Rreth?

Njerëzit kanë pyetur Trip çfarë libri i tij i ri ka të bëjë me. Këtu ai është duke folur në lidhje me atë kohë të shkurtër. Ju mund të mësoni më shumë për librin në Risebook.tv

Rise Street Team

ckemi djema! Libri im Rise është liruar më janar 27 (javen tjeter!) dhe kam nevojë për ndihmën tuaj. Ne jemi duke kërkuar për njerëzit që mund të ndihmojë të jetë një pjesë e një Ekipi Rruga dhe të na ndihmojë të përhapur fjalën në lidhje me librin në internet dhe në mediat e tyre sociale. Ju mund të shikoni më shumë në lidhje me librin në http://RiseBook.tv lutja ime është që Perëndia do të marrë këtë libër dhe të përdorin mesazhin e tij për të sfiduar brezin tonë që të ngrihet dhe të jetojnë. Dhe ju mund të na ndihmojë të përhapur këtë mesazh duke nënshkruar për të qenë pjesë e ekipit tonë Rruga për librin. Ja se si do të punojë ... 1 - aplikoni KETU. Le të dini më shumë për ju, pse ju doni të jetë një pjesë e ekipit, dhe të ndajnë mediat sociale dhe lidhje të tjera online me ne. Botuesi im do të shqyrtojë kërkesën dhe nëse zgjidhet ... 2 - Lexoni një kopje paraprakisht të librit. Ata do të ju dërgoj një kopje PDF e librit të lexuar. 3 - Join privat Facebook Group. Ju do të merrni një ftesë për t'u bashkuar me një grup Facebook private nga botuesi im. atje, ju do të merrni një ton të përmbajtjes së madhe për të ndarë me miqtë tuaj. Atje jane...

Book Fragment: Mos Envy stol

Kam luajtur Varsity basketboll në shkollë të mesme. Kjo është një deklaratë plotësisht e vërtetë (nëse nuk detyrojë mua për të përcaktuar të luajë fjalën). I ndoqi një shkollë të vogël privat, dhe në qoftë se keni qenë një i lartë ju mori një vend në ekipin e universitetit. I love lojë e basketbollit, por unë jam shumë më mirë në shikuar atë se duke luajtur atë. Unë mund të ndëshkoj lojtarët dhe të bërtas "C'mon!"Të gjyqtarëve me të gjithë-yll aftësi. Por kjo është aq sa ajo shkon. Shkolla ime kishte këtë rregull të çuditshme në lidhje me të vërtetë duke luajtur sportive në mënyrë që të diplomuar, megjithëse, kështu që unë u detyrua të përshtaten dhe të rri kokën në turp çdo natë e premte. Qëndron ishin gjithmonë plot për lojëra në shtëpi. Prindërit e ngacmuar dhe studentët-shumë prej tyre miq të minuara ka treguar deri për të mbështetur ekipin. Mjerisht, ata ndoshta e bëri aq shumë për një ndryshim në lojë si unë. Unë do të shikim në stadium nga koha në kohë, pyesin se çfarë të gjithë njerëzit ishin duke menduar, sidomos baba im. Unë mendoj se ai e kuptoi se ne të dy ishin vetëm atje për të parë, por ka ndodhur që të ketë një vend më të mirë. E vetmja kohë unë në fakt e bëri atë mbi dysheme ishte në nivel ...

Rise Book fragment: 7:00 JAM. logjikë

I ishte pesëmbëdhjetë vjeç dhe jeta ime ishte duke u kthyer mbrapsht. Emri im dhe pamja nuk ka ndryshuar, por çdo gjë tjetër në lidhje me mua kishte. Unë kam qenë një person krejtësisht të ndryshme se unë kam qenë një vit apo dy më parë. Unë nuk do të thotë si kur njerëzit shkojnë në kolegj dhe ri-krijuar veten me pseudonime të reja dhe personalitete; Unë do të thotë diçka e rëndësishme kishte shkuar në brendësi të mua. I ishte bërë një i krishterë. U ndjeva i ri. U ndjeva i gjallë. U ndjeva aq i mirë që kam pasur për të njoftuar atë për të gjithë ata që do të dëgjojnë, veçanërisht miqtë e mi më të afërt dhe të familjes. Të gjithë janë përgjigjur në mënyra të ndryshme të ndryshimit në me-disa me gëzim, të tjerët me rezistencën-por një bisedë ka qëndruar gjithmonë për mua. Unë kam qenë duke folur me një njeri të vjetër që kam respektuar në masë të madhe, i pushtuar për të shpjeguar planin tim lojë për të nderuar Perëndinë me stilin e jetës time, në mënyrë të veçantë pastërtisë im seksual. Unë u përpoq për të qenë i qetë në lidhje me të, por ajo ishte gjithmonë e vështirë për të mbajtur eksitim tim. Si fjalët leapt nga buzët e mia me një ritëm të panatyrshme, I kam ndjenjën se ai nuk ishte aq i ngacmuar si isha. Ai ishte duke u përpjekur për të dëgjuar në heshtje, por shprehja e tij e fytyrës është përgjigjur para tij ...

Rise Lyrics

Këtu janë të gjitha tekstet e këngëve për albumin e pestë në studio Rise udhëtimit të. Kliko mbi titullin e këngës për të parë tekstin për çdo rrugë të mbarë. Gëzojnë dhe të ndajnë me një mik! 1. ngrihem 2. Lights On 3. Shweet 4. Manolo ft. Lecrae 5. Ju nuk e di 6. All Rise Up (i huaj) 7. All Rise Up 8. Jetë e bukur 2 (imja) 9. Insomniac ft. Andy Mineo 10. Diçka e re 11. Lazarus ft. This'l 12. Të gjitha Dashuria im ft. Natalie Lauren 13. Unë jam Gone 14. Sweet Victory ft. Dmitri McDowell dhe Leah Smith

udhë 14: Fitore e embel

fiksohem: (Dmitri) Ndihem gjemba, ku kurora ime ishte unë do të jetë i dobët, por unë jam gjallë Nga pluhuri deri në agim, vërtet Unë do të mbijetojë shkaku I kam Sweet Victory Askush nuk mund të marrë atë nga unë Sweet Kauzën fitore kam marrë, Fitorja e ëmbël vërtet Verse 1: Ju shikoni me çalë , Unë e di që ju shihni mua çalë Ju nuk mund të them në këto CD, por bro jam gju të thellë në të jam këmbëgjatë në dobësinë time, Ai më bëri të varur nga unë do të jenë të shtrirë nëpër dhëmbët e mi të thonë se unë nuk duroj atë sikurse edhe unë shkruaj këto rreshta unë jam i afërt me lot Trupi im nuk është punuar drejtë për shtatë vjet Pra, mungesa ime me atë "të mbajtur mjekër tuaj deri përpiqen të buzëqeshni "Bruh unë jam njëzet e gjashtë, Unë duhet të ndjehen më mirë nga një milje Mbani të gjitha anekdota tuaja dhe kuotat bukur unë do të kalojë në klishetë për shpresat e vërtetë, ai është shumë dope Hook Post Hook: Toast të Mbretit, cheers për tavan Ndjeheni mirë që gon 'për ta bërë atë të përfundojë fitores Sweet Ti më dëgjon, Holla qoftë se ju ndiheni më Ne ende running edhe pse ne çalë fitore Kauzën Sweet ne fitues, vërtet ju e dini se ne të fituar Edhe pse ne lodhshëm ne ...

udhë 13: Unë jam Gone

varg 1: Kjo është diçka në mendjen time nuk ju mori një moment? Soapbox ryshfet, Unë kam vetëm mbi të kam qenë në këto pranga dhe unë jam lodhur nga ajo (zhurma Car) Unë e di se ju dëgjoni këto goma fërkim screeching poshtë rrugës, Gotta merrni larg I komplot strehë, Unë mendoj se kjo ditë 'Cause I qenë në skllavëri e gënjeshtrat e tij të pandershëm U përpoq për të liruar veten, por nuk ishte kualifikuar Get em lartë, merrni em lartë, merrni em Novacane të lartë në trupin tim, jo unë nuk është ndjenjë gënjeshtra Ata thonë se unë jam i kripur dhe ata mund të kritikojnë Por unë jam lutur për vrasjen, nuk mund të presim për eliminimin e tij Para se ofshamë, dhe tregoni njerëzve unë jam duke shkuar që unë jam duke folur bout humbës Afërditë, ju e dini se ai gabim e di se nuk është paraqitur për të thyer deri në telefon është e gabuar në qoftë se unë të prishur në një këngë? fiksohem: Kam dëgjuar atë që thua, por unë nuk besoj se ju Shkak ju vetëm të shtrirë, dhe unë nuk kam nevojë për ju unë kam një Zot të re, Unë e di unë nuk e shoh ty por shoh të drejtë nëpërmjet jush, kështu që unë Gotta të largohet nga ju (Përsëriteni 2X) varg 2: Sa herë kam Gotta tregoni ...

udhë 12: All My Love

Intro: (Natalie) Unë po të shoh ju shikuar A ju pëlqen ajo që shihni? Am I të vetme? mirë, sorta kinda ndoshta Çfarë keni në mendje? fytyra juaj duket e njohur po ju shoh të gjithë kohën dhe unë mund të ju mbajë sonte kompanisë Ju nuk Gotta them askush nuk është askush tjetër rreth shikuar Po thuaj vetëm një fjalë dhe ju mori atë të drejtë këtu, tani Verse 1: Jay ishte e vetmuar dhe ai është në kërkim të dashurisë në neto Një njeri ka nevoja, çfarë prisni ju? Ai dukej nëpër të gjitha faqet e tyre dhe, kur e gjeti burrin e saj ai e humbi frymën e tij Cause kjo ishte dashuri në shikim të parë kur ata u takuan Zemra e tij rrahje e vështirë Ajo ishte kinda dritë skinned, Sytë si ai i pëlqente që ata nuk mund të luftojnë atyre ndjenja kur ju goditi këtë vështirë Kjo është në distancë të gjatë, kështu që ai është me të në internet gjatë gjithë kohës ai është në punë, por kjo vajzë është në mendjen e tij gjatë gjithë kohës ai nuk mund të presim për të parë atë, ajo mori ato banging karakteristika Kur ata së bashku ai nuk do mend se ai Gotta paguani me Visa Homies tij e paralajmëroi "ngadalësojë se gruaja nuk mund të kryejë ju" Por ai është në lojë e dashurisë se nuk e ...

udhë 11: Lazarus

varg 1: Boy I hopped jashtë në mëngjes varri i mirë i fjetur për një kohë të gjatë unë jam yawning Everybody duke folur duke u përpjekur për të parë mua, mosbesim Ashtu si ai frymëmarrjes? Ai ishte gjashtë këmbë Boy thellë atë që ju thotë? Hold up mbyllur gojën të vdekurit nuk mund të Holla, ajo flet bout? 'Shkak një herë nëpër atë derë nuk është duke ecur jashtë, por më lejoni të ju kthejnë në kohë për arkivol tim tani Ooh e di që ju joshë atë në rrugën e ajrit kam qenë në varr për një kohë të gjatë betohem Njerëzit qarë unë jam i humbur, nekrologji shkruar fytyrën time zbehtë, ata nuk mund të them djalë tuaj për të rritur Close arkivolin, telefononi predikues, ai aq kaluar Është e gjatë nuk mund askush të arrijnë atë, them kështu gjatë, por të mbajë në, para se të qaj dhe të drejtuar nga dëgjova dikë që vijnë, duke thënë diçka yelling, "dal" Pre-Hook: Hopped deri nga varri, miremengjes kam qenë duke fjetur për një kohë të gjatë unë jam yawning varrosën më në kostum të zi, kravatë e zezë unë jam gjallë dhe u zgjova duke fluturuar Prandaj tash e tutje Hook: Nga tani e tutje ju mund të telefononi me Llazarin nga tani e tutje ju mund të telefononi me Lazarus nga ...

udhë 10: Diçka e re

Intro / mostër: Hold up, mbajnë deri lejoni të marrë një tjetër (Përsëriteni 4X) varg: Boy ju e dini se kam marrë ata J-së, shkëmb ato në këmbët e mia të kapur deri në mani, dollap ime nuk është e plotë ju e dini që kam marrë ato 5-të dhe unë vetëm mori ato 12, por ju e dini se ata 1 e unë me të vërtetë të kërkuar është në shitje kështu që një çift shumë klikimeve në vend, deri sa unë jam ndjenjë vetëm të drejtë Bruh I Gotta mbajtur lojën time sneaker shtrënguar Nëse secili mori ato Homie që nuk është ajo që unë si tani të gjithë duan të jenë si unë në vend të Mike varësisë ime nuk është femra apo sneakerheads pije alkoolike anonim, Unë jam kruhet për disa këpucë Vendoseni atë në kartën time, Unë nuk kam asgjë për të humbur Ndonjëherë unë pyes veten se çfarë është wanna kam për të provuar Shkak I wan't diçka të re ajo që kam marrë ajo nuk do të bëjë unë mendoj se kam marrë disa kinda Kauzën gripit unë jam addicted me atë të ri Ajo mori mua si Outro / mostër: Po ajo mori mua si Hold up, mbajnë deri lejoni të marrë një tjetër (Përsëriteni 4X)

udhë 9: Insomniac

varg 1: Unë jam duke shkuar sot Kjo im vetëm qëlloi Jeta ime mund të përfundojë sot Po ndalesë zemrën time Në rast se dal sonte unë jam duke shkuar në krye të ta jap tërë kjo jetë nuk është e gjitha që kam marrë Yessir tani prit një minutë Bruh I shih y'all figurë me duart tuaj të pritjes të lartë për atë mundi për të marrë off, 808'S në gatishmëri Kur unë jam marrë frymë Bangers I thonë deklarata që unë po ndalem pranë toka gon dridhen kur kjo rënie mundi, dërrmuese Të lutem, lërmë off treshe time ndjej, e ndjej, Unë jam ndjenjë shumë e mirë si unë jam një kafshë si një bandit i cili është i vërtetë në kapuç Kështu që unë jam duke shkuar në dhe unë do të jetë duke pushuar kur unë jam Ngritja shkuar dhe bluaj është ajo që unë jam në Bruh kjo është arsyeja pse kam shkruar këngën Tonight unë jam duke shkuar jashtë si hapësirë ​​My Life vetëm zgjat gjithë natën Nëse unë nuk zgjohem në mëngjes, Bruh Unë jam Gon jetë mirë hedhin kujdes të erës Le të shkojë ne periudhë për të shkuar në No ngadalësuar, Ne Gon fituar asnjë ngadalësuar, ne e dimë atë mburremi para-hook: Sonte unë do të rrezikonte të gjitha për të ndjekur dhe të jetojnë si jeta ime e ...

udhë 8: Jetë e bukur 2 (imja)

Intro: oh, Unë të dua, Po si asnjë tjetër, Po Kur shoh ju buzëqeshje të shkëlqejë vetëm si verë, Po Verse 1: Ti e di se ndjenja kur atyre që fjalët nuk arrijnë Është e vështirë të shpreh me fjalë atë që unë dua të them To mini time mua, njeriu im i vogël të flasim fëmijë flasim, Unë nuk e di atë që ju të thënë Por kjo është muzikë për veshët e mi pse Boom bap për babë tuaj, kur unë jam pranë pse Mommy ju vë në to polos dhe skinnies Curly fro egra, të jetë sprovë se një njihuni pse ju mori se përziera fëmijë Swag mbi ta kërkuar si mama tuaj dhe baba juaj mbi to drejt nga barku i nënës, që ishte e vërtetë freskët I bërtiti aq shumë deri sa nuk kemi lot lënë Që atëherë ju mbani një buzëqeshje në Wrestling tim fytyrë dhe vallëzimi, egër në vend të Ja, unë e di se ju mori emrin tim Por unë dua veshur me jetesën e tij për famën e tij, I dua Hook: oh, Të dua si asnjë tjetër Kur shoh ju buzëqeshje të shkëlqejë vetëm si verë Vizioni im nuk mund të jetë më i qartë nuk ka asnjë faj që je e bukur, nuk është çudi unë të dua unë nuk mund të ...

udhë 7: All Rise Up

mostër: Në qoftë se ne të gjithë të ngrihen, oh yeah oh yeah (përsëritje) varg 1: Unë e di unë nuk e meritojnë të prekë bro mic Por kjo zeje është diçka që unë do të luftojë për Jam në laborator me këtë stilolaps dhe një bllok Duke ditur se unë mund të përfundojë e kaluar, që nuk është me të vërtetë arsyeja pse unë shkruaj shkojnë thoughLet mbrapa në kohë për të '04 kam takuar 116, shpejt unë kam qenë në bordin Fast forward katër vjet, ne në turne Dhe ne nuk dimë vetëm atë që ai kishte në dyqan Por tani ja ku jemi dhjetë vjet më vonë, Flukset e mori Obligacionet më të mëdha mori më afër, plus kjo është më shumë armiq duke thënë se ne vetëm të bëjë atë për brumë, por ata nuk do të na thyejnë "Shkak Zotin ne të shërbejë me rrjedhën ai është aq i mëshirshëm dhe në qoftë se ata më pyesin pse unë bëj atë unë u them atyre se është muzikë e një lëvizjeje Po unë jam duke folur për ekipin tim pa drojë që kurrë nuk do prekni një fazë, por ata janë duke ecur në risinë e tij Çohu Pre Hook: Nëse ne të gjithë rritja upThat do të jetë ëndrra ime Ne të gjithë duhet të ngrihen dhe të japë një O këmbë për kauzën mbretit ai është i mirë Oh yeah, oh yeah Oh yeah,...

udhë 5: Ju nuk e di

Intro / mostër: Disa ditë ndihem aq afër disa ditësh duket deri tani siguri pasuri dhe mirësi do të ndjekë gjithmonë dhe nuk kthehen pavlefshëm, oh Hallelujah qenë lavdërimi i lartë unë do të jap atë për ju me kënaqësi të gjitha ditët e mia unë vetëm shpresoj se gjithë jetën time përcjell se unë do të thotë çdo fjalë, ooh Edhe me keqe me mua Jezusi, Oh Jesus, Jezusi im, kjo është arsyeja pse unë të dua kaq Verse 1: Boy Ndjehem si unë jam duke rrëshqitur Drejtimin për të zgjedhja ime e sigurt, Obama Biden (merrni atë?) Çdo ditë Unë jam homiciding Killing atë shejtan brenda meje, ndonjëherë është trauma (nuk është ajo?) Por bro kjo nuk është për t'u habitur që ajo sjell mua gëzim kur unë kapem pas fjalës së tij unë jam premtimi hipur unë premtoj unë është keq për këtë, kur unë nuk jam i bindet unë kam qenë e ekspozuar, por unë jam në të Sinonim: Unë jam i fshehur ndjehen si unë kam një vrimë në një Ata duke hedhur hije, por unë jam shndritura shkaku di Biri ndjehen si unë jam duke ëndërruar me sy hapur, Mendjet e mia rrëshqitje lundrues nga rritet qiell, re 9 kjo është Swimming im oqean në atë shtresë të shtresës së ozonit Hey unë jam njomje Por ai ndezi atë zjarr nën tim prapa Jam pirja e duhanit nuk mund të ...

udhë 4: Manolo

fiksohem: Unë të bëjë atë për të dal Got që municion mbyllur dhe i ngarkuar nuk është duke folur për asnjë ndezjes Flip një faqe, Unë do të shpërthejnë ajo mori një kasolle në Manolo (nolo) Manolo (nolo) Manolo (nolo) Manolo (Përsëriteni 2X) varg 1 (udhëtim): Duke u përpjekur për të të treguar atyre djemve unë nuk të lënë grazhd vetëm Kauzën mbaj një në makinën time dhe kam marrë dy në shtëpi Ata lloje të ndryshme, por ata e bëjnë buzë njëjtën gjë dyfishtë, fuçi të dyfishtë, Bang Bang Unë jam këtu përballet dragons, Unë nuk është jashtë mendjes sime Ata vijnë për shpirtin tim, kështu që është e bout atë kohë Them shtrihet ata përpiqen të më vrasin, në qoftë se ju nuk besoni mua unë nuk e kujdesit, Unë nuk e kujdesit, Unë nuk mund të marrë atë lehtë unë jam Flipping një faqe, Jam shkaktojë-lumtur një klip dhe një matës klikuar atë, goditur në skenë ju goditi me të vërtetën, e saj në çdo frazë Ai ma preu thellë Jam diving, Unë jam zhytjen në Kur kam ngasin kam marrë atë zjarr zjarri, Unë jam i gjallë përsëri Hook Vargu 2 (Lecrae): Manolo Manolo, Unë jam këtu duke shkuar Postal partnerët e mi mendoj se kam humbur atë, mama ime mendoj se unë jam loco I mbajtur revole tim të ngushtë edhe pse, ju e dini se është plotësisht ...

udhë 3: Shweet

fiksohem: Get atyre duart në ajër Bëni një zhurmë të vogël në të qëndron në qoftë se ju nuk mburremi në Godman, nëse guxoj, vetëm në qoftë se ju guxoj Kjo do të jetë Shweet Çka nëse kur ju mburrem ajo nuk ishte 'bout rroba me tags? Kjo do të jetë Shweet Çka në qoftë se, kur ju mburrem se ishte periudhë atij që është i pari dhe i fundit? Kjo do të jetë Shweet Hook Post: Kam dëgjuar ato flasin si ata të nxehtë njeri Dikush mori ato gazuar up, në që duken oktan unë urrej të them atyre se ata nuk më mirë është më i mirë për të marrë një çadër, Perëndia mbretëron Vargu 1: Le të kthehemi në kohë për të fund të viteve tetëdhjetë Qyteti D mbajnë më poshtë, kjo është ku ata bënë mua kur unë jam kthyer atje, Nuk është vaca-ing (vacationing) Ndjehet si unë jam në shtëpi, duke menduar për të qëndruar, Unë nuk po qëndron pse Ooh tashmë tashmë Lone Star shtet edukuar, si mund ta harroj atë, por unë nuk po pop up nga blu Është fluturojnë si ai thur mua, Unë nuk po flet periudhë këpucëve, xhiruar kam marrë një shumë probleme, por unë jam i drejtë, kjo është Shweet unë e di, Perëndia im do të hedh ato në liqen, që është Shweet Sa herë kam Gotta ju them ...

udhë 2: Lights On

Intro / mostër Oh oh, drita Ne nuk e dimë se ku do të shkojmë (përsëritje) varg 1: Shikoj kjo është e gjitha e errët, të gjitha çdo gjë e zezë Ashtu si milionë njeri mars, por unë jam duke folur bout çdo gjë zemrat errëta, Souls errët mendjet e errëta shkrim flukset e errëta mund të marr një dritë të vogël edhe pse? A është kjo diçka që unë mund të luftojë për? Hej ne mënyrë të verbër që ne nuk e dimë Atë autostradë ne Go Go shpejtësi të plotë përpara, fluturues por ne e ulët Por ne nuk e dimë vetëm atë që ai mori në dyqan, jo më shumë në rënie për Doke okie Jo, ai mund të na japë në harresë për gjëra kemi parë kurrë më parë 'Till asaj drite të marrë në ngjyra të ndezura, ne nuk e dimë se ku do të shkojmë Por kjo nuk ka hartë google për jetën, dhe kjo është si fenerët tona janë dëshmi e thyer: ne ndezje, duke kaluar në disa thesar që është e artë për disa nikel dhe bakër, duke u përpjekur për të marrë lavdinë që është vjedhur dhe korr atë që mbjell Hey ne të gjithë e mori ëndrrat, Kjo është e imja që unë jam duke u lutur se do të rrokullisje që kaloni dhe të shkëlqejë, Fëmijët janë të verbër Ne e dimë që ju mori atë, Zot ne e dimë se ju mori atë vetëm ju mund të na e lartë, ju pilot Lights ju lutem Hook We ...

udhë 1: ngrihem

fiksohem: Sot është dita kur ne të gjithë ngrihen spirancë im ka shkuar në mënyrë të shikojnë mua të vijë në jetë së bashku ne qëndrojmë kundër gënjeshtrave djegur Dhe tani që kam gjetur krahët e mia Unë jam gati për të shkuar Rise, ne të gjithë të rritet Oh oh oh Ne të gjithë rritja Oh oh oh sotme Vargu ditë Rise 1: Hold up Unë jam kthyer për të mburremi në këto këngë si unë jam i çmendur në em, mund të mbështetur mics mu Never mind parasysh faktin kurrë nuk kam lënë unë jam hype Dëgjoni dorë nga e drejta nuk është Gotta pyesni dy herë Jam këtu, Jam këtu për të mburrem në atë si unë jam i njohur për Ndërsa folks gërhij Unë jam shkoni për të Perëndia im nuk ka folklor, 'Shkaktojë ai vërtetë, ai vërtetë tani për temën në fjalë unë e di projektuesi, ai është më i lartë se pilotët që fluturojnë në retë ai projektuar me duart e tij unë jam me shkrim për ju them këtë jetë është një flash në një tigan Si Unë jam në pension, kur kemi nevojë për një Cryer të na tregoni për të ngrihen dhe të qëndrojë? Kontrolloni yo planet Dude mia, që varri nuk është shtëpia juaj Shkak keni qenë mënyra nëntokë shumë të gjatë Gjashtë të thellë me një datë në gur tuaj Të gjithë ata thonë,...

Coulda Qenë Me Lyrics

Prodhuar nga: Gawvi Zanore shtesë nga: J. Paul Artwork nga: Alex Medina përziera dhe zotëruar nga: Jacob "Biz" Morris Verse 1: Mos askush nuk duan të dëgjojnë dhimbjen tonë Kjo është se si unë jam ndjenjë kur unë jam Flipping nëpër ato eksitim komente, të gjitha unë mendojnë se është shi Ata i thënë mua për të marrë përsipër se është e vjetër që gjëra nuk ekzistojnë jo më shumë por që nuk unazë e vërtetë, kur unë shoh në këto rrugë Pra, kjo është e vërtetë, kur unë të ndjehen si ai ishte coulda më Hook: Njeriu mund t'ju them se unë jam ndjenjë tani Ah ata duan të dinë se si unë jam ndjenjë tani unë të ndjehen si ai qenë coulda mua unë të ndjehen si ai ishte coulda mua Ne të gjithë e bërë sipas shëmbëlltyrës së Perëndisë ju e dini të gjithë jetët tona rëndësi, Vizioni ynë është thyen Ne ndjehemi të shkaktojë dhimbje ne qenë këtu më parë Kush është i pafajshëm unë nuk e di Por kjo ishte coulda mua unë të ndjehen si ai ishte coulda më Verse 2: Unë nuk e di Mike Brown unë nuk e di Trayvon unë nuk e di Sean Bell Por unë e di se ata shkuar unë nuk e di Oscar Grant ose Tamir Rice unë nuk e di Eric Garner Por unë e di se ata jeta është me vlerë më shumë se ata ...

Coulda Qenë Me

Zemra ime është e rëndë. Unë e di se Perëndia është i mirë, dhe se Ai është në kontroll, por zemra ime është e rëndë. Javën e kaluar, pas ngjarjeve në Ferguson (dhe përgjigjet e tij në mediat sociale), Ndjeva ngarkuar për të shkruar një këngë. Qëllimi im ishte që asnjë deklaratë mëdhenj apo deklarata, por për të shprehur në mënyrë që çdo gjë më bënte të ndihesha. Kështu që unë filloi të shkruajë, dhe kjo është ajo që doli. Ndjenja që bëri jehonë në mendjen time ishte: "Kjo mund të kemi qenë më." Unë kisha një post të tërë gati se si të krishterët duhet të reagojë në kohë si këto, por pas lajmit për Eric Garner dje, I vendosur për të pritur dhe post që më vonë. Për tani, Unë vetëm dua të them se unë kam një zemër të rëndë. Unë nuk jam i interesuar në debate apo argumente tani. Unë vetëm dua lirinë për të shprehur të keqen. Unë jam lënduar për shkak se video Eric Garner është shkatërruese për të parë. Kur gruaja ime dhe kam parë pashë atë muaj më parë, ne të dy bërtiti. Jeta është një dhuratë e bukur, dhe është e kthjellta për të parë se jeta e lënë trupin e dikujt - veçanërisht kur është marrë nga burra të tjerë. une mendova, "S'ka dyshim se njerëzit nuk mund të ...

New Book Së shpejti

Libri im i ri, ngrihem, vjen nga 27 janar! Ajo do të jetë në dispozicion kudo libra janë shitur. Ju mund të para-qëllim atë tani dhe të vizitoni faqen e internetit libër në Risebook.tv. Unë lutem që Zoti do të përdorin atë për të inkurajuar brezin e mia për të marrë deri dhe të jetojnë. Watch rimorkio lart dhe të lexoni një përshkrim të shkurtër të librit poshtë: Shoqëria thotë se rinia është një kohë për të lumtur vetë-shprehje, por Trip Lee thotë se Perëndia i ka thirrur të gjithë të rritet nga gjumi, mbi pritjet e ulëta, dhe për të jetuar për Mbretin ringjallur. Bota na tregon se vitet tona të hershme janë të jenë të gëzuar në mënyrë të papërgjegjshme në vend të përkushtuar për ndjekjet e kuptimplote. Ne jemi duke thënë se përgjegjësia dhe përkushtimi janë barrë për të vënë jashtë për aq kohë sa të jetë e mundur. Dhe kështu, shumica prej nesh shpenzojnë rininë tonë në një gjendje të trishtuar hutimi-fjetur në në jetë deri sa ne jemi të detyruar për të marrë deri. Problemi është se jeta ka filluar tashmë. Ajo që po ndodh tani. Dhe Perëndia e ka thirrur për të jetuar atë. Në këtë libër të fuqishme, Trip Lee argumenton se është koha të zgjoheni dhe RISE, për të jetuar mënyrën se si ne janë krijuar për të jetuar. Rinj apo të vjetër, ne kemi qenë të thirrur të jetojmë për Të. tani për tani. Besimtarët e rinj të përballet me ...

Shweet Wallpaper

Shijuar vepra arti që ju keni parë për albumin e fundit të udhëtimit të, ngrihem? Pastaj kap këtë letër-muri Shweet për telefonin tuaj kështu që ju mund të keni atë me ju gjatë gjithë kohës. Shkarko iPhone Wallpaper

Kur Fituesit duket si humbesit

Çfarë fituesit duken si? A janë ata të gjatë apo të shkurtër? Zezë ose të bardhë? Fortë apo i dobët? Them se varet nga ajo që ne kuptojmë me "fitues." Unë u thithur në historinë e një fitues këtë muaj të fundit si të lexuar një të gjatë, por biografi të angazhohen e Michael Jordan. Llogaria e detajuar më kujtoi pse obsesioni shumë njerëzve me të kufizohet në adhurim hero. Shumë gjëra mund të thuhet për "airness tij" por askush nuk mund të pretendojë kurrë ai nuk është një fitues. A ai duket si një fitues para se ai mori gjithë ato unaza kampionatin, megjithëse? Si ju lexoni librin, dukej qartë nga fëmijëria e tij se ai do të jetë një kampion. Nëse kjo ishte lojën e tij të shquar si një shtambë të vogël ligës, ose si një lojtar basketbolli junior e universitetit; rrymë e tij rritja e shkollës së mesme, ose loja e tij fituese e shtënë gjatë vitit të tij fillestar me UNÇ. Nga koha që kam marrë në kapitujt rreth kampionatet e tij si një Bull Chicago, nuk ka pasur surpriza. Autori tregoi historinë e tij në një mënyrë që e bëri të qartë: Jordan ka lindur për të qenë një fitues. Dhe kjo është ajo që ne e dimë atë për: duke fituar gjashtë unaza kampionatin, pesë MVPS, dhe 14 All ...

prit, Trip - A nuk ju tërhiqet?

Një çift muaj më parë I befasoi të gjithë duke njoftuar një album krejt të re, "Rise." Ju nuk e kuptoni se sa e vështirë ishte për të mbajtur të qetë në lidhje me atë para etiketë tim dhe unë shkova publik. Albumi ka qenë në proces për mbi një vit, dhe unë nuk mund të presim për të treguar të gjithë - sidomos ata që e mbajti duke i kërkuar, kur unë isha në rënie diçka të re. Përgjigja deri më tani ka qenë shumë inkurajuese. Unë jam i habitur se njerëzit kanë vazhduar të mbështesin mua, edhe pse unë kam qenë mjaft i qetë për dy vitet e fundit. Dashuria jote dhe eksitim është rritur vetëm e imja. Pension të parakohshëm Një nga përgjigjet nuk ishte befasi nga ishte kjo një: "Prisni, Mendova se në pension?"Kjo është pyetja që më ndjek nga mbrapa si hije. Unë e kam drejtuar atë në intervista, tweets, dhe blog posts, por unë e di se është ende e paqartë për disa. Më lejoni të vazhdojnë të përpiqen për të vendosur rekord të drejtë: Unë kurrë në pension. Në 2012, I bëri të ditur se unë do të jetë "shkelën larg nga muzika." Po, Unë e di që tingëllon pensionimit-ish, por unë qëllimisht nuk e përdorin atë fjalë. I mbajtur atë qëllimisht të paqarta, sepse unë nuk ishte 100% i sigurt se çfarë ajo do të duket si. E dija...

mburrem Wallpaper

Nevojë për një kujtesë të përditshme që janë ndërtuar për të mburrem? Ne kemi vënë së bashku një e animuar pak për telefonin tuaj, tabletë, ose desktop. Ka tre opsione të thjeshta nën me logon mburrem. Ka shumë për të ardhur më vonë. gëzojnë! Shkarko Wallpaper iPhone • Download iPad Wallpaper • Shkarko Desktop Wallpaper Shkarko Wallpaper iPhone • Download iPad Wallpaper • Shkarko Desktop Wallpaper Shkarko Wallpaper iPhone • Download iPad Wallpaper • Shkarko Desktop Wallpaper

Një stërvitje që zgjat

Gjatë gjithë jetës sime, Unë kam kaluar nëpër sezonet kur unë kam qenë i motivuar me të vërtetë për të punuar jashtë. Kur isha në shkollë të mesme Unë vetëm të kërkuar të jetë e mjaftueshme për të bërë përshtypje vajzat amator (une deshtova). Në muajt para dasmën time unë kam qenë duke u përpjekur për të punuar në muajin e mjaltit trupin tim plazh. Keto dite, Unë jam vetëm duke u përpjekur për t'u siguruar që unë jetoj kaluar të njëzetat e mia. motivet e mia kanë ndryshuar me kalimin e viteve, por ajo që nuk ka ndryshuar është se si ndryshueshëm këto motive janë. Ndoshta ju jeni të natyrshme të motivuar për të punuar jashtë-britmë jashtë për miqtë e mi që të postoni pics dhe video të regjim të tyre të trajnimit çdo ditë. Por në qoftë se ju jeni si mua, motivimet tuaja të shkojnë lart e poshtë si një fëmijë në një trampoline. Çfarë ndodh nëse rezultatet e punës tuaj jashtë zgjati përgjithmonë, megjithëse? A do të jenë më të motivuar? Work Hard Pays Off gjatë Olimpiadës Dimërore muajin e fundit unë kam qenë në frikë si unë pashë bobsledders të shpejtë si rrufeja dhe snowboarders ekstravagant. Unë kam qenë i impresionuar me përsosmërinë e tyre atletike, por unë kam qenë edhe më i impresionuar kur kam menduar në lidhje me trajnimin e të disiplinuar duhet të ketë marrë për të arritur atje. Në fund të çdo ngjarjeje, kur atletët fitimtarë qëndroi në fitues të ...

5 Pyetje për Beyonce

Muzika është një pjesë e madhe e jetës sime kështu që unë jam gjithmonë duke menduar rreth asaj se si të përdorin atë më të mirë. Është e vështirë për mua për të shijuar artin pa analizuar, duke marrë shënime, dhe pyetje. Beyoncé ka vëmendjen e kombit tonë tani dhe ajo është padyshim një nga yjet tona më të dashur pop. Zonja e Parë, edhe tha se në qoftë se ajo mund të jetë dikush tjetër, ajo do të duan të jenë Beyoncé. Beyoncé është më popullor se ajo ka qenë ndonjëherë, kështu që ju nuk mund të kthehet në TV ose të merrni në internet pa parë diçka rreth saj, nga shqyrtimet e albumit të saj të ri të fotografive të saj në këmbë nëpër rrugë me vajzën e saj. Unë jam i impresionuar me talentin e saj dhe i frymëzuar nga makinë e saj, por unë jam në mëdyshje edhe nga disa gjëra të shoh. Beyoncé dhe unë kam disa gjëra të përbashkëta. Ne jemi të dy nga Teksasi, dhe kanë shumë të familjes në Houston. Ne jemi të dy artistë të cilët kanë lëshuar rreth njëjtin numër albume solo (edhe pse ajo është vetëm pak i njohur më mirë se unë). dhe së fundi, ne jemi të dy mëkatarë në nevojë për hirin e Perëndisë. Me këtë në mendje, në qoftë se kam pasur rastin për të përmbushur e saj këto janë disa nga pyetjet që unë mund të kërkoj, disa ...

Vetem zoti mund te me GJYKOJ mua?

I love duke diskutuar vullnetin e Perëndisë për jetën tonë, edhe kur dikush nuk pajtohet me mua në lidhje me të. Bisedat mund të merrni të vërtetë të tensionuara vërtetë të shpejtë edhe pse, sidomos kur ne jemi duke folur në lidhje me çështjet e diskutueshme. Kjo nuk është e bukur për të të treguar dikë që ju mendoni se ata janë të gabuar. Kështu që unë të përpiqet të jetë i kujdesshëm me fjalët e mia, dhe thjesht tregojnë për atë që thotë Perëndia, në vend se mendimet e mia. si kurdisje, megjithëse, në një moment gjatë bisedës, ata do të largohen nga kartë atu: "Por nuk Bibla gjithashtu nuk thonë për të gjykuar? Ju përshtatshme anashkaluar këtë varg, huh?"Ajo kurrë nuk dështon. në Mateu 7 Jezusi thotë, "Mos gjyko, ose të mos gjykoheni. "Edhe ata prej nesh që nuk e keni lexuar Biblën mund të japin kuotën këtë pjesë të fjalës së tij predikim për fjalë. Kjo mund të jetë më i njohur varg biblik në ditët tona. Dhe kjo mund të jetë keqkuptimi më i keqkuptuar këtë ajet do të thotë që ne keqkuptoj se si ne jemi duke menduar për të duam njëri-tjetrin. Pra, është e rëndësishme që ne bëjmë pyetjen: Çfarë do të thoshte Jezusi kur ai na tregon jo për të gjykuar? Ajo që ai nuk do të thotë fundjavë Fundit, gruaja ime dhe kam marrë pjesë në një seminar për martesë në kishë tonë. Si ne...

Pse I Martuar një vajzë e Bardhë

Sa herë që unë të postoni fotot e familjes sime në mediat sociale, përgjigjet janë gjithmonë kënaqësi. Më të zakonshme janë, "Djali juaj është aq i bukur!"Ose" Ajo që një familje të bukur!"Por një nga përgjigjet e tjera të zakonshme është, "A është gruaja juaj bardhë?"Njerëzit më pyesin në shfaqje ndonjëherë shumë. Përgjigja është po. Gruaja ime është një përzierje e hungareze, italian, dhe polake-i cili për shumicën e njerëzve thjesht do të thotë po, ajo është e bardhë. Kjo është e parëndësishme për disa, por tronditëse apo edhe zhgënjyese për të tjerët. Unë nuk mendoj se dikush duhet të tronditur apo të zhgënjyer nga martesat interracial, por unë ende të kërkuar për të folur për pse u martova jashtë "racën time. Vendimi për t'u martuar me dikë nga një prejardhje të ndryshme etnike nuk ishte e vështirë për mua. Unë kurrë nuk u ul dhe shkroi një listë mirat dhe të këqijat. Edhe pse në qoftë se kam bërë, fakti që gruaja ime kurrë nuk ka parë një episod të "Martin" do të jetë në kategorinë con. por sinqerisht, Unë nuk agonize mbi të ose të kërkoni këshillë në lidhje me nëse ajo ishte në rregull. Unë kam qenë i bindur se ajo ishte gruaja për mua që të martohet, edhe pse ajo nuk ishte e zezë. Disa nuk do ta konsideronte martuar me dikë që nuk ishte i njëjtë etnia ...

5 Grackë e Social Media

Post mysafir nga Jessica Barefield lejoni të filloj duke i dhënë një mohim. Ky artikull nuk është se si media e keqe sociale është. Përdoret në moderim, me sjellje të drejtë të zemrës, ajo mund të jetë një gjë e mrekullueshme. Qëllimi i këtij neni është që të nxjerr në pah disa mënyra se media sociale mund të jetë një kurth për jetën e krishterë dhe për të inkurajuar ju për të shqyrtuar zemrën tuaj, kur është fjala për konsum tuaj social media dhe pjesëmarrjen. Këto janë pesë mënyra se media sociale mund të ushqejnë dëshirat tona mëkatare. 1. Mediat sociale mund të humbni kohën tuaj Kjo nuk është tjetër ne nuk kemi dëgjuar më parë, por është e vlefshme përsëritjen. Na kujtohet në Efesianëve 5:16-17 se ditët janë të mbrapshta dhe ne duhet të përdorim më të mirë të kohës e dhënë për ne. Mendoni për një moment se çfarë ju mund të bëni në vend të kontrolluar të gjitha ato vende. Ndërsa duke pritur në një takim, ne mund të mbajë një listë të njerëzve të lutemi për në telefonin tonë dhe të shpenzojnë ato minuta shtesë në lutje për familjen dhe miqtë tonë. sigurisht, në një kohë ose në një tjetër, ne të gjithë jemi fajtorë për shpenzimet orë në Facebook në një ditë dhe nuk hapjen Fjalën e ...

Çfarë nuk vrasin mua

Kur ju jeni duke shkuar nëpër një kohë të vështirë, njerëzit nuk e gjithmonë e di se çfarë të them. Rezultati është klishetë pakuptimta apo përpjekjet e rëndomtë për të pirë e të ngrënë ju lart. Unë kam pasur gjithmonë një problem me klishe phrases- lloj që nuk do të thotë asgjë për personin duke thënë se ato dhe në fakt nuk ndihmojnë personin i dëgjuar. gjëra pa kuptim si, "Chin up" dhe "Kjo do të bëhet më mirë." Really? Si nuk e dini? Ju nuk e bëni miqtë tuaj çdo të mirë duke i dhënë atyre dritë, shpresat gëzof që nuk janë të rrënjosura në çdo gjë. Kur godet thellë dhimbje ne kemi nevojë për të rock solid vërteta për të na mbështetur. Gjatë periudhë së tij me kancerin, Christopher Hitchens shprehu zhgënjimin e ngjashme me disa nga frazat pakuptimta të hedhin rreth. Ai shpenzon disa faqe sulmuar njërin prej tyre në librin e tij, vdekshmëri. Ai thote, "Veçanërisht, I kanë ndaluar pak lëshimin njoftimin se "çdo gjë që nuk do të të vrasin me më bën më të fortë." "Ai vazhdon të thotë, "Në botën brutale fizike ... nuk janë të gjitha shumë gjëra që mund të ju vrasin, mos të të vras, dhe pastaj të largohet nga ju në mënyrë të konsiderueshme më të dobët. "Nuk mund të ju vetëm ndjehen gëzimin? Kjo tingëllon dëshpëruar, por unë mendoj se Hitchens është e drejtë në një kuptim. Është krejt e mundur që ne të ...

Ju nuk jeni i drejtë Enough

Çdo tani dhe pastaj unë do të flas me dikë që thotë se ata duan të bëhet një i krishterë, por ata duket se mendojnë se koha nuk është mjaft e drejtë. Kur i pyet ata pse, ata më thoni për të gjitha mëkatet e tyre, të gjitha të metat e tyre, dhe të gjitha messed up gjërat e ata kanë bërë në të kaluarën. Unë kurrë nuk e argumentojnë me ta në lidhje me mëkatet e tyre, por unë të shtyjë përsëri në supozimet e tyre. Ata janë duke supozuar se mëkati disi ju skualifikon nga vijnë te Krishti, kur e kundërta e saktë është e vërtetë. Duke qenë një mëkatar nuk do të na ruajë nga Krishti; kjo është arsyeja që ne kemi nevojë për Atë. Nëse ne presim derisa të duken të përsosur për të përqafuar atë që ne do të jetë duke pritur përgjithmonë. Në një nga kuotat e mi të preferuar, Charles Spurgeon na nxit për të ndaluar në kërkim për veten, dhe të fillojmë të shikojmë për Jezusin. Ai thote: "! Ti thua, "Unë nuk pendohem mjaftueshme." Kjo është në kërkim për veten. "Unë nuk besoj se e mjaftueshme." Kjo është në kërkim për veten. "Unë jam shumë i padenjë." Kjo është në kërkim për veten. "Unë nuk mund të gjeni,"Thotë një tjetër, "Se unë kam ndonjë drejtësinë." Është shumë e drejtë të thotë se ju nuk keni ndonjë drejtësinë; por kjo është mjaft e gabuar për të kërkuar ...

5 fjalë vs. 5 Lies

Mënyra se si t'iu përgjigjur një mesazhi varet nga i cili është nga. Më lejoni t'ju jap një shembull. Në qoftë se një i huaj ecën deri tek unë në rrugë dhe të thotë, "Më lejoni të marrë hua çelësat për makinën tuaj të shpejtë të vërtetë. Unë dua të të marrë disa para nga kutinë tuaj fiks,"Unë ndoshta do të shikoni në atë si ai është i çmendur dhe të ecin jashtë. Por në qoftë se gruaja ime do të dalë për mua dhe të thonë të njëjtën gjë, Unë do të jap çelësat e saj, pa një mendim të dytë. Ne dëgjojmë dhe të reagojnë ndryshe në varësi të cilët është folur. Si në lidhje me një skenar shumë. Në qoftë se një nga miqtë e mi të mirë këmbënguli që unë duhet të paraqesë të autoritetit të tij të përsosur gjatë gjithë jetës sime, Unë ndoshta do të shikoni në atë si ai është i çmendur dhe të shkojnë për të marrë disa miq të rinj. Dhe kjo do të jetë mirë për mua për t'u përgjigjur në këtë mënyrë. Por, çfarë nëse vetë Perëndia ka thënë të njëjtën gjë? 2 Timothy 3:16 thotë, "I gjithë Shkrimi është i frymëzuar nga Perëndia." Kjo është jo i tërë vargu, por këto pesë fjalë të them mjaft për të medituar në për një jetë. Fakti se fjalët e Shkrimit janë fjalët e vetë Perëndia është i rëndësishëm. Dhe unë mendoj se ata ...

Ndërtuar të mburrem Pt. 2

Air Jordans janë portreti. Unë nuk e veshin ata shumë në rritje deri edhe pse, sepse prindërit e mi refuzuar për të blerë më qesharake këpucë të shtrenjta. Unë nuk e pëlqen atë, por unë e dija se nuk do të marrë në duart e mia mbi një palë. Kështu që unë u detyrua të përballuar - duke pretenduar se ata nuk ekzistojnë. Ajo ishte një çift gjatë viteve të duke u përpjekur për të bindur veten se trajnerët kryq Reebok ishin me stil. Por si kam marrë të vjetër, Kuptova Jordans qenë e vështirë të injorojnë. Të gjithë miqtë e mi kishin një palë ose dy, dhe një nga miqtë e mi ishte i fiksuar çiltër me ta. Kur një stil të ri doli, ai nuk do të ndalet vetëm nga Locker këmba lokale, kur ai kishte disa kohë të lirë; ai ndërtoi jetën e tij rreth gjetjes se palë të reja. Ai e bëri të sigurt se ai e dinte se të gjitha datat e lirimit Jordan, ai do të të blej të njëjtat këpucë në ngjyra të ndryshme, dhe ai shpesh do të shpenzojë Saturday mëngjeset camped në frontin e dyqane këpucësh. Ajo shpërtheu mendjen time. Kështu që në fund unë kam për të pyes veten, "Çfarë është aq e veçantë në lidhje me këto këpucë?! Është e qartë se unë jam i humbur në diçka." Obsesioni mikut tim me Jordans bëri një deklaratë. Nëse e vërtetë apo jo, ai ishte duke thënë ...

Ndërtuar të mburrem Pt. 1

Askush nuk i pëlqen droppers name. Ti e di që unë jam duke folur për. Ata njerëz që duan që ju të dini se ata e dinë njerëzit se ju ndoshta dëshironi të dini. Kur unë mendoj "namedropper,"Ka një djalë që menjëherë të vjen në mendje. Unë e kam takuar atë vetëm një pjesë të vogël të kohës, por çdo herë ne kemi biseduar, gjysma e bisedës sonë është marrë me pika të zhurmshme emrin. Ai e di një numër të mirë të njerëzve "kohë e madhe", dhe ai ka një aftësi absurde për të vjedhës ato emra në çdo bisedë. Ja një shembull. unë them, "Njeriu Hey, sa eshte ora?"Përgjigjja e tij: "Oh, kjo është rreth mesditës. Më kujton atë kohë unë ka luajtur gjuajtje e lehtë gjuajtje e lehtë me Michael Jackson në mesditë në Paris. "Word? me ndershmëri, kjo nuk është vetëm emrin droppers që na lodh edhe pse. Është njerëz që mburren në përgjithësi. Ne kemi marrë të lodhur nga dëgjimi rritur njerëzit mburrem për ditët e tyre të futbollit të shkollës së mesme (është koha për të lëvizur në, zotëri). Ne të rritet lodhur nga miqtë tanë të privilegjuara që të gjejnë një mënyrë për të cicëroj në lidhje me çdo vend ekzotik që vizitojnë. Dhe ne nuk kemi shumë durim për njerëzit që më shumë detaje për ne çdo artikull të shtrenjtë që ata blejnë (nëse ata janë të Rappers, sigurisht). Nëse kjo është fshehurazi bragging rreth ...

A duhet të Move On?

Unë e kam mbajtur deri me sagë Trayvon Martin nga fillimi. Ashtu si shumë prej jush unë pashë e raportimit të lajmeve, lexoni artikujt, dhe bisedoi për këtë me miqtë. Ajo dominuar bisedë publik dhe ka provokuar një diskutim shumë të nevojshme në lidhje me garën në Amerikë. Realiteti shëmtuar e racizmit u shtyrë përpara fytyrat tona, dhe madje edhe ata që duan të pretendojë se nuk ekziston ishin të detyruar për të folur në lidhje me të. Mbi një vit më vonë, killer Trayvon ka qenë provuar dhe shpallën të pafajshëm. A do të thotë që ne duhet të lëvizin nga çështjet? Ata gjetën atë të pafajshëm, kështu që këto "çështje garë" nuk duhet të jetë aq reale sa kemi menduar se ata ishin, e drejtë? Kjo nuk mund të mëtejshme nga e vërteta. Unë nuk kam ndërmend të argumentuar në lidhje me faktet, Karakteri Trayvon-së, ose aktgjykimi në këtë situatë tragjike, por unë mendoj se disa diskutime duhet të vazhdojë. Gjyqi është e gjatë, por biseda nuk duhet të jetë. Pse interesit? Unë e di se ka shumë njerëz që pyes veten pse ky gjykim të veçantë ka kapur vëmendjen e kaq shumë. Të tjerët pyes veten pse disa folks të zeza janë kaq të shpejtë për të simpatizojnë me Trayvon Martin, pavarësisht nga fakti se ai kishte çështje të tij ....

trokas & Feja

Për sa kohë që unë mund të mbani mend, hip hop ka pasur një obsesion me Perëndinë dhe fenë. Unë nuk do të thotë për të sugjeruar se të gjithë Rappers janë të devotshmit fetare. Por disa Rappers - ose ndonjë artistë për këtë çështje - mund të shkundur të kërkojnë që të përfshijë Zotin diku në artin e tyre. Është e natyrshme dhe e mirë për ne që të flasim për Perëndinë, por pyetja është, çfarë jemi duke thënë? Disa do të thonë, "Është vetëm muzikë. Mos e merrni atë aq seriozisht!" Por ajo që një rapper thotë në mic është më serioz se sa ju mund të mendoni. Disa kanë përdorur hip hop për të shprehur besimin e tyre të sinqertë fetare apo mungesa e saj. Islam, Pesë Percenters, Krishterimi, agnosticizëm, ateizëm, dhe fetë e tjera janë të gjitha promovuar nëpër formë arti. Unë mendoj se hip hop është në mënyrë unike e përshtatshme për të shprehur besnikërinë dhe përkushtimin ndaj çdo gjë që ne jemi të apasionuar pas. Pjesërisht për shkak të Rawness bindëse kulturës dhe pjesërisht për shkak se hip hop lejon për më shumë fjalë, kështu që ju mund të vërtetë të "mësojnë." Por shumica e hip hop kohë është më shumë si një rrojtore se një klasë të Shkollës të së Dielës. Rappers pakujdesia ik në gojë, nëse ata e dinë se çfarë ata janë duke folur në lidhje ose jo. Sinqeriteti vs. Pakujdesia ...

A Ju Living Good Life?

Në fillim të këtij viti unë shkova në turne me librin tim të ri, Jeta e mire. çdo natë, I mbajti një fjalim që u përpoq për t'iu përgjigjur pyetjes, "Çfarë do të thotë për të jetuar një jetë të mirë?" në Chattanooga, TN, ne regjistruar mesazhin dhe e kam postuar më lart. Libri lëshuar në tetor 1, 2012 dhe ju mund të blini atë këtu. Për të mësuar më shumë në lidhje me librin që ju mund të klikoni këtu. Ju mund të blini albumin Good Life këtu. A jetoni jetë të mirë?

E ardhmja e Trip Lee

Shumica nga ju e dini mua si një rapper dhe interpretues, por e vërteta është, në zemër Unë kam qenë gjithmonë një predikues. Për sa kohë që unë kam qenë duke bërë muzikë, dëshira ime më e thellë ka qenë për të shpallur Ungjillin dhe të deklarojë mirësinë dhe lavdinë e Jezu Krishtit. Me anë të hirit të Zotit unë kam pasur mundësi për të përdorur muzikë për të bërë këtë në një fazë publik. Unë e kam dashur çdo sekondë të saj dhe unë kam provuar për të bërë atë me përsosmëri. Gjate viteve, Unë e kam ndier Perëndia nuk më ka telefonuar dhe pajisjen më vetëm për të bërë muzikë, por edhe për të predikuar dhe për të shkruar. Kjo është arsyeja pse vitin e kaluar kam shkruar The Good Life, një libër që zhytet më thellë në mesazhin pas dhënat e mia të njëjtin titull. Kjo është edhe arsyeja pse unë njoftoi vjeshtën e kaluar se nuk do të udhëtojnë mjaft aq sa kam qenë. Unë dua të mësojnë se si të jetë një pastor besnik, dhe që mund të vërtetë të ndodhë vetëm në kontekstin e një kishe lokale. Kështu që unë jam duke marrë kohë për të investuar në të mësuarit nga pastorë të perëndishëm në kishën time në Uashington, DC. Lord gatshëm, si unë shërbejnë në personelin në kishën time, Unë gjithashtu do të jetë në gjendje për të ...

Gjithë ne kemi nevojë është te Perëndia,

Ja audio nga një predikim të fundit kam predikuar në Psalmin 142. Të gjithë ne të kalojnë nëpër kohë të vështira, por psalm na tregon se edhe në kohët më të keq ne mund të gjeni çdo gjë që na nevojitet në Perëndinë. Katër pika janë: unë. Perëndia është miku ynë në kohë e telashe II. Perëndia është Mbrojtja jonë në kohë e telashe III. Perëndia është thesari ynë në kohë ngushtice IV. Perëndia është Shpëtimtari ynë në kohë fatkeqësish

Rëndësia e fjalëve

Këtu është një predikim kam shpallur disa muaj më parë në Mateu 12:36. Unë lutem se është një inkurajim për ju.

One Sixteen Video

Në festimin e publikimit të librit tim, Jeta e mire, këtu është video zyrtare për "One Sixteen," nga albumi im më i ri, gjithashtu i quajtur The Good Life.

Dokumentar Good Life Mini

Hidhni një sy prapa skenave me Trip Lee si ai diskuton arrijë dhe lows në procesin e bërjes së albumin e tij të fundit "Jeta e mire."

Besëlidhja e Re

Këtu është një predikim i kohëve të fundit kam predikuar në Jeremias 31:33. Pikat e mia kryesore ishin: unë. Perëndia është punuar ndërkombëtarisht II. Perëndia është duke punuar Brenda III. Perëndia është duke punuar ndërpersonalisht IV. Perëndia është në punë

Çfarë është Libri im Rreth?

Libri del Tetor 1, por ju mund të shkarkoni një kapitull mostër në TheGoodLifeTheBook.com, dhe ju mund të para-qëllim librin këtu.

Reflektimi mbi Konventat

I shikuar shumicën e konventave politike këto dy javët e fundit. Folësi publike tek unë nuk mund të ndihmojnë, por mbi-analizuar mesazhet dhe aftësitë oratori e kandidatëve dhe përkrahësit e tyre. Çdo person në këtë fazë u përpoq të bindë ju me histori personale dhe / ose premtime të mëdha. Unë do të pranoj, disa nga dëshirat e tyre ishin fisnike, por shumica e fjalimeve ndjerë llogaritur, bosh, dhe thjesht politik- për mua të paktën. Disa nga pikat që flasin ishin drejt deri gabim shumë. Por debatuar platforma nuk është pika e këtë post. Një nga gjërat e kuptova ishte se ndërsa palët ishin duke u përpjekur për të shitur ju kandidatët e tyre, ata ishin gjithashtu duke u përpjekur për të shitur ju worldviews tyre. Sipas tyre, propserity material është toka e premtuar, dhe partia e tyre do të jetë Moisiu tuaj. Sipas pikëpamjes së tyre, jeta e mirë është duke pasur kur të punojë shumë, dhe kandidati i tyre është shpëtimtari i cili mund të ju atje. Tani nuk ka asgjë në lidhje me pasurinë mëkatare. Dhe duke u shpërblyer për punën e madhe është një gjë e mirë, por kjo nuk mund të jetë ku gënjeshtrat tona shpresë. Pasuria nuk duhet të jetë qëllimi ynë përfundimtar, ajo duhet të jetë një mjet për një qëllim më të madh. Ne gjithashtu nuk mund të përballojë për të ...

Zemërimi i Perëndisë Perfect

Këtu është një predikim kam shpallur kohët e fundit në Psalmin 95:10-11. im 3 pikë ishin të thjeshta: unë. Sin provokon zemërimi i Perëndisë II. Mëkati është një rrugë Alernate III. Mëkati na mban nga pjesa tjetër e Perëndisë lutem kjo është një inkurajim për ju

Jetët e bukur e palindur

Trip Lee në "Jeta Bukur" nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Kënga e parë që kam shkruar për albumin tim më të fundit, "Jeta e mire" ishte një këngë të quajtur "Beautiful Life." Duke dëshiruar Zoti më pyeti për këtë këngë dhe zemrën time pas saj. Ja tërë blog post e tyre. Dhe këtu janë teksti për këngën, e cila përmban V. Rose: fiksohem: Beautiful Life Inside Living Moving Breathing Pra, le Hope Çohu Perëndia e dinte se çfarë ai ishte duke bërë, kur ai dha Beautiful Vargu Beautiful Life 1: motra e dashur, I dëgjoj vendin që ju në unë e di se nuk është asgjë periudhë e lehtë duke shkuar nëpër se ka një fëmijë në barkun tuaj, por ju nuk po përpiqej të bëjë që ju do të marrë të gjitha përsëri në qoftë se ju e dinte se, por ju nuk keni një çelës që atë kohë me të dashurin tuaj, natë që vonë kur keni menduar ju kishte bërë dashuri, që ju do të jetë dhe tani ajo është ndjenjë e padrejtë, Njeriu nuk është si ju nuk është marrë një jetë, gjuaj, koha me të vërtetë nuk është e drejtë nuk mund të mjaft të ju them se unë e kuptoj dhimbjen tuaj, por unë e di që ju nuk duhet të ndjehen të dekurajuar dhe të turpëruar Dhe unë e di se fëmija në barkun tuaj nuk është një lojë Ai e mori ...

Njeriu që ka Perëndia për thesarin e tij

Njeriu që ka Perëndinë si thesar të tij i ka të gjitha gjërat në One. Shumë thesaret e zakonshëm mund të mohohet atë, ose në qoftë se ai është i lejuar të kenë ato, gëzimi i tyre do të jetë rrëmbyer në mënyrë që ata kurrë nuk do të jetë e nevojshme për lumturinë e tij. Ose në qoftë se ai duhet të shohim të shkojnë, një pas një, ai zor do të ndjehen një ndjenjë të humbjes, për të pasur Burimi i të gjitha gjërave që ai ka në Një të gjithë kënaqësinë e, gjithë kënaqësi, gjithë dashuria. Çfarëdo që ai mund të humbasë ai e ka humbur në fakt asgjë, sepse ai tani ka të gjitha në një, dhe ai e ka atë thjesht, legjitime dhe përgjithmonë. A.W. Tozer, Ndjekja e Perëndisë

burrëri

Mashkulloriteti biblik dhe rëndësia e modeleve roli nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Miqtë e mi në Desiring Perëndia më ka pyetur disa pyetje rreth pengesave në burrëri dhe se si për të zgjidhur problemin. Ja se çfarë kam thënë

Zot i Demons

Ja video nga predikimit tim të fundit në Samitin e Kishës në Raleigh, NC. Kam predikuar për Mark 5:1-20 për fuqinë, autoritet, dhe mëshira e Jezusit. Unë shpresoj se është një inkurajim për ju

Reflektime mbi romakët 8

Si Romakëve 8 Ndihmon Trip Lee nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Miqtë e mi në Desiring Perëndisë pyeti për të ndarë në lidhje me kalimin e Shkrimit që ndihmon mua më. Në këtë klip kam reflektuar mbi kapitullin e Romakëve 8

Mendime mbi robot

Trip Lee nuk është një robot që të të lakmojmë Perëndisë mbi Vimeo. Gjatë një intervistë të fundit, Duke dëshiruar Zoti më kërkoi të flasim pak në lidhje me këngën time, Robot nga The Good Life

Ungjilli në 2 minuta

Çfarë është Ungjilli? nga dëshirën Perëndinë on Vimeo. Nje video nga intervistën time me Perëndinë Desiring. Ata më pyetën nëse unë mund të rap Ungjillin në 2 minuta. Kjo ishte përpjekja ime

Hop Hop dhe luftën kundër Mëkatit

Kjo është pjesë e një interviste që kam bërë me Desiring Perëndinë. Unë do të postoj pjesët e tjera si DG vendos ato Hip Hop dhe luftën kundër mëkatit që të të lakmojmë Perëndisë mbi Vimeo.

Jeta Good Libri

Si shumë nga ju e dini, Unë kam qenë duke punuar në një libër për të shkuar së bashku me albumin tim të ri, Jeta e mire. Edhe ky libër do të jetë lëshimi me Moody Botuesve në tetor 1, 2012. Lexoni më shumë për këtë në deklaratën për shtyp poshtë. Dhe të shkojnë në TheGoodLifeTheBook.com që të njoftohet kur ajo lëshon. HIP HOP ARTIST Trip Lee për lirimin debutimin LIBRI jetë të mirë ON TETOR 1, 2012 Përmes projektit Upcoming MOODY BOTUESVE bazohet në lirimin e tanishme album dhe ridefinon "jetë të mirë", duke sfiduar njerëzit që të jetojnë më në dritën e gënjeshtra, por të nisë një udhëtim të ri dhe më të lavdishme. LOS ANGELES, kalif. (Mund 17, 2012) -Billboard Chart-klasës së parë hip hop artist Trip Lee është duke u përgatitur për lirimin e tij të librit debutues, Jeta e mire (Moody Publishers). Një vazhdim në albumin e tij të fundit e cila lëshuar në prill 10, 2012 me të arritur Records, Jeta e mirë do të goditur dyqane në mbarë vendin në tetor 1, 2012. "Për vite, Unë kam qenë duke bërë muzikë që sfidojnë pikëpamjet tona botërore dhe pika për Krishtin - por nuk kanë qenë gjithmonë kufizime në muzikë, sepse nuk ka vetëm kaq shumë ju mund të komunikojnë në një këngë,"Thotë Trip. "Albumi i dha dëgjues fotografive të jetës së mirë, dhe libri do të ...

Përvoja e jetojnë jetën e mirë

Turneu Good Life nis këtë javë! Të gjetur se cila date do të jetë i afërt për ju. Ne do të jetë në Mineapolis, Michigan, Virginia Beach, Nashville, Orlando, dhe Dallas. Më datat do të shtohet së shpejti edhe! Klikoni në lidhjet për biletat, ose të shkojnë në ReachRecords.com/events.

ilove Lyrics

Këto janë Lyrics nga këngën time ilove në albumin tim të ri "jetë të mirë." Dikush tjetër vuajnë nga ilove? varg 1: emri i të dashurën time fillon me një I shkëlqen ndritshme si yje në qiell qëndron nga ana ime, kur e errët e saj ajo është drita ajo miqësohet shumë, dhe ne të humbur në sytë e saj ndezur në e saj në vend të shikuar hapat tona drejtuar tek ajo kur ne zgjohemi pa infektues frymën tonë Ajo është addicting, e vërteta: ne jemi fiends Por ne nuk është nuhatës zam, ne jemi vetëm ngjitur në ekranet Ajo na Rregullat, shih provë kur ajo unaza Ne ndoshta do të marrë dy të saj gjatë dy qenieve njerëzore motrat e saj? Disa madhe disa më të vogla Ne sync atë me em përditshme për të mbajtur atë në mënyrë që ne të merrni atë kur ajo bie edhe në qoftë se ne nuk mund të përballojë të saj më pyesni nëse unë me të vërtetë nevojë për atë? I pëlqen të jetë, "dicka e tille" Por, kur kam parë atë në qendër kisha në gjykatë saj kam mbajtur atë në pajisje, ya boy e prishin atë dua atë në jetën time, Unë do të bëjë asgjë për të që të harrojmë për një djalë Dime, ajo është më shumë si një çerek unë jam me të gjithë kohës,...

The Good Life është këtu!

My album katërt solo, "Jeta e mire" ka qenë zyrtarisht liruar! Blerë albumin nga iTunes këtu. Ju gjithashtu mund të marr album deri në dyqane në Lifeway, e krishterë, Mardel, dhe synuar & Wal-Mart (zgjidhni dyqane). Gjithashtu, ju mund të shikojnë video të re për "Jam mirë" shfaqur Lecrae këtu. Ne partneritet me Zërin e Dëshmorëve në këtë një të tillë për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me persekutimin dhe për të inkurajuar besimtarët që të qëndrojë e vendosur. Bashkohu me mua në duke u lutur që Zoti do të përdorë këtë projekt për të sfiduar dhe inkurajuar shumë!

Çfarë është So Good Rreth premten e mirë?

Është normale për të kujtuar ditën e vdekjes së dikujt. Çdokush që ka humbur një të dashur e di se ju nuk do të harrojmë ditën shkuan tutje. Është fundi i një jete, dhe është e copëton zemrën. Sigurisht, si një racës njerëzore, ne nuk vetëm të kujtuar të dashurit e tyre. Kur figura të rëndësishme publike të vdesin para kohe, ne mend dhe do të vajtojnë ditën ata janë marrë prej nesh, si dhe. Kombi ynë kujton ditën e Martin Luther King Jr e. u qëllua, dhe ditën John F Kennedy ishte e vrarë. Por ato ditë të veçanta nuk janë të referuara si të mirë. Këto ishin ditë të tmerrshme, ku burrat dashur u vranë nga vrasësit me qëllim të keq. Ende, Dy mijë vjet më parë Jezusi i Nazaretit u vra nga vrasësit veta me qëllim të keq, dhe ne e kujtojmë atë ditë si "e mirë" e premte. Çfarë është aq i mirë për ditën kur më foli për njeri në historinë njerëzore është rrahur dhunshëm dhe u vra nga armiqtë e tij? Fakti që njerëzit e këqij do të komplot për të vrarë Birin e Perëndisë është tragjike dhe kjo është padyshim mëkati më i madh kryer ndonjëherë. Por vdekja e tij është ndryshe nga çdo vdekje tjetër para saj ose pas saj . Ne mund të telefononi atë ditë "Mirë", të premten për shumë arsye. Ai ...

Unë jam mirë shpjegoi

"Jam mirë" ishte një nga të fundit këngëve që do të regjistrohen për albumin tim të ri, Jeta e mire. Lecrae dhe unë në fakt ka shkruar dhe regjistruar një këngë krejtësisht të ndryshme, dhe ne e pëlqente në fillim. Por në fund ne kemi vendosur ajo ishte vetëm shumë e mirë; dhe ne të kërkuar për të vënë diçka të madhe. Kështu që unë luajtur një rreh pak për atë që unë nuk e kishte shkruar tekst kënge për akoma, dhe ne ishim të dy në dashuri me këtë një të tillë. Ajo ishte epike, agresive, dhe të mbetet në mendje. Unë i thashë atij Unë të kërkuar për të shkruar një himn që komunikuar sigurinë tonë në Krishtin. Doja të inkurajojë të krishterët për të ndaluar që jetojnë në frikë dhe të fillojnë të jetojnë në Romakëve 8. Ne vendosëm në "Jam mirë" temë, kemi kërkuar Zotin për ndihmë, dhe kemi filluar shkrim në qoshet e kundërta të studios Atlanta arrijnë të. Ne regjistruar shumica e vokal tanë atë natë, dhe kur ajo është bërë të gjithë ne e kemi dashur atë. Shpresojmë se ky shpjegim i shkruajtur do të na ndihmojë të tretet përmbajtjen ... Verse 1: Unë dëgjoj probleme që vijnë për mua, Vdekja është në rrugën derën time / Frika thotë Unë jam humbasë bro, por kjo nuk është ajo që thonë Zoti im / Ai tha se unë nuk është fajtor pse ...

Dashuria më e madhe e të gjitha

Të gjithë do të jenë të dashur. Nëse ne e pranojmë apo jo, të gjithë ne kemi këtë dëshirë të natyrshme për të ndjehen Adored dhe vlerësuar nga të tjerët. Shumë prej nesh shpenzojnë jetën tonë të gjithë në kërkim për dikë që të na duan, me shpresë se dikush- dikush- do të kënaqë këtë dëshirë e madhe brenda. E pra, nëse ju jeni duke planifikuar për të humbur veten në romancë sot dhe ju jeni duke shpresuar se ju do të në fund të plotësojnë këtë dëshirë, Unë dua që ju të dini se qëllimi juaj është shumë e ulët. Ju nuk do të gjeni dashurinë më të madhe të të gjitha në një dritë qiri darkë sonte. megjithatë, ka një të gjitha të fuqishme, të gjitha të kënaqshme, dashuria e përsosur në dispozicion për ju. Ka një Perëndi që të do ty më shumë se ju mund të imagjinohet kurrë. Dashuria e tij nuk është i ndryshueshëm dhe ju nuk keni për të bindë atë ose të punojnë për të. A Perëndia Dashuria Us? Unë e di se nganjëherë shumë prej nesh pyesim veten nëse janë apo jo të vërtetë Perëndia na do. Ai duket shumë larg. Dhe ndoshta ne do të ndalojë dyshues nëse Ai bëri diçka për ta bërë të qartë për ne. Shba vërteta, Ai tashmë ka. Bibla thotë, "Perëndia e tregon dashurinë e tij ndaj nesh në atë që, kur ende ishim mëkatarë, Krishti vdiq për ne." Dhe përsëri ai thotë,...

robot

"robot" është kënga e parë e albumit tim të ardhshëm "The Good Life" liruar prill 10. Lyrics këngën dhe një shkarko pa pagesë janë nën Unë nuk jam robot tuaj, Unë nuk jam një klon Ju nuk jeni aktor me kukulla ime dhe unë nuk jam një njeri që rri kot Got një mjeshtër të ri dhe unë ndjek vetëm Atë unë dua një jetë të mirë deri sa unë jam duke shkuar Verse 1: Hey I lindur më pak se njerëzore unë e di kjo tingëllon i çmendur, por unë kam lindur me të vërtetë një robot si një fëmijë nuk ka jetë të vërtetë në mua, Unë vetëm luajtur rolin tim No kontrollit të vetë, Unë vetëm e bëri atë që unë u tha unë kam porosinë time parë, Unë kam qenë vetëm një ditë e vjetër, por unë nuk kanë një shans, shkaktojë zemra ime ishte mënyra e ftohtë Zemra ime mori urdhrin, Unë nuk mund të thyejnë myk shitur nën skllavërisë dhe unë nuk mund të marrë kontrollin Kështu që unë isha vetëm trishtues në rrobat e mia robot me miqtë e mi robot, dhe robot tim flukset Living mënyra robot, të shkaktojë kjo është e gjitha unë e di deri sa kam dëgjuar unë mund të çlirohet nga shpirti im robot, Unë jam si ... Hook Pse ju gjithmonë duke u përpjekur për të kontrolluar më? Ju nuk jeni shefi im që është ...

Jeta e mire

Për gjysmën e parë të 2011, I bëri asnjë këngë, nuk ka karakteristika të, nuk tregon, nuk ka asgjë. Unë u zhvendos në Uashington DC dhe mori rreth 5 muaj jashtë për një stazh baritore. Edhe pse unë nuk ishte duke udhëtuar nëpër botë dhe duke qëndruar në frontin e një deti të njerëzve çdo natë, ajo ishte një nga sezonet më të frytshme të jetës sime. Kur stazhi përfundoi kam filluar të udhëtojnë përsëri dhe ngadalë ka filluar punën në muzikë të re. Rreth bien I nisur në fuqi të plotë duke punuar në albumin tim të katërt solo. Dhe pas disa muajsh të punës së vështirë, albumi është bërë shumë e shumë. Unë nuk mund ta shpreh edhe sa qef unë jam për lirimin e tij. Unë jam gjithmonë në kërkim për t'i dhënë popullit diçka që unë nuk i kam dhënë ato para. Unë nuk dua për të ribërë një album unë kam bërë tashmë. Unë dua të ju jap një album të ri, me muzikë të re, dhe mënyra të reja të festimit të njëjtën të vërtetë të vjetër. Në 2006 në albumin tim të parë, Në qoftë se ata e dinin Only, Unë të kërkuar për të treguar njerëzve për një Perëndi të lavdishme që kam kërkuar që ata të dinë. Në 2008, "20/20" doli dhe kam kërkuar për të inkurajuar njerëzit që të shohin Zotin me vizion të vërtetë. 2 vite më vonë, "Ndërmjet...

Udhëheqja e guximshme

Ja Udhëheqja e guximshme MLK-së në shfaqje (për të mos përmendur një pjesë e shkrimit më të mirë që kam lexuar ndonjëherë). Ai refuzon të përqafuar ligjet e padrejta dhe refuzon të presë me durim. Ai merr iniciativën në emër të një race të tërë të njerëzve. Si një njeri i zi, Unë jam thellësisht mirënjohës ndaj Perëndisë për punën e kryer nëpërmjet tij. Dhe si i krishterë, Unë dua për të luftuar për drejtësi po aq e vështirë sa bëri, duke mbajtur parasysh se vetëm Jezusi mund të sjellë drejtësi të përsosur. Dhe Ai do. Ky është një ekstrakt nga letër të famshme MLK-së. Ju duhet të lexoni të gjithë gjë, kur ju të merrni një shans. "Ne kemi pritur për më shumë se 340 vjet për të drejtat tona kushtetuese dhe Perëndia dhënë. Kombet e Azisë dhe Afrikës janë duke lëvizur me shpejtësi jetlike drejt fitimit të pavarësisë politike, por ne ende zvarriten në kalë dhe buggy ritëm drejt fitimit të një filxhan kafe me një sportel drekë. Ndoshta ajo është e lehtë për ata që kurrë nuk kanë ndjerë shigjetat thumbues e segregacionit për të thënë, "Prit." Por, kur ju keni parë vicioz Turmat Lynch nënat tuaja dhe baballarët në vullnetin dhe mbyten motrave dhe vëllezërve tuaj në teka; kur ju keni parë policët e urrejtjes mbushur mallkojnë,...

Frymëzuar nga ana e mbretit të vogla

Sot ne festojmë trashëgiminë e korifeut të lëvizjes së të Drejtave Civile, Dr. Martin Luther King Jr. Zoti e përdori këtë njeri për të frymëzuar një komb, dhe për të shkuar një popull drejt barazisë. Ka ende punë për t'u bërë, por kontributi i tij ka qenë i paçmueshëm. No hero është i përsosur, dhe Dr. Mbreti nuk ishte përjashtim, por unë e admiroj atë në shumë mënyra dhe unë jam frymëzuar nga trashëgimia e tij. Këtu janë tre gjëra në lidhje me jetën e tij që frymëzojnë mua. 1. Pasioni për Drejtësi Dr. Mbreti ishte i lodhur nga padrejtësisë që ishte përhapur në botën tonë, dhe të përkushtuar jetën e tij për të luftuar kundër tij. Në Bibël, pa Vizioni i Perëndisë për botën e Tij, Ai pa profetët thirrje për fundin e shtypjes, dhe ai ishte i pasionuar për të parë se drejtësia vijnë për të kaluar. I admiroj këtë pasion për drejtësi, dhe lutuni Perëndia do të vazhdojnë të punojnë atë në zemrën time. Unë dua për të luftuar për të shtypurit dhe i predikoni Një lajm i mirë të pashpresë. 2. Udhëheqja Pavarësisht freski e tij, Dr. Fjalimet profetike mbretit dhe vizioni të qartë udhëhequr atë për të dalë si udhëheqës i lëvizjes. Ai nuk rri duarkryq dhe të ankohen, ai u largua dhe ...

Madje edhe kur

Edhe kur lumturia jonë dhe rehati na lënë, ne mund të jetë absolutisht i sigurt, Perëndia ynë, nuk do të. Ezra 9:9

Nje jete: Shperndaje

Nja dy javë më parë, I foli në Konferencën Kombëtare Campus Outreach për përgjegjësinë e çdo besimtari për të ungjillizuar. Teksti im ishte 2 Corinthians 5:18-21. Ja video nga kjo seancë. Nje jete | Shperndaje - Trip Lee nga Outreach Campus në Vimeo. Nëse jeni të interesuar, këtu është video nga një panel diskutimi isha pjesë e po ashtu. Diskutimi ishte rreth ministrisë kampus, kisha lokale, Porosia e Madhe, etj: Pastorët Panel nga Outreach Campus on Vimeo. Plus, Unë ju rekomandojmë që të shikoni të gjitha mediat e tjera nga konferenca. Nuk kishte ton e mësimdhënies së madhe që unë mendoj se ju do të gjeni të jetë ndërtuese.

Ne Fight

Ne luftojmë për të provuar se sa të drejtë jemi, duke harruar se të drejtit nuk janë që erdhi Jezusi për. mat 9:13

3 Mënyrat për të mohuar Perëndinë

A keni mohuar Zotin e Universit? Beso ose jo, kjo është një pyetje e rëndësishme për të gjithë ne për të menduar për. Është e qartë në Shkrime se jeta e përjetshme është dhënë lirisht për ata që besojnë Perëndinë dhe besojnë lajmin e tij të mirë, dhe vetëm gjykimi është kryer mbi ata që e mohojnë Atë. Por ka më shumë se një mënyrë për të mohuar Perëndinë. Këtu janë tre që kam gjetur në Dhjatën e Re. 1. Mohuar se Jezusi është që ai tha se ishte "Kush është gënjeshtari, veçse ai që mohon se Jezus është Krishti? Ky është antikrishti, ai, që mohon Atin dhe Birin. Kushdo që mohon Birin, ka edhe Atin. Kushdo që njeh Birin, ka edhe Atin." 1 nevojtore 2:22-23 Ka shumë njerëz në botën tonë të sotme të cilët mendojnë për veten e tyre si njerëz frymëror apo edhe fetare. Ata besojnë se Zoti ekziston, dhe ata përpiqen ta adhurojnë në mënyrën e vet. Ndoshta ata edhe shohin Jezusin si një mësues të madh ose një profet nga Perëndia. Por në qoftë se ata nuk besojnë se Jezusi është që ai tha se është, ata po mohojnë Atë. Duke parë Jezusin thjesht si një i madh ...

Tundimin e Jezusit

për të krishterët, pyetja nuk është nëse ne nuk do të përballet me tundimin, por se si ne do të përgjigjet kur të bëjmë. Tek Luka 4:1-2, kemi lexuar në lidhje me tundimin e Jezusit dhe se si Ai u përgjigj. Ja audio nga një predikim të shkurtër kam predikuar në këtë pasazh në kishën time disa muaj më mbrapa. Unë të kërkuar për të parë në tundim Jezusit, reflektojnë mbi bindjes së Tij, dhe mendoni se çfarë mund të mësojmë nga kjo skenë. Cilat janë gjërat që duhet të mbani mend në kohën e tundimit? Këtu janë pikat kryesore: unë. Perëndia e lejon dhe e përdor tundimit si pjesë e planit të Tij II. Dobësia nuk është një justifikim që të dorëzohemi tundimit III. Atëherë tunduesi, pasi ka qenë tashmë mundi tundimin e Jezusit nga BragOnMyLord lutem kjo është një inkurajim për ju

Si Jemi Ne drejtë në sytë e Perëndisë?

Sa jemi të drejtë në sytë e Perëndisë? Ajo është me siguri në të njëjtën lidhje në të cilën Krishti ishte një mëkatare. Sepse ai mori në mënyrë të vendin tonë, se ai mund të jetë një kriminel në dhomën tonë, dhe mund të trajtohet si një mëkatar, jo për vepra e tij, por për ato të të tjerëve, duke qenë se ai ishte i pastër dhe i përjashtuar nga çdo faj, dhe mund të durojnë ndëshkimin që ishte shkak për ne- jo për veten e tij. Ajo është në të njëjtën mënyrë, sigurisht, se tani jemi të drejtë në të- jo në lidhje me kënaqësinë tonë pasqyrim në drejtësinë e Perëndisë sipas veprave tona, por për shkak se ne jemi të gjykuar të në lidhje me drejtësinë e Krishtit, të cilat ne kemi vënë në anë të besimit, se ajo mund të bëhet e jona. John Calvin Lexoni këtë ngadalë dhe le të zhytet në! Kam ardhur të gjithë këtë kuotë duke u përgatitur për mesazhin tim të 2 Corinthians 5:18-21 për Konferencën Kombëtare të Outreach Campus. gjëra të mira

Dhe No Creature jetë e fshehur para Tij

Dhe nuk ka asnjë krijesë është e fshehur nga sytë e tij, por të gjitha janë lakuriq dhe të zbuluara para syve të Atij, të cilit ne do t'i japim llogari. Hebrenjve 4:13

I Take It, pastaj, Kjo Mosbesimi Në Jezusin

I marrë atë, pastaj, që mosbesimi në Jezusin (Nuk besonin në Jezusin) është një largim nga Jezusi në mënyrë që të kërkojnë kënaqësinë në gjëra të tjera. Dhe besimi në Jezusin po vjen tek Jezusi për kënaqësinë e nevojave tona dhe dëshirave tona. Besimi nuk është kryesisht një marrëveshje me fakte në kokë; ajo është kryesisht një oreks në zemër të cilën fastens mbi Jezusin për kënaqësinë. [Jezusi thotë,] "Ai që vjen tek unë nuk do të keni uri dhe kush beson në mua, nuk do etje!'John Piper

Pse Unë u martua So Young: Nga perspektiva e gruas sime

Rreth një muaj më parë kam shkruar një blog thënë folks pse unë u martua aq i ri. Unë u inkurajua shumë nga përgjigjet nga të gjithë ata që e lexojnë atë dhe lutja ime ka qenë se Zoti do të na ndihmojë të mendojnë më shumë për martesën biblikisht. Nëse ju nuk e merrni për të lexuar se Postimi origjinal check it out këtu: Përse I Get Married So Young? Edhe pas kaq shumë folks arritur jashtë për mua dhe më tha se sa e dobishme ishte për ta, Kam menduar se do të jetë po aq e dobishme për të, le gruan time, Jessica, përgjigjet të njëjtën pyetje nga perspektiva e saj. Kështu që këtu është. Ajo që e bëri gruaja ime vendosin të martohen në mënyrë të rinj? Ajo tha… 1. Kam gjetur një njeri të perëndishme Kur unë të parë u takua Trip, Unë nuk ishte duke planifikuar të martohen së shpejti. Por nga herë të parë që doli, E dija se kishte diçka ndryshe rreth tij. Ai ishte i pasionuar në lidhje me ungjillin në një mënyrë që unë nuk e kishte parë më parë në një djalë të moshës time. Unë gjithashtu nuk e takuar dikë me një perspektivë të tillë të mençur në takim. Në sajë të dishepullimit tij para kolegjit ai e dinte saktësisht se çfarë ai mendonte ...

Driven

Ja disa klip nga një predikim i shpallur në fillim të këtij viti në San Diego. Tema e konferencës ishte "shtyrë", kështu që kam zgjedhur për të predikuar në Romakëve 12:1-2. Çfarë e bën atë të duket si për një besimtar të jetë "nxitur?" Pikat e mia kryesore ishin se besimtari duhet të ... 1. Të shtyrë nga mëshira 2. Të shtyrë të Adhuro 3. Të transformohet Shpresoj të dobishme e saj!

Faleminderit

Unë vetëm dua të them ju falënderoj për të gjithë ata që u lut për ne, ndërsa ne ishim në turne në kontinentin e madh të Afrikës. Zoti u përgjigj me mirësjellje shumë nga ato lutje, dhe të përdoret së bashku me ne për të bërë një ndikim në gjashtë vende të ndryshme. Turneu ka ardhur në një fund dhe ne jemi të kryesuar në shtëpi sonte. Ne do të vlerësojmë lutjet tuaja të vazhdueshme për udhëtim të sigurt dhe për shëndetin. Disa prej nesh nuk kanë qenë ndjenjë shumë të mirë dhe ne duam ta bërë atë në shtëpi të shëndetshëm. Unë pres që të postimi një blog për të ju tregojnë të gjithë rreth udhëtimit tonë. Deri atëherë ne e vlerësojmë lutjet tuaja

Na ndihmoni me paturp Afrikë

Tani për tani është e 12:34 jam në Botsvana. Kjo është dita jonë e parë e plotë në Afrikë dhe Zoti është tashmë në punë. tërë ekuipazhit Reach zbarkoi në Johanesburg mbrëmë dhe fluturoi për Botsvana këtë mëngjes. Ne mori për të përmbushur ton mbështetësit këtë pasdite në nënshkrimin kemi bërë në një librari të krishterë lokal dhe kemi pasur disa intervista të mëdha. Nesër në mbrëmje është koncerti i parë i turneut dhe ne jemi amped. Ne me të vërtetë duam që ky turne të jetë i frytshëm dhe ne do të duan ndihmën tuaj. Si mund të ndihmoni? Ju gjithashtu duhet të na ndihmojnë me anë të lutjes, kështu që shumë do të të kremtoj në emër tonë për bekimin na jepet me anë të lutjeve të shumë. 2 Corinthians 1:11 Ne fuqimisht besojmë se Zoti përdor lutjet e popullit të tij për të kryer planet e Tij. Kështu që ju mund të na ndihmoni duke u lutur. Këtu janë disa mënyra themelore që ju mund të luten për ne dhe me ne: 1. Se Zoti do të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë 2. Se ne do të sjellje veten si shërbëtorë 3. Se koncertet do të shkojë mirë 4. Që Zoti do të mbrojë familjet tona, ndërsa ne jemi larg 5. Se Krishti do të jetë ...

Man Up Video

Kjo shtator kemi lëshuar një film të shkurtër dhe albumin e quajtur “Man Up" për të sfiduar të rinjtë që të jenë burra. Këtu është një video muzikë për “Man Up Anthem." Ju mund të blini film të shkurtër dhe album këtu

Ungjillori Besnik

Ja audio nga një sesion kam mësuar në fillim të këtij viti për ungjillizimin besnik. Ungjillori besnik nga BragOnMyLord Për ata të shkurtër në kohë, këtu është një përmbledhje e pikave: 5 Karakteristikat e një ungjilltar Besnik ... 1. Përqafon dhe Kupton Ungjillin 2. Të sigurt dhe Unashamed e Ungjillit 3. Do Lost 4. Varet nga Zoti për rezultate 5. Lutet për të humburit dhe të mundësive për Share shpresoj se kjo është e dobishme

The Invasion Video

Për ata prej jush që kurrë nuk kam parë videon për këngën time "The Invasion (hero)" Ja ku eshte. gëzojnë! Unë shpresoj se kjo ju ndihmon për të mbajtur sytë tuaj në Krishtin.

Përse I Get Married So Young?

Dje kam bërë një ndalesë vonë natën në dyqan për të rrëmbyer disa gjëra dhe kam pasur një bisedë shumë interesante me turp. Kemi bërë muhabet si ajo skanuar sendet e mia, dhe pastaj ajo më ofroi një kartë zbritje, por i thashë gruaja ime tashmë kishte një të tillë. Kjo është kur biseda mori fun. Unë e di këtë bisedë shumë mirë, sepse unë kam pasur atë shumë herë më parë. Ajo shkon diçka si kjo ... Personit: Çfarë!? Ju jeni i martuar? më: Po unë kam qenë i martuar për dy dhe një vjet e gjysmë të mahnitshme. person: Sa vjeç jeni? Ju duket si një fëmijë. më: Unë jam njëzet e tre. person: Ju jeni aq i ri! Pse në botë do ta bëni këtë? më: Pse nuk do të ta? Në 2009, Unë u martova në moshën mezi ligjore dhe mezi respektuar e njëzet e një vjeç. Gjatë periudhës së njohjes sime, angazhim, dhe martesa e shkurtër, Unë kam kërkuar kohë dhe prapë kohë pyetje si, "Pse martohen aq i ri? Çfarë është shpejton?", dhe favorite e mia personale, "Ju duhet të keni pritur dhe gëzuar jetën tuaj!" Disa nga folks kërkuar këto pyetje ishin të huaj, por disa ishin familja. Ishte I çmendur të martohen në një "e re e tillë" moshë?...

E dua muzikën

Çdo tani dhe pastaj unë të kthehem dhe të dëgjuar në albume dhe këngë që me të vërtetë u zhvendos më artistikisht dhe shpirtërisht kur kam dëgjuar ato. Një nga këto albume është projekti Solus Christus nga Shai Linne. Kjo është një nga tim të preferuar hip hop albume- periudhë. Prodhimi është unik (edhe pse jo Komercial), përmbajtja është e pabesueshme, dhe aftësi lirike Shai është në ekran të plotë. Kjo është një nga ato albume që e bën Rappers pyesin veten, "Pse jam unë ende seancë përsëri?" Unë nuk mund të japin kuotën e tërë rekord në këtë post, por këtu është një nga vargjet e mia të preferuara nga albumi. Është vargu Shai-së nga "check Mic 1,2": Ai e dha jetën e tij si shpërblesë, Unë jam hype dhe unë jam vallëzimi kur recitonte himnet e mia të Krishtit, Qengji drejtë që ndez fenerin tim Kush tjetër, por Zotin e kombeve mund të hype një pijanec kombet për të shkruar pa edhe një fjalë të vetë-lavdërimit? Fjalët e mia të dobëta- pamjaftueshme të vërtetë për të përshkruar Seed papërlyer destinuar për të bërë vepra të mrekullueshme Në moshën dymbëdhjetë, ai kishte kokat e vjetra i habitur spjegimin e tij bind prindërit e tij, edhe pse Ai krijoi gypat e tyre me erë një anomali e vërtetë- dhe të cilët mund të peshoj nëpunësin ...

Paturp Australia Radhitje

Nja dy javë më parë u ngritën nga LAX dhe u drejtuan për në anën tjetër të globit me disa nga njerëzit e mi të preferuar. Tedashii, pro, KB, Thi'sl, DJ PDogg, menaxher turne jonë Steadman, dhe unë u drejtuan për në Australi për të shërbyer Jezusit. Ajo që ne e bëmë Ne shpenzuar dy javë poshtë nën udhëtojnë nëpër Brisbane, melbourne, Perth, dhe Sydney. Në secilën prej qyteteve që ishin pjesë e koncerteve të mëdha duke filluar nga 5,000-10,000 njerez te rinj. Para koncerteve, shkuam në disa shkolla dhe i ftoi ata për të tregon. Ajo që ne u lejuan të thonë se në shumë prej shkollave ishte i kufizuar (sepse ata ishin jo të krishterë shkollat ​​shtetërore), por ne bëmë më të mirën për të inkurajuar nxënësit dhe pika e tyre për Krishtin. Në koncertet, të gjitha pesë prej nesh e goditi në skenë si një poterexhi, crew paturp. Ne tronditi këto faza për të mirë e aftësisë sonë, ndërsa duke u përpjekur të jetë sa më i qartë të jetë e mundur në lidhje me Ungjillin që na shtyn të bëjmë atë që ne bëjmë. Më shumë se çdo gjë që ne të kërkuar folks të dini Jezusin! Ne gjithmonë përpiqemi për të siguruar që folks të lënë përshtypje, jo nga aftësitë tona, por për zotin tonë. Ajo që kemi përjetuar Ne mori për të ...

Gospel Koalicioni Video

I fundit Video Gospel Koalicioni i Eric Mason, Lecrae, dhe me diskutimin e folks të zeza dhe “i reformuar" teologji